A DAC-Máriatölgyes felkészülési mérkőzés előtt

|
| pé 29.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

A téli felkészülés harmadik találkozóján is másodosztályú ellenféllel találkozunk.

A Vasas-DAC (1:2) és a DAC-Győr (3:0) meccsek után sorozatban a harmadik hétvégén is pályára lép együttesünk. Akárcsak az előzőkben, ismét egy második ligás ellenféllel csapunk össze. Igaz, a két magyarországi gárda után ezúttal a szlovák II. liga 10. helyezettjével, az FK Máriatölgyessel (Dubnica) találkozunk.

A Peter Jakuš által irányított csapat, amely tavaly a II. vonal győzteseként az FC Nyitra elleni páros selejtezőn (otthon 0:0, idegenben 0:3) megmérkőzhetett az első ligába való jutásért, hozzánk hasonlóan január 7-én kezdte meg a szezon tavaszi felére való felkészülést és ugyancsak a harmadik találkozójukat abszolválják annak keretén belül.

Múlt hétvégén a máriatölgyesiek 1:0-ra legyőzték a Szeredet (gólszerző: 44. Kuzma), tegnapelőtt döntetlent játszottak a Nyitrával (1:1, gólszerzők: Janco 11 m – 88. Kurt). Mindkét találkozót a máriatölgyesi műfüves pályán rendezték.

Holnapi ellenfelünk a tizedik hely ellenére a bajnokság második legjobb védelmével rendelkezik, amelynek egyik oszlopos tagja az egykori játékosunk, Slavomír Pagáč, a máriatölgyesi labdarúgás neveltje. A vágmenti klub több ismert labdarúgót is kinevelt, akik közül néhányan a válogatottban is szerepeltek, mint például egy további egykori dunaszerdahelyi futballista, Ľubomír Šatka.

1980 és 2013 közötti időszakban többé-kevésbé folyamatosan találkoztunk a Máriatölgyessel a két legfelső vonal valamelyikében. Az élvonalbeli mérleg a mi szemszögünkből 13 mérkőzésen 4-5-4, 13:17-es gólarány, a II. ligában pedig 5-6-4, 19:13-as gólarány. Legutóbb 2013 májusában találkoztunk velük, amikor is az ellenfél otthonában aratott 1:0-s győzelmünkkel (gólszerző: Fodrek) vált véglegessé az első ligába való visszajutásunk.

A DAC-Máriatölgyes felkészülési találkozó holnap 14:00 órai kezdettel kerül megrendezésre a MOL Akadémián. A mérkőzést a Smolák – Pozor, Hegedűs játékvezetői hármas vezeti, és a játékidő 4x30 perces lesz, egy hosszabb és két rövidebb szünettel.

Sajnos a továbbra is érvényben levő megszorítások miatt nézők nem lehetnek jelen. Az összecsapást azonban élőben megtekinthetik a YouTube csatornánkon és a Facebook profilunkon is.