A 2019-es őszi idény számokban: gólok

|
| sze 18.12.2019, Krisztián Nagy

Vida Kristopher hét találatával a DAC házi gólkirálya és a bajnokság negyedik legjobbja. Csapatunk 2019-es őszi idénye a számok tükrében - a negyedik részben a gólokról.

A Fortuna Liga 108 őszi mérkőzésén a nézők összesen 287 gólt láthattak, ami meccsenkénti 2,66-os átlagnak felel meg (egy éve 316 és 2,93). A DAC tizennyolc találkozóján összesen 51 találat született (2,83-as átlag; tavaly 60 és 3,33). A második legproduktívabb csapat voltunk és az negyedik legjobb védelemmel rendelkeztünk a bajnokságban: 29 gólt szereztünk, ami egy meccsre 1,61-es átlag (tavaly 38 és 2,11); a mi hálónk 22 alkalommal rezdült (1,22/mérkőzés; ugyanennyi volt egy éve is).

Az őszi bajnoki idény során 1 mérkőzésünkön nem született gól: a 14. fordulóban DAC-Szered 0:0.

A 29 lőtt gólunk közül 10 az első, 19 a második félidőben esett. Huszonöt találatunk játékból, négy standard szituációból született. Kilencszer mi szereztük az első találatot, nyolcszor az ellenfél.

Kapusunk, Martin Jedlička hálója 5 alkalommal maradt érintetlen, a leghosszabb bekapott gól nélküli sorozata 224 percig tartott. Csapatunk négy mérkőzésen nem tudott betalálni. Az újonc Pohronie elleni 5:1-es és a Slovan elleni 5:2-es hazai győzelem alkalmával értük el a legtöbb gólt. A bekapott góloknál a maximum a Nagmihály otthonában kapott ötös volt (0:5).

A DAC játékosai lőttek legtöbbet kapura az egész bajnoki mezőnyből – meccsenként átlagban 16,9-szer próbálkoztak. Ebből 6,4 tartott kapura, ami a Slovan és a Trencsén (egyaránt 6,6) után a legtöbb.

A csapat házi gólkirálya és legproduktívabb játékosa Vida Kristopher lett, ő 7 találata mellett 2 gólpasszt is jegyzett. Vida egyúttal a Fortuna Liga negyedik legjobb góllövője és negyedik legaktívabb játékosa a lövések számát tekintve: 58 kísérletéből 23 talált kaput (40%-os pontosság). Ezen felül háromszor találta el a kapufát, ami szintén a második legmagasabb szám a bajnokságban.

12 - Andraž Šporar (Slovan)
8 - Frank Castaneda (Senica), Milan Ristovski (Nitra)
7 - Vida Kristopher (DAC), Ján Bernát (Žilina), Sidibe Modibo (Michalovce)
6 - Kalmár Zsolt (DAC), Bogdan Mitrea (Trnava), TomᚠĎubek (Zlaté Moravce)
5 - Dávid Holman, Rafael Ratao (obaja Slovan), Alex Sobczyk (Trnava), Filip Twardzik (Ružomberok), Hamza Čataković (Trenčín)

Gólpasszok a 2019-es őszi idényben:
8 - Erik Daniel (Slovan)
6 - Gino van Kessel (Trenčín)
5 - Moha Kadfi (Slovan), Iván Alex (Sereď), Žofčák (Michalovce)
4 - Connor Ronan (DAC), Tenton Yenne (Senica), Dejan Dražić, Nono Villar (obaja Slovan), Rafael Tavares (Trnava)

A DAC eddig 769 bajnokit játszott a legfelsőbb bajnokságban, ezeken összesen 2007 találat született (átlagban 2,61); ebből 912-őt lőttünk és 1095-öt kaptunk.