Hodnotenie trénerov po zápase DAC-Győr (3:0)

|
Ohlasy
| ne 24.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Včerajšie prípravné stretnutie hodnotia tréneri Bernd Storck a Sándor Csató.

Bernd Strock, DAC: „V prvom polčase sme sa snažili ísť do vedenia, ale Győr bránil veľmi organizovane a nenašli sme spôsob na prekonanie ich obrany. Mali sme 2-3 šance, ale aj súper si vypracoval niekoľko príležitostí, pri ktorých skvele zasiahol Martin Jedlička. Na druhé dejstvo sme zmenili rozostavenie, prešli sme na 4-4-2, čo mužstvu tentoraz viac sadlo. Vytvorili sme si viacero šancí a po peknom centri Blackmana a gólovej hlavičke Ramireza sme sa ujali vedenia. Potom sa presadil aj Balić a konečný výsledok sme stanovili z jedenástky. Celkovo si myslím, že sme hrali dobre. Výborný tréningový týždeň sme ukončili zápasom proti mužstvu, ktoré takisto chcelo hrať futbal, a tak to bol aj napriek katastrofálnemu počasiu dobrý futbal. Počas troch týždňov, ktoré nám zostávajú do začiatku ligy, chceme pokračovať v načatej práci a zlepšovať sa aj po taktickej stránke. V hľadáčiku máme ešte jednu-dve posily. Verím, že ich dokážeme získať, ale presne vieme, čo musíme robiť. Z pohľadu kondičnej pripravenosti sme na dobrej ceste, ale samozrejme vždy je priestor na zlepšenie. Musíme sa dôkladne zamerať na detaily našej taktiky, hlavne čo sa týka obrannej fázy. Na dnes a na zajtra som však dal mužstvu voľno, pretože za robotu odvedenú v posledných týždňoch si hráči zaslúžili dva dni oddychu.“

Sándor Csató, Győr: „Odohrali sme veľmi dobré prípravné stretnutie proti rýchlo hrajúcemu domácemu mužstvu. V prvom polčase sme podali dobrý výkon, vytvorili sme si šance, bohužiaľ sme ich nepremenili. Na začiatku druhého dejstva sa súper rýchlo dostal do vedenia, prevzal kontrolu nad zápasom a naplno sa prejavila jeho herná kvalita. Pre naše mladé mužstvo pôsobiace v druhej lige bolo veľkým zážitkom hrať proti DAC-u. Naši mladí futbalisti nedostali veľa príležitostí, lebo aj v nedeľu hráme zápas a počas víkendu chceme každému dopriať 90 minút. Som šťastný, že sme si mohli zahrať s takým silným súperom. Zsoltiho Kalmára som trénoval v U17-tke a aj v devätnástke, a jeho nesporný talent bolo vidno už vtedy. Dúfame, že dokáže naplno ukázať svoje kvality bude a dosiahne takú kariéru, akú očakáva od seba on sám a my tiež. Dnes je už viac ako len talent, hovoríme o vyspelom futbalistovi, na ktorého sme hrdí. Vždy na neho spomínam v dobrom. Počas ligovej prestávky si s nami pravidelne chodí zahrať nohejbal. Samozrejme, vždy ho radi vidíme, veď vyrastal u nás. Aj žiaci akadémie sú na neho hrdí, keď sa u nás objaví, vedia, že jeho kariéra začínala v Győri. Sme na neho a jeho talent hrdí.“