Aktuality

Alex Pinto prvou zimnou posilou DAC-u

Alex Pinto prvou zimnou posilou DAC-u

Aktuality
| po 17.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dvadsaťtriročný portugalský obranca podpísal kontrakt na dva a pol roka.

article_bannerarticle_banner

Prvou zimnou posilou nášho mužstva sa stal 23-ročný portugalský pravý obranca Carlos Alexandre „Alex“ Reis Pinto (nar. 8. júla 1998). Rodák z Guimaraes bol do konca jesene hráčom SC Farense.

Alex Pinto je odchovancom Vitórie Guimaraes, v drese ktorého si v závere sezóny 2016/17 ako 18-ročný odkrútil debut v najvyššej portugalskej súťaži. Následne podpísal zmluvu s Benficou Lisabon. V tomto veľkoklube hrával za B tím. Dve sezóny strávil na hosťovaní v prvoligovom Gil Vicente a v lete 2020 prestúpil do Farense. Celkovo si v Liga Portugal pripísal 29 štartov, v druhej najvyššej súťaži pridal ďalších 66 stretnutí.

Bývalý reprezentant Portugalska do 19 a 20 rokov hráva na poste pravého obrancu. Je dobre stavaný, pri výške 187 centimetrov má 81 kíl. S naším klubom sa dohodol na dva a polročnom kontrakte, t.j. do 30. júna 2024.

„Mal som možnosť vidieť infraštruktúru klubu, disponuje fantastickým štadiónom aj akadémiou, akú môže závidieť aj mnoho portugalských tímov. Hrávam na poste pravého obrancu, kde sa snažím využívať svoju rýchlosť. Rád podporujem útok, ale myslím si, že dokážem aj dobre brániť. Viem, že DAC má ambíciu vyhrať ligu a budem sa snažiť pomôcť mužstvu v naplnení tohto cieľa,“ vyhlásil krátko po podpise zmluvy prvý portugalský futbalista v dejinách DAC-u, ktorý bude u nás nastupovať s číslom 78.

„Alex pre nás znamenal dobrú príležitosť, nakoľko prichádza ako voľný hráč. Je to mladý futbalista so skúsenosťami z najvyššej portugalskej súťaže, ktorý rástol v kvalitných akadémiách. Cítili sme, že sa potrebujeme posilniť v defenzíve, preto sme sa rozhodli angažovať ho. Veríme, že so svojou atletickou postavou pomôže mužstvu v napredovaní. Mal ponuky z Grécka a talianskej Serie B a sme šťastní, že sa rozhodol pre náš projekt. Alexovi prajeme veľa úspechov v našich farbách,“ uviedol Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.