Aktuality

Antal Németh 27. trénerom DAC-u v najvyššej súťaži

Po odchode Bernda Storcka povedie žlto-modrých do konca sezóny jeho doterajší asistent.

47-ročný Antal Németh sa stal 27. trénerom, ktorý povedie DAC v najvyššej súťaži. Jeho poverenie platí do konca aktuálnej sezóny.

Doterajší asistent, ktorý začal svoje pôsobenie v našom klube pred rokom v júni spolu s Berndom Storckom, pochádza z Budapešti. Počas svojej aktívnej hráčskej kariéry to v rodnej krajine dotiahol najvyššie do maďarskej druhej ligy, prvú ligu si zahral na Novom Zélande. Po návrate domov pokračoval v hráčskej kariére, ale postupne sa začal čoraz viac venovať trénerskej profesii. Začal s mládežou v Budaörsi, vyskúšal si aj post športového riaditeľa v Budapeštianskej Župe Maďarskej futbalovej federácie, kde zodpovedal za vekové kategórie 6-14-ročných. Popritom pracoval ako športový riaditeľ v Kubala Akadémii, patriacej pod Vasas SC Budapešť. Nasledoval angažmán pri mládežníckych reprezentáciách Maďarska, kde postupne viedol výbery do 17, 18 a 19 rokov. So sedemnástkou aj devätnástkou postúpil do Elite round kvalifikácie o postup na ME. Pred príchodom na Žitný ostrov viedol práve tím U17. Svoje skúsenosti odovzdával aj v rámci vzdelávacieho procesu trénerov, kde v siedmych župách Maďarska školil uchádzačov o C licenciu. Je držiteľom najvyššej trénerskej Pro licencie.

Antalovi Némethovi budú pomáhať asistent a videoanalytik Mátyás Czuczi, tréner brankárov Martin Raška a kondičný kouč Csaba Gábriš.

Veľa úspechov!

Poradie trénerov podľa počtu prvoligových zápasov na lavičke DAC-u:
K. Pecze 120, M. Radványi 86, J. Szikora 59, L. Škorpil 57, P. Hyballa 50, T. Marić 47, K. Németh 41, J. Valovič 39, J. Adamec 36, K. Garger 32, M. Rossi 32, B. Storck 32, A. Dragúň 30, D. Radolský 30, W. Lorant 30, Cs. László 20, V. Hrivnák 18, L. Kuna 15, D. Liba 12, V. Ilko 11, Z. Kranjčar 8, A. Grajcár 6, M. Djuričić 4, Š. Horný 4, H. Cristovao 4, M. Kuruc 2

Súvisiace správy

Aktuality