A DAC-Szered mérkőzés előtt: Motiváltan visszavágni a vereségért

|
| pé 5.11.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

A novemberi válogatott szünet előtti utolsó találkozón a bajnoki tabella kilencedik helyezettjét fogadjuk a MOL Arénában. A DAC-Szered összecsapás szombaton 15:00 órakor kezdődik.

A 99. mérkőzés

Az első novemberi hétvégén rendezik az élvonalbeli pontvadászat 14. fordulóját, amelynek keretén belül a táblázat kilencedik helyén álló ŠKF Szered együttesét látjuk vendégül a MOL Arénában. Október végéig a Fortuna Liga találkozóinak hivatalos kezdési időpontja 18:00 óra volt, ez mostantól 15:00 órára változik. Ez természetesen csak azokra a találkozókra vonatkozik, amelyeket egy televíziós társaság sem közvetít élőben, tehát a holnapi összecsapásunkra is.

A sárga-kékek számára a szombati lesz az utolsó meccs a szezon harmadik válogatott szünete előtt, amelyre felnőttcsapatunk kilenc játékosának érkezett meghívó: Schäfer, Hahn, Ciganiks, Davis, Blackman, Nicolaescu, Malý, Krstović és Veszelinov.

A MOL Aréna 2016 novemberi megnyitásától összesen 98 mérkőzést játszott új otthonában a DAC, a holnapi lesz tehát a 99. Az eddigiek közül 79-et a Fortuna Ligában, 6-ot az európai kupákban, 5-öt a Slovnaft Cup-ban abszolváltunk, 8 találkozó pedig barátságos volt. Ezeken összesen 260 gól esett (170:90-es gólarány), ami 2,65-ös meccsenkénti átlagot jelent.

A Szeredet eddig négy alkalommal láttuk vendégül; ezeken az összecsapásokon 18 találat esett, ami 4,5-ös átlagnak felel meg. A mérleg a mi szemszögünkből nézve 2-1-1, és az is érvényes, hogy ha a DAC diadalmaskodott, akkor azt nagy különbséggel tette (5:0 és 6:0). Legutóbb 2020 augusztusában láttuk vendégül a szeredieket, azóta kétszer is idegenben csaptunk össze velük. Mindkét esetben – tavaly decemberben Aranyosmaróton és idén augusztusban Nagyszombatban – az ellenfél Morong góljával 1:0-ra legyőzött minket.

„Jól emlékszem az utolsó mérkőzésre ellenük. Elég helyzetünk volt a győzelem megszerzéséhez. Azt gondolom, hogy a Liptószentmiklóssal összehasonlítva a Szered egyénileg jobb futballistákból áll, főleg, ami a középpályát illeti. Elsősorban a gyors ellentámadásaikra kell odafigyelnünk. Az első ellenük lejátszott mérkőzésen elszenvedett vereség arra motivál bennünket, hogy visszavágjunk nekik. Ugyanez volt a helyzet a Nagymihály elleni találkozó előtt is, ahol azt mondtuk, meg kell bosszulni az első fordulóbeli kudarcot, és ez sikerült is. Ez holnap is ugyanígy lesz és bízom benne, hogy ismét győzni fogunk. Odahaza, több ezer szurkoló támogatásával sokkal jobban megy a játék. Remélhetőleg ezúttal is mellettünk állnak majd, mi pedig jó teljesítménnyel háláljuk ezt meg nekik. Holnap főleg miattuk szeretnénk diadalmaskodni” – mondta Yhoan Andzouana a Hazai pályán tegnapi adásában.

Az ŠKF Szered a három olyan csapat egyike, amely ebben a szezonban még nyeretlen idegenben. A Pohronie, Trencsén és az Aranyosmarót otthonában egy-egy pontot szereztek, Zsolnán, Nagyszombatban, a legutóbbi hétvégén pedig Rózsahegyen is vesztesen hagyták el a pályát.

Juraj Jarábek vezetőedző védencei ebben az idényben Nagyszombatban játsszák a hazai találkozóikat, ahol hét meccsen 10 pontot gyűjtöttek.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2019.08.04. – Szered-DAC 3:1, gólszerzők: Ventúra, Hučko, Špehar – Kalmár (11m), 658 néző
2019.11.02. – DAC-Szered 0:0, 6887 néző
2020.08.09. – DAC-Szered 6:0, gólszerzők: Balić 2, Ramirez, Divković, Davis, Kalmár, 5450 néző
2020.12.02. – Szered-DAC 1:0, gólszerző: Morong, 0 néző
2021.08.08. – Szered-DAC 1:0, gólszerző: Morong, 140 néző

Történelem

A Szered a negyedik szezonját tölti az élvonalban, holnap pedig következik a két csapat 10. egymás elleni összecsapása. A mérleg kiegyenlített (4-1-4), a gólarány tekintetében azonban jócskán mi állunk jobban (21:9), amelyhez három nagyarányú győzelem járult hozzá (5:0, 5:0 és 6:0).

A Szered elleni első három összecsapás alkalmával a DAC pontot sem veszített és gólt sem kapott, ám a következő hat meccsből csak egy végződött sárga-kék győzelemmel. Bízzunk benne, hogy holnap visszatalálunk a győztes útra.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Szered ellen:
4 - Kalmár
3 - K. Vida, Divković, Davis
2 - Balić
1 - Tretiakov, Šatka, Čmelík, Bilenkyi, Ramirez
öngól - Adekuoroye
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2021. november 5., 17:00 ó: Trenčín-Michalovce
Szombat, 2021. november 6., 15:00 ó: Senica-Zlaté Moravce, Pohronie-Žilina, DAC-Sereď
Vasárnap, 2021. november 7., 15:00 ó: Slovan-Ružomberok, 17:00 ó: Liptovský Mikuláš-Trnava

A DAC-Szered bajnoki mérkőzés holnap 15:00-kor kezdődik, játékvezetők Dohál - Hrmo, Štofik.