Aktuality

Eric Ramirez prestupuje do Dynama Kyjev

Eric Ramirez prestupuje do Dynama Kyjev

Aktuality
| pi 23.7.2021, Krisztián Nagy

Venezuelský útočník opúšťa DAC po dvoch rokoch a v kariére bude pokračovať u ukrajinského šampióna.

article_bannerarticle_banner

DAC a Dynamo Kyjev sa dohodli na prestupe Erica Ramireza do tímu aktuálneho ukrajinského majstra. Dvadsaťdvaročný venezuelský reprezentačný útočník podpísal s víťazom Pohára víťazov pohárov 1975 a 1986 a 16-násobným ukrajinským a 13-násobným sovietskym šampiónom zmluvu na päť rokov.

Ramirez prišiel na Žitný ostrov v lete 2019 z Karvinej, odkiaľ hosťoval v Senici. V prvej sezóne si náš dres obliekol v 23 ligových stretnutiach, strelil 7 gólov. Ročník 2020/21 bol pre neho ešte vydarenejší, v 31 zápasoch skóroval 16-krát, čím sa stal najlepším strelcom mužstva a druhým v poradí kanonierov celej ligy. Celkovo si teda v žlto-modrom pripísal 54 ligových štartov a 23 gólov, v Európskej lige pridal 7 zápasov a 3 presné zásahy, v Slovnaft Cupe má bilanciu 8/2.

Eric po úspešnom absolvovaní zdravotných testov podpísal dnes kontrakt a čoskoro sa pridá k novým spoluhráčom, ktorí sú momentálne na sústredení v Rakúsku.

„Keď sme pred dvomi rokmi kupovali Ramiho z Karvinej, verili sme, že prichádza k nám hráč, ktorý nám dokáže ihneď pomôcť a pritom bude aj veľkým prísľubom do budúcnosti. Po náročnej prvej sezóne v našich farbách v minulom ročníku naplno ukázal svoj potenciál a naplnil naše veľké očakávania. Sme hrdí, že náš hráč prestupuje do veľkoklubu, ktorý bude účinkovať v skupinovej fáze Ligy majstrov. Ďakujem trénerskému štábu a každému v našom klube za ich vytrvalú podporu, ktorou počas jeho pôsobenia v DAC výrazne prispeli k Ramiho rozvoju po technickej aj osobnostnej stránke. Tento prestup je pre nás veľkou pomocou v náročnom období koronavírusu, ktoré výrazne zaťažuje klubovú pokladňu,“ komentoval Ramirez odchod športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Prestupovú čiastku sa kluby dohodli nezverejniť.

Ericovi ďakujeme za množstvo krásnych momentov a gólov, ktoré zanecháva v srdci fanúšikov a prajeme mu veľa úspechov do ďalšej kariéry!