Aktuality

Na Veľký piatok futbalový sviatok?

Veľkonočný ligový víkend začína na našom štadióne, v televíznej predohrávke 24. kola Fortuna ligy privítame tradičného rivala. Derby DAC-Trnava má výkop v piatok o 19.00 hod.

Trnava ťahá aktuálne najdlhšiu pozitívnu sériu v súťaži, neprehrala už tucet zápasov. Naposledy podľahla 27. septembra v Zlatých Moravciach, odvtedy má bilanciu 7-5-0 a poskočila na tretiu priečku tabuľky. Dobrú formu preukazuje aj na jar, veď nazbierala už 11 bodov - najviac zo všetkých mužstiev. Pravda, vďaka dohrávke 14. kola na Slovane (1:1) má na konte o jeden zápas navyše. Čo je však takisto pozoruhodné, Trnava ako jediná nedokázala v tejto sezóne ešte vyhrať na súperovom ihrisku. Pre Spartak je negatívom aj vypadnutie zo Slovnaft Cupu, pred dvoma týždňami ich na vlastnom ihrisku vyradila Senica.

DAC má na jar za sebou štyri ligové a jeden pohárový súboj. Po dvoch domácich zápasoch s mužstvami z druhej polovice tabuľky (Zlaté Moravce 1:1, Podbrezová 1:0), nasledovala séria proti top tímom minulej sezóny. A začala výborne - na Slovane sme vyhrali 1:0 a v pohári sme na súperovej pôde vyradili Košice. Nasledovala však trojgólová prehra v Trenčíne, po ktorej sme klesli na ôsme miesto. Vlani sme odohrali šestnásť domácich ligových zápasov, vo všetkých sme si udržali neporaziteľnosť. Túto skvelú sériu sme v tomto roku natiahli o ďalšie dve stretnutia, momentálne má teda už osemnásť dielov.

Zranenie vyradilo Ľuptáka a Krištov štart je otázny, inak má tréner Marić pred zajtrajším súbojom k dispozícii celý káder.

Na jeseň sme sa so Spartakom stretli dvakrát: v 2. kole videlo 4811 divákov na našom štadióne bezgólovú remízu, v októbri sme v Trnave podľahli 1:3. Naše mužstvo sa po reprezentačnej prestávke teší na derby, čo potvrdzuje aj krídelník Jakub Brašeň. „Bude to istotne ťažký zápas. Dúfam, že príde veľa ľudí a bude skvelá divácka kulisa. Ja sa už na zápas teším.“ Minulý piatok Jakub dvoma gólmi rozhodol prípravné stretnutie na ihrisku budapeštianskeho Honvédu. V tejto sezóne strelil len jeden ligový a jeden pohárový gól, takže je skôr sviatočným strelcom. A keďže nasleduje sviatočný víkend, možno by bolo načase sa znova presadiť aj v lige... „Proti Honvédu sme mohli streliť góly aj skôr, ale aj tak sme radi, že sme vyhrali a nikto sa nezranil. V lige som strelil gól naposledy Trenčínu v prvom kole tejto sezóny a bolo by pekné, keby mi to vyšlo aj zajtra. Ale hlavné je, aby sme vyhrali. Keby k tomu prispel aj môj gól, bol by to bonus navyše.“

V minulej sezóne práve májový zápas DAC-Trnava prilákal rekordnú návštevu ročníka - 7009 divákov. Aj zajtrajšie derby sprevádza zvýšený záujem fanúšikov, do dnešného popoludnia našlo v predpredaji svojich majiteľov už takmer 1500 vstupeniek. A keďže aj hostia dostali k dispozícii tisíc lístkov, dá sa očakávať pekná návšteva. Verme, že na Veľký piatok prispejú všetci aktéri k veľkému zážitku a stretnutie sa ponesie v slávnostnom tóne. O bezpečnostných opatreniach sme písali v utorok.

Trnava je (spolu s Banskou Bystricou) naším najčastejším súperom v najvyššej súťaži, história vzájomných zápasov siaha po sezónu 1985/86. Celkovo sa mužstvá stretli už 45-krát, bilancia je mierne naklonená súperovi.

Vzájomná bilancia (z nášho pohľadu):

Celkovo: 45  14-13-18, skóre 49:70

Na našom štadióne: 23  13-5-5, 31:20

Program 24. kola Fortuna ligy:

Piatok, 3. apríla 2015, 19.00: DAC-Trnava

Sobota, 4. apríla 2015, 14.30: Zlaté Moravce-Ružomberok, Podbrezová-Myjava, Banská Bystrica-Senica, 17.30: Žilina-Košice

Nedeľa, 5. apríla 2015, 19.00: Slovan-Trenčín

Stretnutie 24. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 - FC Spartak Trnava začína zajtra o 19.00 hod, rozhodujú Pavlík - R. Sluk, Poláček. Priamy prenos zo zápasu vysiela televízna stanica Digi Sport 2.

Súvisiace správy

Aktuality