A DAC-Slovan mérkőzés előtt: újabb zártkapus rangadó

|
| szo 10.4.2021, Krisztián Nagy
'
'

A tabella első két helyezettjének slágermeccse zárja a rájátszás 4. fordulóját. A DAC-Slovan derbi vasárnap 16:00 órakor kezdődik.

Sűrű program

A DAC négy hosszú hét után lép ismét pályára odahaza. Legutóbb a felsőházi rájátszás nyitófordulójának Aranyosmarót elleni mérkőzését (2:0) rendezték a MOL Arénában. Egy héttel később Nagyszombatban szenvedtünk 2:3-as vereséget, majd jött a válogatott mérkőzések miatti szünet, amelyet követően múlt vasárnap a Zsolnán elért 3:3-as döntetlennel indítottuk a 14 nap alatt 5 meccset felölelő sorozatunkat. Ennek második felvonásán 3:1-es sikert arattunk a kupában a Rózsahegy ellen, a következő találkozón pedig a Slovant fogadjuk a forduló rangadóján. Ezután – szerdán – a Slovnaft Cup negyeddöntője vár ránk Zólyomban a Besztercebánya ellen, majd jövő szombaton a Trencsént fogadjuk odahaza.

A Slovan programja is hasonlóan sűrű: ők 15 nap alatt abszolválnak 5 meccset. Az égszínkékek 7 pontot szereztek a rájátszásban (6:2-es győzelem a Trencsén ellen idegenben, odahaza 2:2-es döntetlen a Zsolnával, legutóbb pedig egy sima 4:1-s siker a ViOn ellen). Szerdán a kupában a Liptószentmiklós elleni 1:0-s győzelemmel (Szencen) jutottak tovább.

VAR-ral, de nézők nélkül

Holnap a MOL Arénában is bemutatkozik a VAR, ellenben a labdarúgás legfontosabb eleme továbbra is hiányozni fog: a szurkolók. Sorozatban immár a harmadik zártkapus rangadó vár ránk, pedig az ezt megelőző hat szezonban mindig a Slovan ellen született meg a DAC legmagasabb hazai nézőszáma. Sajnos ez a sorozat most véget ér.

„A Slovan a bajnokság legjobb csapata, amit már hosszabb ideje bizonyít is. Nehéz összecsapás vár tehát ránk, amelyre alaposan felkészültünk. Győzni akarunk, ami ebben az idényben még nem jött össze ellenük. A három ponttal nemcsak saját magunknak, hanem a szurkolóknak és a klubban mindenkinek örömet okozhatunk. A Slovan már eléggé meglógott előlünk, amit sajnálunk, ezért nem igazán nézegetem a tabellát. Sem fenti, sem pedig lenti irányba. A második hely elérése a mi kezünkben van, viszont el kell kerülnünk a felesleges pontvesztéseket. Inkább a kupára kacsingatok, amelyet szeretnénk végre elhódítani” – jelentette ki a DAC kapusa, Martin Jedlička, akinek a holnapi lesz a Slovan elleni 10. bajnoki derbije. Kapott gól nélkül mindössze egy alkalommal sikerült lehoznia a meccset, méghozzá 2019 áprilisában, az 1:0-s győzelmünk alkalmával. „Ez mindig egy más találkozó, mint a többi csapat elleni. A Slovan támadó felfogású gárda, általában sok munkám van ellenük. Remélem, ezúttal a lehető legkevesebb lesz, hiszen az jó teljesítményt és három pontot jelentene. Ha választanom kellene a győzelem és a kapott gól nélkül lehozott összecsapás között, mindenképpen az előbbit választanám, de természetesen a nullázás ugyanolyan fontos egy kapusnak, mink a csatárnak a gólok. A lehető legjobb forgatókönyv az lenne, ha kapott gól nélkül győznénk” – teszi hozzá mosolyogva a DAC 23 éves kulcsembere.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:
2019.09.01. – DAC-Slovan 5:2, gólszerzők: Ramirez 2, Davis (11m), Vida K., Fábry – Šporar (11m), Abena, 11 679 néző
2019.12.07. – Slovan-DAC 2:0, gólszerzők: Rabiu, Šporar, 8593 néző
2020.07.01. – DAC-Slovan 1:3, gólszerzők: Kalmár – Moha 2, Medved, 6120 néző
2020.10.25. – DAC-Slovan 1:1, gólszerzők: Balić – Kružliak öngól, 0 néző
2021.03.06. – Slovan-DAC 3:1, gólszerzők: Weiss 2 (egyet büntetőből), Moha – Divković, 0 néző

Történelem

Holnap 64. alkalommal csap össze a két gárda az élvonalban. Érdekesség, hogy az eddigi 63 egymás elleni mérkőzésen mindössze ötször született gólnélküli döntetlen, legutóbb 2009 őszén. Az azóta lejátszott 33 rangadó mindegyike hozott legalább egy találatot.

A szezon első egymás elleni összecsapásán csak az első félidőben rezegtek a hálók, amikor is Kružliak öngóljára Andrija Balić válaszolt szabadrúgásból, aki azzal a találattal később megnyerte az október hónap legszebb góljáért folyó szavazást. A Téglamezőn abszolvált márciusi visszavágó zárta az alapszakaszt és 3:1-es égszínkék sikert hozott. A hazaiak már a 11. percben Weiss két góljával 2:0-ra vezettek, és bár a szünetig Divković szépített, a végeredményt Moha állította be a második játékrészben.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Slovan ellen:
4 - Diňa, Ürge
3 - Bari
2 - Kašpar, Jančula, Radványi, Gašparík, Delarge, Gajan, Štepanovský, Pačinda, Kalmár, Davis, K. Vida, Ramirez
1 - Simon, Takáč, Mičinec, Fieber, Mašek, Hrabáč, Čorić, Copa, Zsákovics, Rimanovský, Kweuke, Fodrek, Krišto, Szabó, Kwin, Šabala, Šafranko, Bayo, Herc, A. Fábry, Balić, Divković
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Orange Sport telvízió
M4 Sport+

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A holnapi összecsapás színes műsorfüzetét (Híradó) a képre kattintva tölthetik le.

Stadionunkban: 33 10-9-14, 36:47

A holnapi találkozó partnere a SsangYong.

A Fortuna Liga rájátszásának 4. (összesítve a 26.) fordulója:
BAJNOKI CÍMÉRT - FELSŐHÁZ
Szombat, 2021. április 10., 15:30 ó: Trenčín-Žilina (2:3), 17:00 ó: Trnava-Zlaté Moravce (3:0)
Vasárnap, 2020. április 11., 16:00 ó: DAC-Slovan
KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2021. április 10., 17:00 ó: Senica-Ružomberok (0:1), Sereď-Nitra (2:1), Michalovce-Pohronie (1:2)

A DAC-Slovan bajnoki mérkőzés holnap 16:00-kor kezdődik, játékvezetők Očenáš - Bednár, Poláček.