Aktuality

Ktorá séria zajtra skončí?

Po sérii troch ligových prehier a pred odvetou pohárového semifinále nás čaká dôležitý ligový súboj proti tabuľkovému susedovi. Stretnutie DAC-Košice má výkop v sobotu o 19.00 hod.

Presne po mesiaci narazíme opäť na Košice - 18. marca sme sa stretli vo štvrťfinále Slovnaft Cupu. V metropole východu sa vtedy v riadnom hracom čase zrodila remíza 1:1 (góly Viazanko - Ljubičić) a o našom postupe rozhodol penaltový rozstrel, v ktorom exceloval brankár Polaček.

Košice aj DAC získali na jar po sedem bodov, v tabuľke sú plece pri pleci s rozdielom jediného bodu v prospech súpera, a zhodne ťahajú sériu troch ligových prehier za sebou. DAC prehral v Trenčíne 0:3, doma s Trnavou 0:1, a posledný víkend v Ružomberku 1:2 (pred týmto zápasom sme v prvom pohárovom semifinále doma porazili Senicu 1:0). Košice postupne podľahli v predohrávke 30. kola v Ružomberku 0:1, v Žiline 1:4, a naposledy doma so Zlatými Moravcami 1:2.

V predchádzajúcom domácom ligovom vystúpení proti Trnave sme po osemnástich zápasoch a vyše šestnástich mesiacoch prišli o domácu neporaziteľnosť. Mužstvo je odhodlané začať novú sériu, prvý diel chce pridať už zajtra proti Košiciam. S MFK sme sa na jeseň stretli dvakrát: v 4. kole sme na domácom ihrisku zaknihovali prvé víťazstvo v sezóne (3:1, góly Ujlaky, Sabler, Jurčo - Pačinda), v Košiciach sa v októbrovom 15. kole Fortuna ligy po góloch Nováka a Sablera zrodila remíza 1:1.

Pre Erika Ujlakyho bol zásah proti Košiciam dosiaľ jediný v prebiehajúcej sezóne, zajtra by k svojim celkovo štyrom prvoligovým gólom rád pridal aj ďalší. „S Košicami je každý zápas ťažký. Majú dobré mužstvo, ktoré je dlho pokope. Doma sa nám proti nim naposledy podarilo vyhrať 3:1, strelil som aj gól a bolo by načase dať ďalší. Hrali sme s nimi prednedávnom pohár, takže vieme zhruba čo môžeme od nich očakávať. Napriek tomu si myslím, že to bude úplne o niečom inom, lebo na východe sú tie zápasy vždy iné. My hráme doma lepšie, čo budeme chcieť potvrdiť aj zajtra.“ Erik v šiestich jarných kolách nastúpil iba dvakrát v základe a ak zajtra dostane dôveru od trénera... „spravím všetko pre to, aby som sa udržal v základe.“ Už v utorok nás čaká dôležitá pohárová odveta v Senici, zablúdia myšlienky hráčov už aj smerom k stretnutiu na Záhorí? „Nie, teraz sa sústreďujeme iba na Košice. Je to dôležitý zápas, ktorý musíme vyhrať, takže teraz sú v hlavách iba Košice.“

Po zranení ešte nie sú celkom fit Ľupták, Sesar a Krišto, kým Štepanovský je mimo pre disciplinárny trest za piatu žltú kartu.

Z aktuálnych účastníkov najvyššej súťaže sú Košice naším piatym najčastejším súperom. S MFK - a jeho predchodcom 1. FC - sa pravidelne stretávame od sezóny 1993/94. Doteraz sa mužstvá stretli už 33-krát, bilancia je naklonená súperovi.

Vzájomná bilancia (z nášho pohľadu):

Celkovo: 33  6-8-19, skóre 29:53

Na našom štadióne: 17  6-5-6, 17:18

Program 26. kola Fortuna ligy:

Piatok, 17. apríla 2015, 19.00: Trenčín-Trnava

Sobota, 18. apríla 2015, 16.30: Podbrezová-Banská Bystrica, 19.00: Zlaté Moravce-Senica, DAC-Košice, Slovan-Ružomberok

Nedeľa, 19. apríla 2015, 19.00: Žilina-Myjava

Stretnutie 26. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 - MFK Košice začína zajtra o 19.00 hod, rozhodujú Trutz - Somoláni, Bednár.

Súvisiace správy