A DAC 1904 - Szered mérkőzés előtt: Három hét után ismét a MOL Arénában

|
Előzetes
| pé 1.4.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A márciusi válogatott találkozók miatt szünet után folytatjuk az Európáért vívott harcunkat. A DAC-Szered összecsapás szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Harmadszor otthon

A márciusi asszociációs időszak immár a múlté, az élvonal a rájátszás negyedik fordulójával folytatódik a hétvégén. Az elmúlt két hét során hat DAC-játékos szerepelt a nemzeti csapatokban: a fellépéseik összegzését itt találhatják. A szünetet a Győr elleni felkészülési mérkőzés is színesítette, amelyen több, Somorjáról érkező futballista egészítette ki a játékoskeretünket. A sárga-kékek Verlinden, Bögi és Nagy találataival 3:2-s sikert arattak.

A 2022-es év hetedik bajnoki összecsapás vár ránk szombaton. Az eddigi hatból négyet is idegenben abszolváltunk, így holnap a harmadik fellépésünk következik a MOL Arénában, ahova három hét elteltével térünk vissza. A tabellaszomszéd Szered lesz az ellenfelünk, amely mindössze két pontos lemaradással követ minket.

„A válogatott szünet alatt is folytattuk a kemény edzéseket, és figyelmet fordítottunk a játék mindegyik elemére. A futballisták taktikai, erőnléti, technikai és mentális oldalán is dolgoztunk és dicséret illeti őket, amiért ismét példás hozzáállást mutattak. Nyilvánvaló elképzeléseink vannak arról, hogyan szeretnénk játszani, de egyúttal kaméleon-szerűnek is kell lennünk, tudnunk kell idomulni a meccs alakulásához, mert egyetlen gól megváltoztathatja annak menetét” – magyarázta Joao Janeiro vezetőedző, aki a hét során egy olyan ellenféllel szemben készíti fel a csapatot, amely az idei szezonban kétszer is legyőzött minket. „Elcsépelt gondolat, de a bajnokságban nincs könnyű meccs. A Szered az egyetlen gárda, amely az alsó hatosból vágott neki a tavaszi küzdelmeknek, és feltornázta magát a felsőházba. Hasonló stílusban futballoznak, mint a bajnokság legtöbb együttese. Képesek kihasználni az előnyeiket, gyors játékosokkal rendelkeznek, akik hatékonyak a tizenhatosban. Nehéz összecsapásra számítok, de bízom a játékosaim nap mint nap elvégzett kemény munkájában. A Szered ősszel négy gólt is szerzett ellenünk, de nem foglalkozunk a múlttal, hiszen azóta mindkét csapatnál több változás is végbement. Az egész környezetünk támogatására szükségünk van” - tette hozzá a DAC 40 éves portugál mestere.

A hosszú időre kiesőkhöz (Kalmár Zsolt, Szendrei Ákos) Ricardo Ferreira kapus is csatlakozott, aki a Zsolna elleni legutóbbi találkozón izomsérülést szenvedett. Holnap Hahn János sem léphet pályára: a magyar válogatott támadó kedden térdműtéten esett át.

Egyetlen vereség

A Szered a tabella 7. helyén zárta az őszt, mindössze egy ponttal a Szenice mögött. A tavasznak egy sikeres főpróbával a háta mögött vágott neki, amelyen Pozsonyban sikerült legyőznie a Slovant. Az első két fordulóban sikerrel vették a felső hatosért küzdő két konkurens elleni csatát, ráadásul a Nagymihályt és a Szenicét is idegenben győzték le. Az alapszakasz végén az Aranyosmarótot is legyűrték, majd a sorozatbeli negyedik sikerüket a nagyszombati stadionban aratták a Spartak vendégeként. Ezt követte a Zsolna elleni hazai döntetlen, és csak a hatodik meccsen született meg az első tavaszi vereségük, méghozzá a Téglamezőn, ahol bár Juraj Jarábek vezetőedző védencei szereztek vezetést, a Slovan végül fordított és 5:1-re nyert.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2019.11.02. – DAC-Szered 0:0, 6887 néző
2020.08.09. – DAC-Szered 6:0, gólszerzők: Balić 2, Ramirez, Divković, Davis, Kalmár, 5450 néző
2020.12.02. – Szered-DAC 1:0, gólszerző: Morong, 0 néző
2021.08.08. – Szered-DAC 1:0, gólszerző: Morong, 140 néző
2021.11.06. – DAC-Szered 1:3, gólszerzők: Krstović – Morong 2, Karrica, 3175 néző

Történelem

A Szered számára a jelenlegi a negyedik idény a legjobbak között és szintén a negyedik olyan, amely során a nem megfelelő állapotú stadionjuk miatt a városukon kívül fogadják az ellenfeleiket – jelenleg Nagyszombatban.

A két csapat eddig tíz alkalommal találkozott. Az első három mérkőzést pontveszteség és kapott gól nélkül hoztuk le, a legutóbbi hármon azonban egyaránt az ellenfelünk diadalmaskodott, amivel az egymás elleni meccsek mérlegét a saját javára fordította (4-1-5). A gólarány azonban jelentősen nekünk kedvez (22:12), főleg három nagyarányú diadalnak köszönhetően (kétszer 5:0 és egyszer 6:0).

Ősszel mindkét összecsapás a szerediek sikerét hozta: a MOL Arénában megrendezett novemberi meccsen Németh Antal utoljára vezette a sárga-kékeket. Ha csapatunk holnap otthon tartja a három pontot, azzal megszerzi a DAC jubileumi 300. győzelmét az élvonalban.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Szered ellen:
4 - Kalmár
3 - K. Vida, Divković, Davis
2 - Balić
1 - Tretiakov, Šatka, Čmelík, Bilenkyi, Ramirez, Krstović
öngól - Adekuoroye
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2022. április 2., 16:00 ó: Liptovský Mikuláš-Trenčín, 18:00 ó: Michalovce-Pohronie, Zlaté Moravce-Senica

A DAC-Szered bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Gemzický - Hrmo, Štofik.