|
| ut 6.8.2019, Krisztián Nagy

Bývalý mládežnícky reprezentant prichádza z Jablonca na ročné hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup.

Andrej Fábry, 22-ročný rodák z Topoľčian (nar. 1.3.1997) strávi sezónu 2019/20 na hosťovaní v Dunajskej Strede! DAC zároveň získal aj opciu na trvalý prestup mladého stredopoliara.

Bývalý hráč OFK Veľké Ripňany (do 2007) a TJ Slovan Zbehy (2007-2008) sa najviac zviditeľnil počas pôsobenia v FC Nitra (2008-2018). S tímom spod Zobora vybojoval v roku 2017 postup do našej najvyššej súťaže, kde v prvej sezóne nazbieral 28 štartov, 1 gól a 2 asistencie. Skutočným lídrom Nitry bol počas minulej jesene, kedy si v 16 zápasoch pripísal bilanciu 7+6, vďaka čomu bol štvrtým najproduktívnejším hráčom súťaže. Jeho skvelé výkony si všimli aj za riekou Moravou a počas zimnej prestávky zamieril do Jablonca, so zeleno-bielymi podpísal zmluvu do leta 2022. V drese vlaňajšieho účastníka skupinovej fázy Európskej ligy nastúpil len v dvoch ligových stretnutiach, góly strieľal za juniorku.

Fábry odohral aj štyri stretnutia v reprezentačnom výbere Slovenska do 21 rokov, vrátane duelu proti mladým Talianom v MOL Aréne, kde sa na výhre 3:0 podieľal prihrávkou na tretí gól.

Ďalšie štarty bude mladý kreatívny stredopoliar s výbornou ľavačkou zbierať už na Žitnom ostrove. Po úspešnom absolvovaní lekárskych testov dnes spečatil svoj príchod podpisom pod dohodu o ročnom hosťovaní.

„Po prestupe z Nitry do Jablonca mal Andrej náročný polrok. Sme presvedčený, že tento krok je správny pre jeho kariéru. Andrejova kreativita a produktivita v útočnej tretine sa výborne hodí do nášho dominantného herného štýlu a jeho príchodom sa nám ponúka ďalšia alternatíva na kľúčové posty v rámci tímu,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.