A DAC-Szered mérkőzés előtt: egy új történet kezdete

|
| szo 8.8.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

29 napnyi szünet után számunkra is kezdetét veszi az új bajnoki évad. A 2020/21-es Fortuna Liga 1. fordulójának zárótalálkozója vasárnap 18:00 órakor kezdődik.

Indul a 26. felvonás

Együttesünk holnap összesítve a 26. élvonalbeli idényét kezdi meg. Világi Oszkár 2014 tavaszán vette át a klubot, így az új szezon számára immár a 8. lesz tulajdonosként, ebből a 7. teljes. „Az infrastruktúra befejezése után azt mondtam, hogy erősítenünk kell. Örülök annak, hogy nem egy új vezetőedzővel vágunk neki a szezonnak, hanem Bernd Storck irányítása alatt, aki néhány mérkőzésen már vezette a csapatot. Ismeri a játékosokat és az ellenfeleket is. Minden adott ahhoz, hogy felkészülten menjünk neki az új évadnak, és hogy a legfelső helyezésekért küzdhessünk. A dobogó és az európai kupaszereplésért vívott harc a minimum, amit el akarunk érni. Évről évre erősebbek vagyunk, így az ambícióink is bátrabbak lehetnek” – jelentette ki a klubtulajdonos tegnap a szezon előtti sajtótájékoztatón.

Az elmúlt három évben a DAC fokozatosan a harmadik, második majd ismét a harmadik helyen végzett, ami mindegyik alkalommal európai kupaszereplést is ért. Ilyen éremszerző és európai mesterhármas a klubtörténelem során első alkalommal jött össze.

A 2019/20-as bronzérmes szezont július 11-én zártuk a Rózsahegy otthonában aratott 1:0-s győzelemmel, így tehát a két idény közötti szünet mindössze 29 napos volt. Odahaza legutóbb egy héttel a rózsahegyi találkozó előtt, július 4-én léptünk pályára a Zsolna ellen (2:0). Vagyis a MOL Aréna kapui 36 nap után nyílnak ki újra.

Ilyen rövid nyári szünetet még talán sosem éltünk át, csakhogy magyarázzák el egy gyereknek, hogy egy hónapig nem nyúlhat a kedvenc játékához, mondják meg egy legénynek, hogy ennyi időt kell külön töltenie a szerelmétől, vagy adják tudtára egy szurkolónak, hogy egy hónapig csak a képernyőn keresztül követheti figyelemmel kedvenc csapata mérkőzéseit...

Itt jegyezzük meg, hogy utoljára 1997-ben kezdtük augusztusban az új idényt, azóta a nyitófordulót mindig júliusban játszottuk. Újdonságnak számít, hogy a 2020/2021-es évadban a Fortuna Ligában is engedélyezett az 5 csere egy meccsen. És ez csak kettő a sok „apróságból”, amit a koronavírus hozott.

Francia élcsapatok ellen a felkészülésben

Az új idényre való felkészülés július 19-én, vasárnap vette kezdetét és tartalmazott egy 9 napos összpontosítást is a tiroli Alpokban. Pont ott abszolválta az együttes a két felkészülési mérkőzését is, méghozzá mindkettőt francia élcsapatok ellen. A Marseille fölött szenzációs, 2:1-es sikert arattunk, a Nizza ellen viszont 0:6 arányban maradtunk alul. „Ausztriában kiváló körülmények között készülhettünk, kemény erőnléti edzéseket csináltunk végig, ami a Nizza ellen ki is ütközött. Most azonban már a bajnokságra és a Szeredre vagyunk ráhangolódva, amely ellen legutóbb 0:0-s döntetlenre végeztünk odahaza. Tisztában vagyunk azzal, hogy nehéz összecsapás vár ránk egy remekül védekező gárda ellen, azonban a mi célunk az összes hazai mérkőzés megnyerése” – mutatott rá a dolgokra Bernd Storck vezetőedző.

A szerediek a tavalyi szezonban csak két körrel a vége előtt biztosították be az élvonalbeli tagságukat, ám a kiesés szele addig sem igazán érintette meg őket. A felkészülést július 20-án, hétfőn, tehát hozzánk képest egy nappal később kezdték és négy barátságos mérkőzésen is pályára léptek: legutóbb az MTK Budapest ellen (0:2). A csapatot továbbra is a 43 esztendős Lérant Péter irányítja, aki a DAC színeiben kóstolt bele a professzionális labdarúgásba. Az edzői stáb további tagjának, Igor Obertnek is van dunaszerdahelyi múltja, akárcsak a játékoskeretből Ľubomír Michalíknak, Iván Alexnek és a csatársorba érkező új erősítésnek, Mészáros Andrásnak is. A hatodik Pavol Penksa lenne, ám ő nyáron befejezte a pályafutását.

A két csapat eddigi egymás elleni mérkőzései az élvonalban:
2018.12.08. - Szered-DAC 0:1, gólszerző: Šatka, 1012 néző
2019.04.13. - Szered-DAC 0:5, gólszerzők: Divković 2, Kalmár, Davis, Čmelík, 920 néző
2019.05.11. - DAC-Szered 3:4, gólszerzők: Vida K., Davis (11m), Bilenkyi - Špehar 2, Lačný, Ulrich, 9564 néző
2019.08.04. - Szered-DAC 3:1, gólszerzők: Ventúra, Hučko, Špehar - Kalmár (11 m), 658 néző
2019.11.02. - DAC-Szered 0:0, 6887 néző

Történelem

A Szered a harmadik élvonalbeli idényére készül. Az első három egymás elleni mérkőzésen fokozatosan 5:0-ra, 1:0-ra és ismét 5:0-ra diadalmaskodtunk, ám ezt követően az ellenfél képes volt háromszor is megtréfálni minket. A két gárda találkozói többnyire gólgazdagok voltak, 3,67-es gólátlagot produkálva. Vajon mit hoz a holnapi összecsapás?

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

A Fortuna Liga 1. fordulója:
Szombat, 2020. augusztus 8., 18:00 ó: Nitra-Slovan, 19:00 ó: Michalovce-Trnava, Zlaté Moravce-Pohronie, Ružomberok-Trenčín, Senica-Žilina
Vasárnap, 2020. augusztus 9., 18:00 ó: DAC-Sereď

A DAC-Szered bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Kráľovič - Štrbo, Vitko.