Sereď - DAC 3:1 (0:0)

|
| ne 4.8.2019, Milan Vrábeľ
'

„Do tretice všetko dobré“ - neplatilo. V treťom kole sme na Sereď hrajúcu v myjavskom azyle boli prikrátky. Po vyrovnanom prvom polčase nám, pri zbytočnom prvom góle a následnej otvorenej obrane, dali domáci lekciu z efektivity, na tri góly za 7 minút v našej sieti sme reagovať nedokázali. Krutú premiéru v našom drese si tak odkrútil Švec.

Po poslednom odohranom stretnutí v Európskej lige nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Blackman so Čmelíkom sa dostali na lavičku, kým Ramirez chýbal pre zranenie členka. Návrat do úvodnej zostavy si zase vybojovali Davis, Divković a K. Vida. Siedma minúta priniesla prvú vážnejšiu príležitosť, keď Koštrna našiel z pravej strany K. Vidu stojaceho v šestnástke, jeho strela z prvej len tesne minula pravú žrď. V štrnástej minúte nás zase ohrozili domáci, keď Cleber zo štandardky našiel Michalíkovu hlavu, náš bývalý kapitán poslal z náročnej pozície loptu len tesne nad brvno. Zápas mal pomalší rozbeh, prevahu na ihrisku si dlhšiu dobu nedokázalo vytvoriť ani jedno z mužstiev. Obrovské problémy na oboch stranách totiž robili nepresnosti. V 33. minúte Kružliak takmer zavaril Jedličkovi, keď pri pokuse odkopnúť loptu ju takmer nahral súperovi, bol z toho nakoniec „len“ roh. V 40. minúte dostal Cleber loptu do pokutového územia, kde po súboji s Davisom spadol, domáci chceli penaltu, no rozhodca mal iný názor. V nadstavenom čase ešte Ronan zahral rohový kop, ktorý mohol skončil gólom do šatne, doletel totiž na Kružliaku hlavu, on však z dobrej pozície nebol presný. Polčas chudobnejší na gólové príležitosti tak skončil spravodlivou remízou.

Druhý polčas začal bez zmien na obidvoch stranách. Aj toto dejstvo pokračovalo v podobnom duchu ako to prvé, lenže tu sme celkom rýchlo strieľali dvakrát, Taiwo ani Kalmár však gól zo svojich príležitostí dať nemohli. V 56. minúte po celkom zaujímavej akcii K. Vida vysunul Taiwa do šestnástky, no jemu chýbal krok k ideálnemu zakončeniu, takto skončil v brankárovi. Rozruch nastal až v 68. minúte, kedy do šestnástky prenikol Špehar, Jedlička tentokrát na neho vybehol trochu zbytočne a ešte zbytočnejšie ho stiahol k zemi, rozhodca rovno odpískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil Ventúra, pálil k pravej žrdi, kým náš gólman kryl druhú stranu - 1:0. V 72. minúte sme zostali otrasení, čo domáci využili k ďalšej strele, Lukáčikov pokus z nádejnej pozície skončil tesne nad. Prebudení domáci neskončili, o dve minúty zahral rohový kop Iván, lopta doletela ku vzdialenejšej žrdi, kde kraľoval Hučko, nášmu gólmanovi nedal šancu - 2:0. Do otvorenej obrany prišla ďalšia rana v 76. minúte, Pankaričan sa pustil do rýchlej kontry, podarilo sa mu aj vystreliť cez Oravca, Jedlička tento pokus ešte vychytal, no loptu vyrazil rovno na voľného Špehara, ktorý sa pri strele do prázdnej brány nemýlil - 3:0. V 84. minúte sme znížili, Jureškin zahral rukou v pokutovom území na čo hlavný rozhodca okamžite zareagoval penaltou. K jej rozohraniu sa opäť postavil Kalmár, ktorý tentokrát na rozdiel od Európskej ligy vystrelil k ľavej žrdi, kým brankár kryl druhú stranu - 3:1. Po znížení sme zápas už zdramatizovať nedokázali, najbližšie ku gólu bol ešte Čmelík v nadstavenom čase, no chýbalo trochu lepšie umiestnenie. Po záverečnom hvizde sme sa tak museli zmieriť s prvou prehrou v ligovom ročníku.

Po prvom zaváhaní sa zosúvame na tretiu priečku fortunaligovej tabuľky. Každopádne chceme poďakovať našim skvelým fanúšikom, že nás dnes aj do Myjavy prišli povzbudiť v krásnom počte 290 verných! Púť v Európskej lige pre nás, žiaľ, vo štvrtok skončila, a preto nás netradične čaká najbližší zápas až o týždeň v sobotu 10. augusta o 19:00, kedy zavítame na žilinský štadión na súboj proti domácemu AS Trenčín.

Peter Hyballa, DAC: „Seredi gratulujem k trom bodom. Týchto deväťdesiat minút bolo jedných z najhorších aké som videl počas môjho pôsobenia v tomto klube. Hovorme však iba o našom mužstve. Nebol som spokojný s výstavbou našej hry, nedostali sme sa do tempa a nedarilo sa nám ani po krajoch. Mali sme na nich zlý prvý dotyk. Z našej strany nefungoval ani „gegenpressing“. V prvom polčase sme mali dve-tri malé príležitosti, ale výsledok 0:0 bol v poriadku. Druhý polčas nebol o moc lepší z našej strany. Vydarila sa nám zmena, keď som Koštrnu presunul ku Cleberovi, čím tento útočník už prestal byť nebezpečný. Potom ale Jedlička spravil zbytočnú chybu, inkasovali sme a tentokrát už mužstvo s týmto stavom nevedelo nič spraviť. Každý sa snažil driblovať, no nevedeli sme sa dostať do šancí. Prišiel druhý gól zo štandardky, čo nás mentálne vyčerpalo, ďalej tretí a bolo po zápase.“

Slavče Vojneski, Sereď: „Čo môžeme povedať po výhre 3:1? Určite nikto nepredpokladal taký výsledok. Počas týždňa sme sa veľa rozprávali s hráčmi o tomto zápase a kebyže vtedy povieme, že chceme výsledok 0:0, tak by bol každý spokojní. Ja som spokojný s tým, že sme vyhrali, no máme v šatni slogan, že každý deň chceme byť lepší, teda aj po dnešku chceme nabudúce zase zahrať lepšie. V strede poľa sme mali taktické problémy. Prišla vynútená zmena, niečo sme si povedali aj v šatni a hráči už potom splnili všetko tak, ako sme sa dohodli. Zaslúžili sme si vyhrať, pretože v druhom polčase sme viac túžili vyhrať. Chlapci bojovali ako levy, a tak im chcem týmto poďakovať aj cez média.“

ŠKF ICLINIC SEREĎ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (0:0)
Fortuna liga, 3. kolo Fortuna ligy, 4.8.2019, 19.00 h
Góly: 69. Ventúra (pen.) 1:0, 74. Hučko 2:0, 76. Špehar 3:0, 84. Kalmár (pen.) 3:1
Rozhodovali: Prešinský - Somoláni, Pozor, 658 divákov
ŽK: 42. Hučko, 63. Cleber, 83. Jureškin - 38. Davis, 61. K. Vida, 81. Blackman, 90. Švec
DAC: Jedlička - Koštrna, Oravec, Kružliak, Davis (51. Blackman) - M. Vida - Ronan (74. Švec), Kalmár - K. Vida, Taiwo (59. Čmelík), Divković
Sereď: Iliev - Sus, Djiby Ba, Michalík, Hučko - Lukáčik, Ventúra - Cleber (63. Jureškin), Olavo (30. Pankaričan), Iván - Špehar (89. Adekuoroye)

Držanie lopty: 45% - 55%
Strely: na bránu 4:4, mimo 3:1