Rozhovor

Dominik Kružliak: Gól ako bonus

Dominik Kružliak: Gól ako bonus

Rozhovor
| po 18.10.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dominik Kružliak osladil svoj návrat po takmer dvoch mesiacoch gólom a stal sa piatym kapitánom v dejinách DAC-u, ktorý priviedol mužstvo k víťazstvu v Žiline.

article_bannerarticle_banner

„Samozrejme, rýchly gól z úvodných sekúnd bol pre nás dôležitý, rovnako aj tri body. Bol to z našej strany dobrý zápas, hrali sme rozumne a využili sme svoje šance. Aj keď si súper dokázal vypracovať nejaké pološance, podľa mňa sme bránili dobre ako tím, bojovali sme jeden za druhého. Lopta síce párkrát prešla cez našu päťku, ale domáci nemali žiadnu vyslovene vyloženú šancu. Počnúc útočníkmi, cez krídla až po obrancov sme bránili dobre. Vpredu sme boli nebezpeční, mali sme dosť šancí, z ktorých sme dali dva góly, takže sme spokojní. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene,“ povedal o sobotňajšom ligovom stretnutí Žilina-DAC (0:2) Dominik Kružliak, kapitán nášho mužstva a autor druhého gólu v zápase pod Dubňom.

Pre 25-ročného stopéra to bol prvý ligový štart od polovice augusta. Naposledy nastúpil v 4. kole v Senici, následne ho dostavilo vleklé zranenie. „Bol som dva mesiace mimo hry pre problémy s trieslom. Poctivo som sa pripravoval s lekármi a fyzioterapeutmi. Som rád, že ma dali dokopy a že som mohol pomôcť mužstvu. Samozrejme, gól ako bonus vždy poteší, ale najdôležitejší je tímový úspech. Som za to veľmi rád,“ doplnil Kružliak, ktorý sa presadil v 73. minúte hlavou po rohu Schäfera a dosiahol tak svoj tretí ligový gól v našich farbách. Celkovo má v našej najvyššej súťaži bilanciu 193/12, v drese DAC-u 59/3. Doplňme, že sobotňajšie bolo naše 5. víťazstvo v Žiline z 28 zápasov a Dominik Kružliak sa stal piatym kapitánom, ktorý mužstvo doviedol k úspechu na žilinskom štadióne. Pred ním to boli Pavol Diňa v októbri 1993 (Žilina-DAC 0:3), Tibor Zsákovics v apríli 1995 (Žilina-DAC 0:1), Marin Ljubičić v apríli 2018 (Žilina-DAC 2:3) a Tomáš Huk v máji 2019 (Žilina-DAC 1:2).