A DAC-Rózsahegy mérkőzés előtt: Búcsú a 2021-es évtől

|
| csü 16.12.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A tabellaszomszédunk elleni hazai összecsapással zárjuk a szezon őszi felét, amelyen szeretnénk szép karácsonyi ajándékkal meglepni a szurkolóinkat. A DAC-Rózsahegy találkozó pénteken 17:00 órakor kezdődik.

Az utolsó felvonás

Visszavonhatatlanul közeledik az őszi idény vége, az elkövetkező három napban kerülnek megrendezésre az idei naptári esztendő utolsó élvonalbeli mérkőzései. A DAC a 19. forduló nyitómeccsén, pénteken a Nova Sport kamerái előtt lép pályára, méghozzá a tabellaszomszéd rózsahegyi gárda ellen.

Pillanatnyilag három ponttal vagyunk lemaradva az MFK mögött, de mivel a szezon közben a gólarány számít a helyezéseknél (az egymás elleni találkozók mérlege csak az alapszakasz és a rájátszás végén kap jelentőséget), ezért hétgólos győzelmet kellene aratnunk ahhoz, hogy most megelőzzük őket. A Rózsahegy gólaránya ugyanis +18, míg a DAC-é csak +5. Így tehát szinte bizonyos, hogy a 4. helyről vonulunk a téli szünetre. Azonban nem mindegy, hogy ugyanannyi ponttal tesszük-e mindezt, mint amennyivel a holnapi ellenfelünk rendelkezik.

Az év utolsó összecsapását december 17-én abszolváljuk, ami a DAC törtnetének legkésőbbi élvonalbeli (és egyúttal tétmeccsen való) pályára lépését jelenti. Az eddigi csúcs 1989. december 16-a volt; akkor odahaza 2:0-ra legyőztük a Vítkovice együttesét. Legkorábban pedig 1999-ben búcsúztunk el az évtől, amikor is november 9-én zártuk az idény őszi felét. Ez pedig jelentős, 38 napos különbséget jelent az idei esztendővel összehasonlítva. Lassan azonban hozzászokhatunk, hogy egyre rövidebb a téli szünet. Tavaly az utolsó őszi fordulóban december 15-én léptünk pályára (DAC-Szenice 2:0).

Holnap a 2021-es év 39. tétmérkőzését játsszuk (tavaly 34 volt), ősszel pedig a huszonharmadikat. A későbbi időpont ellenére is biztos, hogy a MOL Aréna kiválóan előkészített gyepszőnyeggel várja a csapatokat. „Egyértelműen a három pont megszerzése a célunk. Elismerjük a Rózsahegy minőségét, hiszen a tabellán előttünk állnak. Egy nagyon specifikus csapattal ellenféllel találkozunk. A rózsahegyi gárda hazai futballistákból áll, akiknek a nagy része már több éve együtt futballozik. Remekül védekeznek, és a góljaik kétharmadát rögzített játékhelyzetek után szerezték. Azt gondolom, jól felkészültünk belőlük, és mindent megteszünk a siker érdekében. Összpontosítva kell futballoznunk, mert szeretnénk hárompontos karácsonyi ajándékkal kedveskedni a szurkolóinknak” – jelentette ki Joao Janeiro vezetőedző, akinek az irányítása alatt három győzelem és a múlt fordulóbeli, a Slovan otthonában elért gólnélküli döntetlen a csapat mérlege. A hosszabb ideje harcképtelen játékosok holnap is hiányozni fognak, míg Lamkel Zé esetleges rajtja nem kizárt.

A 40 éves portugál edző irányítása alatt még nem kaptak gólt a sárga-kékek, Martin Jedlička jelenleg 360 perces góltalansági sorozattal rendelkezik. Az előző idényben kapusunknak 381 perc volt a rekordja, így ezt már holnap felülmúlhatja.

Tabellaszomszédok

A két csapat először szeptember 18-án csapott össze ebben a szezonban. Az akkori liptói találkozót megelőzően a DAC a 6., míg a Rózsahegy a 7. helyen állt. A két gárda most is tabellaszomszéd: az ellenfél harmadik, mi pedig negyedikek vagyunk. Az említett összecsapáson szenvedték el az első bajnoki vereségüket Peter Struhár védencei, amely az eddigi egyetlen hazai kudarcuk is. Ezen kívül csak a Slovan otthonában maradtak alul, és talán a szezon legkellemesebb meglepetésének számítanak. Akárcsak az előző években, továbbra is a stabil védelem a játékuk alapja, de az ősz folyamán a támadórészlegük is serénykedett, hiszen a Slovan után ők szerezték a legtöbb gólt.

Nyáron Peter Struhár lett az MFK vezetőedzője, aki 2010 és 2014 között a DAC-ban futballozott, és 44 élvonalbeli találkozóján 2 gólt lőtt a sárga-kékek színeiben. Az idei az első szezonja vezetőedzőként az első ligában.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:
2020.02.22. – Rózsahegy-DAC 0:0, 1329 néző
2020.07.11. – Rózsahegy-DAC 0:1 (0:0), gólszerző: Ramirez, 848 néző
2020.09.12. – DAC-Rózsahegy 3:2 (0:1), gólszerzők: Kalmár 2, Ramirez – Almási, Kme, 819 néző
2020.12.12. – Rózsahegy-DAC 1:1 (0:0), gólszerzők: Kostadinov – Ramirez, 0 néző
2021.09.18. – Rózsahegy-DAC 1:2 (0:1), gólszerzők: Maslo – Andzouana, Lamkel Zé, 785 néző

Történelem

A 2006-ban bajnoki címet szerző Rózsahegy az 1997/98-as szezontól megszakítás nélkül szerepel az élvonalban. Az eddigi 42 egymás elleni első ligás találkozó örökmérlege még mindig az ellenfelünknek kedvez, bár a legutóbbi 5 találkozásból mi jöttünk ki jobban: a DAC 3 győzelme mellett 2 döntetlen született (pedig négyszer is idegenben léptünk pályára). A Rózsahegy utolsó MOL Arénabeli látogatása emlékezetesre sikeredett, hiszen képesek voltunk hat perc alatt három gólt lőve, emberhátrányban megfordítani az összecsapást.

Szeptemberben eddigi egyetlen csapatként sikerült elhoznunk a három pontot Liptóról: a mindkét oldalon sok helyzetet hozó, remek színvonalú meccsen Martin Jedlička bravúrjai kellettek a sikerünkhöz.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Rózsahegy ellen:
4 - Kweuke, Pačinda
3 - Vida K., Ramirez
2 - Čaušić, Černák, Bayo, Kalmár
1 - Zsákovics, Suchánek, N´lend, Koejoe, Struhár, Helísek, Harsányi, Delarge, Ujlaky, Sabler, Szarka, Horváth, Šafranko, Davis, Živković, Šatka, Ljubičić, Taiwo, Andzouana, Lamkel Zé
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Nova Sport 2 televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A holnapi összecsapás színes műsorfüzetét (Híradó) a képre kattintva tölthetik le.

Péntek, 2021. december 17., 17:00 ó: DAC-Ružomberok
Szombat, 2021. december 18., 15:00 ó: Senica-Trenčín, Pohronie-Liptovský Mikuláš, Zlaté Moravce-Michalovce, Sereď-Trnava
Vasárnap, 2021. december 19., 17:00 ó: Žilina-Slovan

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Kružliak - Pozor, Štrbo.