A DAC-Poprád kupamérkőzés előtt

|
| ke 3.3.2020, Krisztián Nagy, foto: Lelkes Ernő

A sárga-kékek holnap a nyolcadik elődöntőjükért küzdenek meg a hazai kupasorozatban. A DAC-Poprád összecsapás szerdán 18:30 órakor kezdődik.

Slovnaft Cup, a legrövidebb út Európába. Ez a hazai kupasorozat egyik jelmondata, amelyben a 2014/15-ös szezon óta a regionális bajnokságok együttesei is szerepelnek. A jelenlegi kiírás már a negyeddöntős fázisban jár, ahol még hét élvonalbeli és egy másodosztályú gárda, az FK Poprád van versenyben. Pont ez a csapat lesz a DAC holnapi ellenfele.

2017. március 7-én a kupaszezon ugyanebben a fázisában fogadtuk odahaza a Poprádot, ám a nagy mezőnyfölény ellenére a meglepetésre 0:1-es győzelmet arató vendégek örülhettek a továbbjutásnak. Van tehát miért visszavágnunk a Poprádnak!

Jelenlegi játékoskeretünkben két olyan futballista van, aki átélte azt a kiesést: a kapus, Száraz Benjamin és a panamai védő, Eric Davis. Közülük csak az utóbbi kapott lehetőséget azon a meccsen, de holnap valószínűleg mindkettőjük pályára lép. Martin Jedlička a Nagyszombat ellen begyűjtött nyolcaddöntőbeli piros lapja miatt hiányzik, rajta kívül a sérült Šimčák, Boateng, Čmelík hármassal sem számolhat Hélder Cristovao vezetőedző.

„A Poprád bebizonyította, hogy jó csapat, hiszen ilyen messze eljutott a kupában. Bár a második vonalban szerepel, tapasztalt labdarúgókból álló, minőségi gárdája van, sokan közülük a Fortuna Ligában is futballoztak. Nem lesz tehát könnyű dolgunk, nem szabad semmit sem alábecsülni. Bízom benne, hogy jól felkészültünk az összecsapásra és kiharcoljuk a továbbjutást” – mondta az egész öltöző nevében Dominik Kružliak, a Nagyszombat elleni nyolcaddöntős tizenegyespárbaj első sikeres sárga-kék lövője.

Holnapi ellenfelünk a második ligás tabella negyedik helyén telelt, 7 pont hátránnyal az első két helyezett csapat mögött. A poprádiak nem titkolják a feljutási szándékukat, amiben a rutinos Jaroslav Belejčák vezetőedző segítségében bíznak. Az ő munkáját két egykori kiváló futballista, Stanislav Šesták és Peter Ďuriš segíti.

A Poprád számára csak szombaton Kassán indul a bajnoki szezon, a holnapi az év első tétmérkőzése lesz számukra. Összehasonlításképpen, a DAC már abszolválta az első három bajnoki fordulót. A tátrai együttes 10 találkozót játszott a felkészülés során (a mérlegük 7-1-2, 24:9-es gólarány, legeredményesebb játékosuk Slebodník 5 góllal), a Turócszentmárton (Martin) elleni szombati főpróbájuk azonban az ellenfél sok betegje miatt elmaradt.

Történelem

A már említett 2017. márciusi kupacsatán kívül a SZNL-ben (másodosztály) is folyamatosan összecsaptunk a poprádiakkal. A 80-as évek első felében összesen tíz alkalommal találkoztunk velük. A DAC volt a sikeresebb, hiszen a mi szemszögünkből nézve 5-3-2 a mérleg, 15:6-os gólaránnyal; odahaza 5-1-0, 9:1.

Ami a Szlovák Kupát illeti, a DAC 1987-ben elhódította azt (majd a Csehszlovák Kupa is a miénk lett). Összesen hét alkalommal jutottunk be az elődöntőbe (legutóbb a 2014/15-ös szezonban), háromszor pedig a döntőbe (1987, 1993, 1995). A Poprád legjobb eredménye a 2016/17-es kiírás elődöntőbeli szereplése.

Hogyan jutottak idáig?

DAC:
2. forduló: Podkonice (IV. liga) - DAC 0:4 (0:1)
Gólszerzők: 34. M. Vida, 75. M. Vida, 79. Taiwo, 82. Kružliak (11 m)
3. forduló: Fižakovo (III. liga) - DAC 0:0, büntetőkkel 5:6
4. forduló: Radimov (V. liga) - DAC 0:2 (0:0)
Gólszerzők: 64. Ramirez, 79. Beskorovainyi
Nyolcaddöntő: DAC - Trnava 0:0, büntetőkkel 4:3

Poprad:
2. forduló: Stropkov (III. liga) - Poprad 0:2 (0:0)
Gólszerzők: 63. Horváth, 90. Yanchak
3. forduló: Tatran Prešov (III. liga) - Poprad 0:2 (0:1)
Gólszerzők: 24. Pajer, 88. Legnani
4. forduló: Spišské Podhradie (IV. liga) - Poprad 0:3 (0:1)
Gólszerzők: 22. Slebodník, 75. Luberda, 75. Yanchak
Nyolcaddöntő: Poprad - Banská Bystrica (II. liga) 3:0 (0:0)
Gólszerzők: 56. Slebodník, 60. Slebodník, 89. Acosta

A DAC-Poprád kupamérkőzés holnap 18:30 órakor kezdődik, játékvezetők Marhefka - Tomčík, Vitko.

A Slovnaft Cup negyeddöntőjének műsora:
Szerda, 2020. március 4., 14:30 ó: Sereď-Ružomberok, 16:30 ó: Trenčín-Slovan, 17:30 ó: Nitra-Zlaté Moravce, 18:30 ó: DAC-Poprad

Akárcsak a Szlovák Kupa első öt fordulójában, a negyeddöntőt is egy győztes mérkőzésre játsszák. Döntetlen eredmény esetén nincs hosszabbítás, rögtön a tizenegyespárbaj következik.

A holnapi mérkőzésre vonatkozó jegyinfót ide kattintva olvashatják.