Reportáž: DAC 1904 - Ružomberok 1:1 (0:0)

|
| so 11.11.2023, Milan Vrábeľ

Na rozdiel od „ruže“ sme si vytvorili množstvo gólových príležitostí, bojovali sme, no aj napriek tomu sme získali len jeden bod. Náš súper bol mimoriadne efektívny, kým my sme premrhali azda šesť čistých šancí, z toho trikrát nás o gól obrala konštrukcia bránky. Sériu víťazstiev sme nepredĺžili, ale neprehrali sme piaty súťažný zápas v rade.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu spravil tréner Adrian Guľa v našej základnej zostave len jednu zmenu. Na lavičku posadil Romera a namiesto neho dostal dôveru Vitális. Už v siedmej minúte sme boli nesmierne blízko vedúceho gólu. Dimun z hranice pokutového územia nacentroval loptu presne na Trusovu hlavu, po ktorej sme aj s prispením teču videli brvno! O dve minúty pre zmenu hlavičkoval Čermák a aj keď ani jeho pokus nevyzeral zle, lopta skončila tesne nad bránkou. Konštrukcia ružomberskej bránky hrala v prvom polčase všetkými tónmi. V 17. minúte najprv Vitális zvnútra šestnástky nastrelil pravú žrď a následne Čermák pri dorážke hlavou opečiatkoval brvno! O minútu sa ukázal Andzouana, ktorý má skvelé obdobie. Z vyše dvadsiatich metrov tvrdo vypálil k ľavej žrdi a Frühwald mal čo robiť, aby loptu vytesnil. Druhá polovica prvého polčasu už nebola tak akčná. Na lopte sme dominovali ako počas celého prvého dejstva, ale už nás súper k ďalšej nebezpečnej akcii nepustil. Spravodlivý stav by pre nás bol vedúci, ale hostia aj s dávkou šťastia neinkasovali. Vedeli sme preto, že najlepšie momenty z prvej polovice stretnutia budeme musieť zopakovať.

Druhý polčas začal bez zmien na jednej či druhej strane. Na začiatku druhej polovice stretnutia zaujalo niekoľko našich centrov a nepresná strela od Múdreho z 55. minúty. O dve minúty Brunetti načapoval loptu presne na Goureho hlavu, ale ten v náročnej pozícii nedokázal byť dostatočne dôrazný. Po hodine hry vznikol po Vitálisovom rohu závar v šestnástke, ten sme nevyužili, ale podržali sme si loptu a vďaka tomu ešte Brunetti hrozil hlavičkou. V 63. minúte Gruszkowski v poslednej chvíli stihol nacentrovať loptu do šestnástky, ktorú Goure zakončil parádnymi „nožničkami“, tesne minul. Goure bol aktívny aj o minútu neskôr, no opäť len o kúsok netrafil priestor troch žrdí. V 67. minúte sme znova zahodili nemožné. Konkrétne Csinger sa ocitol osamotený asi tri metre pred bránkou, odkiaľ prestrelil. Čo neskončilo gólom v 73. minúte, bolo neuveriteľné. Ramadan sa preštrikoval do pokutového územia, ideálne umiestnil loptu k ľavej žrdi a aj keď Frühwald kryl druhú stranu, tak nechal ruku a predsa len zabránil gólu. Hostia prišli v 82. minúte s prvou vážnejšou šancou a hneď strelili gól. Šefčík z rohu na vzdialenejšej žrdi našiel Šefčíka, ktorý loptu vrátil do malého vápna a v ňom sa aj pomocou pravej žrde presadil Boďa – 1:1. Už o dve minúty sme mohli vyrovnať. Ramadan po centri z rohu poslal loptu Barišićovi, ktorý zakončil z prvej, no napriek tomu ju Frühwald opäť nepustil za svoj chrbát. Obranu sme, v snahe niečo urobiť zo zápasom, otvorili a vďaka tomu v 89. minúte nám ušli Šefčík aj s Lavrinčíkom. Prvý menovaný posunul loptu lepšie postavenému spoluhráčovi, ktorý z prvej šikovne zakončil pätičkou a bravúrny zákrok tentokrát predviedol náš Popović. V nadstavenom čase sme sa dočkali aspoň vyrovnania. Čermák zahral štandardku na výborne nabiehajúceho Barišića, ktorý aj pomocou brvna predsa len v závere prekonal gólmana hostí – 1:1. Na záverečný nápor v snahe streliť víťazný gól sme už čas nemali, a tak sa body delili.

Po tretej remíze v ročníku nám v nedokončenom 14. kole patrí 5. miesto. Opäť by sme chceli našim fanúšikom poďakovať za povzbudzovanie. Po zápase s Ružomberkom na nás čaká reprezentačná prestávka. Najbližšie sa preto vidíme o dva týždne 25. novembra o 15:00, kedy sa opäť predstavíme na domácej pôde, na ktorej privítame Zlaté Moravce.

Adrian Guľa, DAC: „Výsledok je nedobrý pre nás, ale herný výkon bol solídny. Zápas rozhodla nízka produktivita z našej strany. V prvom polčase sme mali výborný nástup. Zázračne nám však brankár hostí pochytal šance. V druhom polčase sme na chvíľu vypadli z rytmu, no vrátili sme sa doň a pokračoval festival zahodených šancí. Súper z jednej štandardky dotlačil loptu. Po tých brvnách a žrdiach sme však radi aspoň za vyrovnávajúci gól. Ten strelil Barišić krátko po svojom príchode a mal aj ďalšiu veľkú šancu. Diváci nás však držali, povzbudzoval hlavne kotol a za to im ďakujem. Ak takto budeme hrať, budeme mať strely aj aktivitu, tak aj efektivita bude z našej strany ďaleko lepšia.“
Ondřej Smetana, Ružomberok: „Počítali sme, že DAC bude chcieť na nás vyletieť od úvodu a bude nás chcieť dostať pod tlak. Vyvinuli sme však maximálne úsilie, aby sme mu nepodľahli. Problémy sme mali hlavne na pravej strane ihriska, ale po polčase sme ju napravili. Počítali sme s tým, že ak zvládneme prvý polčas, tak sa nám okná v obrane súpera budú otvárať. Mali sme kvalitné striedania v podobe ofenzívnych hráčov, po ktorých sme sa začali dostávať do šancí. Samozrejme, na pôde DAC-u je potrebné prežiť množstvo jeho príležitostí a dobre musí zachytať aj brankár, čo sa dnes aj stalo. Vo finále sme mohli dať gól na 2:0 a dohrať zápas. Následne sme poslednú situáciu neprežili, a preto domov odchádzame s bodom.

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Ružomberok kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – MFK RUŽOMBEROK 1:1 (0:0)