Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FC Petržalka 5:1 (3:1)

|
| so 15.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Zimnú prípravu sme odštartovali hladkým víťazstvom. Okrem zásahov Moumouho, Ciganiksa, Sharaniho a Krstovića (2) sme videli aj množstvo ďalších gólových príležitostí, Balić nepremenil penaltu.

DAC dnes doobeda odohral svoje prvé prípravné stretnutie roka 2022, v ktorom si v MOL Akadémii zmeral sily so 7. tímom II. ligy, mužstvom FC Petržalka.

Davis a Blackman sa pripravujú s panamskou reprezentáciou na súboje kvalifikácie MS 2022, Kalmár, Szendrei, Schäfer (svalové problémy) a Hahn (zápal nechtového lôžka na pravej nohe) sú zranení, Vera chorý a Jedlička si ráno zatrénoval a na dnešný zápas dostal voľno. S nimi teda tréner Joao janeiro dnes nemohol počítať, od septembrového vážneho zranenia sa však na ihrisku prvýkrát objavili Njie a Brunetti.

Hneď v 3. minúte nás prekvapil náš bývalý mládežník MarkoKelemen, od ktorého sa lopta odrazila za Vantrubov chrbát - 0:1. Už o dve minúty bolo vyrovnané, keď Sharaniho center poslal z prvej do siete Moumou - 1:1. Krátko po prvej štvrťhodine sme už vyhrávali, veľmi peknú akciu po ľavej strane zakončil únikom a presnou strelou Ciganiks - 2:1. Na polčasovú prestávku sme odchádzali s dvojgólovým náskokom: po rohu súpera sme podnikli rýchly protiútok, Dimun vysunul Sharaniho a ten sa v nájazde na brankára nepomýlili - 3:1.

Gólostroj sa nezastavil ani po obrátke: v 68. minúte zakončil akciu Balića s Fábrym zblízka Krstović - 4:1. K čiernohorskému útočníkovi sa viaže aj moment zápasu, ktorý prišiel o 11 minút neskôr. Balićov center si spracoval na prsiach, loptu si z pravej nohy prehodil na ľavačku a z otočky nechytateľne trafil ľavý horný roh - 5:1. Krásny gólový moment! Balić v 85. odmietol poltucet, jeho nedôrazne kopnutú penaltu totiž Krížik vyrazil.

Počas celého zápasu sme hrali aktívne, celkovo naši hráči zaznamenali 34 streleckých pokusov, z ktorých 21 trafilo bránku. Obaja petržalskí brankári však predviedli viaceré bravúry, úvodný duel zimnej prípravy sme preto vyhrali štvorgólovým rozdielom.

Do budúcej soboty pokračuje príprava v domácich podmienkach, o deň neskôr, v nedeľu 23. januára mužstvo odcestuje na sústredenie do Turecka. Dovtedy je na programe ešte jedno prípravné stretnutie, v ktorom v stredu 19. januára o 16.30 h privítame v MOL Aréne maďarského majstra Ferencváros.

DAC 1904 - FC Petržalka 5:1 (3:1)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, sobota 15.1.2022, 10.00 hod, slnečné počasie, +4°C
Góly: 5. Moumou, 17. Ciganiks, 43. Sharani, 68. Krstović, 79. Krstović - 3. Kelemen
Rozhodovali: Ruc - Pozor, Lalo, 100 divákov
DAC, 1. polčas: Vantruba - Andzouana, Kružliak, Beskorovainyi, Ciganiks - Nebyla, Dimun - Sharani, Bögi, Moumou - Krstović. 2. polčas: Veszelinov - Andzouana, Malý, Muhamedbegović, Brunetti - Njie, Balić - Verlinden, Veselovský, Fábry - Krstović. Tréner: Joao Janeiro.
Petržalka: Sokol (46. Krížik) - Kuník (30. Vlasák), Tóth (46. Redeky), Nemec, Kohút (76. Krisztín) - Hronec (46. Slivka) - Danek, Gašparovič, Štefanec (46. Riznič), Sliacky (61. Hurný) - Kelemen (61. Harba). Tréner: Mário Auxt.