Preview

Pred pohárovým stretnutím Podkonice-DAC

V stredu o 17.00 h vstupuje DAC do novej pohárovej sezóny na ihrisku účastníka IV. ligy FK Podkonice.

V sezóne 2019/20 sa do bojov o Slovenský pohár - Slovnaft Cup prihlásilo 230 klubov. Je to celkovo už 51. ročník domácej pohárovej súťaže a v poradí šiesty (od 2014/15), v ktorom sú zapojené aj mužstvá z regionálnych súťaží. Tímy I. a II. ligy začínajú v 2. kole.

DAC je víťazom Slovenského aj Československého pohára z roku 1987. Za uplynulých päť rokov sme v SC odohrali 26 zápasov, raz sme sa prebojovali do semifinále, trikrát do štvrťfinále a vlani mužstvo skončilo v osemfinále.

Žreb tohtoročnej edície nám za súpera v 2. kole určil FK Podkonice, účastníka IV. ligy Stredoslovenského futbalového zväzu, skupina Juh.

Modro-biely klub prežíva najúspešnejšie obdobie svojej 60-ročnej histórie. Vlani prvýkrát postúpili do krajskej súťaže, kde sa však ohriali len jednu sezónu a z pozície nováčika hneď vyhrali svoju skupinu. Od novej sezóny teda pôsobia v IV. lige, kde zaznamenali výborný vstup. Najskôr zvíťazili na pôde najväčšieho favorita súťaže v Badíne (2:1) a počas uplynulého víkendu otočili súboj s Medzibrodom, 3. tímom predošlej sezóny (4:1).

V obci so zhruba 900 obyvateľmi v susedstve Banskej Bystrice sa pripravujú na veľký futbalový sviatok a o zajtrajšom hovoria ako o najprestížnejšom zápase v dejinách podkonického futbalu. Postup do 2. kola Slovnaft Cupu si vybojovali na domácom ihrisku, kde porazili takisto štvrtoligové Diviaky 2:1 (góly Sedliak 2).

V kádri trénera Andreja Dubovického nájdeme viacero hráčov so skúsenosťami z vyšších súťaží. Napríklad 32-ročný Ján Kostúrik pôsobil v Podbrezovej, Banskej Bystrici či v Poľsku, pohárový strelec Martin Sedliak je odchovancom Ružomberka a takisto pôsobil v Podbrezovej, podobne talentovaný Lukáš Jagerčík.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu FK Podkonice - FC DAC 1904 začína zajtra o 17.00 hod, rozhodujú A. Somoláni - Štrbo, Jankovič.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Podkoníc vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom video-prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli. Buďte pri tom!

Postupujúci zo zajtrajšieho zápasu sa v 3. kole stretne s lepším z dvojice Slovenské Ďarmoty-Fiľakovo, ktorí si zmerajú sily takisto zajtra a v rovnakom čase. Oficiálny hrací deň 3. kola je 11. september 2019 a v prípade našej účasti v ňom by sme hrali na ihrisku súpera.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu pred zápasom, t.j. o 16.00 h. Pre fanúšikov DAC-u bude vyčlenený samostatný sektor naľavo od hlavnej tribúny, s oddeleným vstupom na štadión. Štadión sa nachádza na vjazde do obce, parkovanie bude možné priamo za sektorom.

Cena vstupenky na stretnutie je 5 eur, vstup pre deti do 15 rokov je zdarma.

Súvisiace správy