Aktuality

Zahráme si play-off o Konferenčnú ligu

Zahráme si play-off o Konferenčnú ligu

Aktuality
| ut 3.5.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V semifinále play-off o Európsku konferenčnú ligu nastúpime v utorok 24. mája doma proti Trenčínu alebo Michalovciam.

article_bannerarticle_banner

Únia ligových klubov zverejnila program play-off o UEFA Európsku konferenčnú ligu a baráže o účasť v najvyššej súťaži, ako aj výber televíznych spoločností z posledného kola nadstavby.

Remíza nášho mužstva na trávniku Serede vo víkendovom 8. kole nadstavbovej skupiny o titul rozhodla o tom, že žlto-modrí na konci sezóny definitívne obsadia 4. miesto. Vieme tiež, že Slovan skončí prvý, Pohronie posledné a v sobotu sa vyjasnilo aj v otázke 11. miesta, ktoré zostane Zlatým Moravciam. Tie čaká baráž o účasť v budúcom ročníku Fortuna ligy proti druhému tímu 2. ligy.

Ako je známe, súčasný model našej najvyššej súťaže, platný piatu sezónu, prináša spomínanú baráž ako aj play-off o štvrtú miestenku do pohárovej Európy. Baráž sa hrá každý rok, kým play-off len v prípade, ktorý nastal aj v tejto sezóne.

Slovensko má k dispozícii jedno miesto v Lige majstrov a tri v Európskej konferenčnej lige. V EKL štartuje druhý a tretí tím ligového poradia, a jedna miestenka patrí aj víťazovi Slovnaft Cupu. Pokiaľ však domácu pohárovú súťaž ovládne mužstvo, ktoré skončí v lige na jednom z prvých troch miest, o zvyšnú miestenku zabojujú 4. až 7. tím konečnej tabuľky. Toto nastalo aj v aktuálnom ročníku, keď do finále SC sa prebojovali Slovan a Trnava.

V play-off na seba narazia 4. a 7., resp. 5. a 6. tím, víťazi sa následne stretnú vo finále. Hrá sa vždy na jeden zápas a výhodu domáceho prostredia má mužstvo, ktoré v tabuľke skončilo vyššie. Hracie dni sú utorok 24. pre semifinále a piatok 27. mája pre finále.

Už istá štvrtá priečka tak pre nás znamená výhodu domáceho prostredia nielen v prvom zápase v play-off, ale v prípade postupu do finále aj v ňom. Meno súpera zatiaľ nepoznáme, ale k 7. miestu má najbližšie Trenčín, ktorý má dve kolá pred koncom náskok piatich bodov na ôsme Michalovce.

Program play-off o UEFA Európsku konferenčnú ligu vyzerá nasledovne:

Semifinále 24. mája 2022, utorok
zápas č. 1: 5. tím FL - 6. tím FL 17.00 h (priamy prenos na VOYO)
zápas č. 2: DAC 1904 - 7. tím FL 19.30 h (priamy prenos na VOYO)

finále 27. mája 2022, piatok
víťaz semifinále 1 - víťaz semifinále 2 20.00 h (priamy prenos na Nova Sport)

ÚLK zároveň zverejnila aj výber televíznych spoločností zo záverečného, 10. ligového kola. DAC si v ňom zahrá krajské derby v Trnave a tento súboj sa objaví na obrazovkách televíznej stanice Nova Sport.

Aktualizovaný program DAC-u v závere ligovej sezóny:

Fortuna liga, 9. kolo nadstavby, nedeľa 15. mája 2022, 20.00 hod: DAC-Ružomberok (priamy prenos Dajto)
Fortuna liga, 10. kolo nadstavby, sobota 21. mája 2022, 17.00 hod: Trnava-DAC (priamy prenos Nova Sport)

Všetky zápasy Fortuna ligy sú zároveň dostupné na streamovacej službe VOYO.