János Hahn: Už je asi načase odísť na zimnú prestávku

|
Rozhovor
| so 18.12.2021, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

„V zime bude mať tréner viac času pracovať s mužstvom na taktike.“ Včerajšiu rozlúčku s jeseňou DAC-Ružomberok (0:0) zhodnotil maďarský reprezentačný útočník nášho mužstva.

„Bol to bojovný zápas. Mrzí nás, že sme nedokázali ani raz skórovať. Som trochu sklamaný, pretože na rozhodujúci gól som mal šancu ja aj viacerí spoluhráči. Chceli sme rok ukončiť víťazstvom. Mám pocit, že je už asi načase odísť na zimnú prestávku. Počas prípravy zapracujeme s novým trénerom popri obrane aj na ofenzíve. Na jarnú časť sa pozerám s optimizmom, a to aj napriek tomu, že náš včerajší výkon nebol ideálny. Verí tomu, že v druhej polovici sezóny budeme úspešní. Zmena trénera nastala počas súťaže, nie je jednoduché prísť k novému mužstvu päť kôl pred prestávkou, ale v zime bude mať tréner viac času pracovať s mužstvom na taktike,“ vyhlásil po stretnutí záverečného jesenného kola DAC-Ružomberok (0:0) János Hahn, sedemnásobný maďarský reprezentačný útočník a účastník tohtoročných ME.

Najlepší strelec maďarskej ligy z minulej sezóny, ktorý k nám prestúpil v septembri, dosiahol v našich farbách tri jesenné góly. Včera ich mohol pridať aj viac. „Zápas s Ružomberkom je dobrým východiskom, aj keď s výsledkom nie sme spokojní. Za ostatných sa neviem vyjadriť, ale ja osobne už cítim na konci jesene dosť výraznú únavu. Chýbalo mi viac energie pri zakončení aj spracovaní lôpt. Keby som bol o čosi čerstvejší, mohol som rozhodnúť o výsledku. Som preto trochu nervózny, ale to sa vo futbale stáva. Pri mojej hlavičke som dostal veľmi dobrú prihrávku, ale obranca sa predo mnou pošmykol, čo ma pomýlilo. Neskôr som dostal výbornú spätnú prihrávku od Blekiho (Blackman) a hnevám sa na seba, pretože keby som bol sviežejší, takmer určite z toho skórujem. Dúfam, že na jar budem z podobných príležitostí strieľať góly.“