Aktuality

Nový trénerský štáb DAC-u

Nový trénerský štáb DAC-u

Aktuality
| ut 2.6.2020, Krisztián Nagy

Pomocníkmi Bernda Storcka budú asistent Antal Németh, tréner brankárov Martin Raška a kondičný tréner Alexander Storck.

article_bannerarticle_banner

Bernd Storck včera, v pondelok 1. júna 2020 oficiálne prevzal vedenie nášho tímu. Spolu s ním sa funkcie ujal aj nový realizačný tím.

Asistentom trénera bude Antal Németh, kondičným trénerom Alexander Storck. Trénerom brankárov zostáva Martin Raška. Novému štábu pomáha aj kondičný tréner Akadémie Csaba Gábriš, pod ktorého vedením sa mužstvo pripravovalo v predošlých týždňoch.

Štyridsaťšesťročný Antal Németh je bývalý tréner maďarských reprezentačných výberov do 17, 18 a 19 rokov. So sedemnástkou aj devätnástkou postúpil do Elite round kvalifikácie o postup na ME. Naposledy viedol práve tím U17. Rodák z Budapešti to počas hráčskej kariéry dotiahol do druhej najvyššej súťaže v Maďarsku, prvú ligu si zahral na Novom Zélande. Po návrate odtiaľ sa postupne začal venovať trénovaniu. Na klubovej úrovni pôsobil v budapeštianskom klube Vasas SC, kde pracoval ako športový riaditeľ Akadémie. Odtiaľ ho Bernd Storck, vtedajší športový riaditeľ Maďarského futbalového zväzu, vybral medzi zväzových trénerov. Antal Németh je držiteľom najvyššej trénerskej Pro licencie.

Alexander Storck, 32-ročný syn hlavného trénera, hrával v detstve futbal aj tenis a neskôr sa rozhodol na súťažnej úrovni pokračovať v tenisovej kariére. Rodák z Bochumu získal univerzitný diplom zo športových vied. Pracoval ako kondičný tréner pri mládežníckych reprezentáciách Maďarska, neskôr v akadémii klubu z rodného Bochumu a od jari 2019 v Belgicku po boku svojho otca.

Nový trénerský štáb DAC-u:

hlavný tréner - Bernd Storck (nar. 25.1.1963)
asistent trénera - Antal Németh (1.3.1974)
tréner brankárov - Martin Raška (31.1.1977)
kondičný tréner - Alexander Storck (30.8.1988)

Na zábere zľava Csaba Gábriš, Martin Raška, Bernd Storck, Antal Németh a Alexander Storck.