Aktuality

Andrija Balić natrvalo v DAC, podpísal do leta 2023

Andrija Balić natrvalo v DAC, podpísal do leta 2023

Aktuality
| pi 7.8.2020, Krisztián Nagy

DAC sa dohodol s Udinese na prestupe 22-ročného chorvátskeho stredopoliara.

article_bannerarticle_banner

O pár dní 23-ročný Chorvát Andrija Balić (nar. 11.8.1997) sa stal definitívne hráčom DAC-u. Kreatívny stredopoliar k nám prišiel začiatkom tohto roka z tímu talianskej najvyššej súťaže Udinese Calcio na hosťovanie do 30. jú0a 2020, ktorá sa neskôr predĺžilo do konca júla. Vedenie DAC-u vyvinulo v uplynulých týždňoch zvýšené úsilie o získanie hráča natrvalo. Toto snaženie úspešne zavŕšila dohoda s jeho materským klubom aj so samotným hráčom a Andrija Balić dnes podpísal kontrakt platný na tri roky, t.j. do leta 2023.

„Cítim sa tu šťastný, podmienky v klube, naši fanúšikovia, štadión aj akadémia sú na vysokej úrovni. Som preto veľmi rád, že tu môžem naďalej pôsobiť. Chcem pravidelne hrávať a odvádzať dobré výkony. Verím, že s mužstvom dokážeme atakovať prvé miesto v lige a prebojovať sa do skupiny Európskej ligy. Pôjdeme krok za krokom a uvidíme, na čo to bude stačiť. Sme však pripravení,“ povedal Andrija Balić krátko po tom, ako podpísal novú zmluvu s DAC-om.

Dlhoročný mládežnícky reprezentant Chorvátska, ktorý nosil šachovnicový dres v každej vekovej kategórii od U14 po U21, je účastníkom ME 2016 do 19 rokov. Hrával v NK Dugopolje, od prípravky v Akadémii Hajduku Split, kde v sedemnástich debutoval v drese A mužstva. Vo februári 2016 prestúpil do tímu talianskej Serie A Udinese Calcio, za ktorý nastúpil v 29 ligových dueloch, strelil 1 gól. Jar 2019 strávil na hosťovaní v holandskej Fortune Sittard, na jeseň si ho vypožičala druholigová A.C. Perugia.

„Udržanie Andriju bolo jedným z našich top priorít počas aktuálneho prestupového okna. Rokovania s Udinese neboli jednoduché, ale zavážila túžba hráča zotrvať u nás. Andrija sa v našom klube cíti dobre, vďaka naším fantastickým fanúšikom, infraštruktúre aj hernému štýlu tu vidí vhodné podmienky na svoj ďalší rozvoj. Už na jar patril k dôležitým hráčom základnej zostavy a sme presvedčení, že v najbližších rokoch môže patriť k najlepším futbalistom celej Fortuna ligy, čo je odhodlaný dokazovať z týždňa na týždeň,“ vyhlásil za DAC športový riaditeľ Jan Van Daele.