A Liptószentmiklós-DAC mérkőzés előtt: három pontért az újonchoz

|
Előzetes
| pé 29.10.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Holnap azzal a céllal lépnek pályára Poprádon (az újonc Liptószentmiklós átmeneti otthonában) a sárga-kékek, hogy négymeccsesre nyújtsák a győzelmi sorozatukat. A Tatran-DAC összecsapás szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Balić és Kozlić újra a fedélzeten

A sorozatban aratott három győzelmet követően csapatunk ma délután elutazott Észak-Szlovákiába, ahol holnap az újonc Liptószentmiklós ellen lép pályára a bajnokság 13. fordulójában. A saját stadionjának nem megfelelő pályája miatt a Tatran a SZLSZ poprádi Nemzeti Edzőközpontjában fogadja az ellenfeleit.

A sárga-kékek utazó keretében végre ismét helyet kapott Andrija Balić, aki az elhúzódó egészségügyi gondjai miatt a 4. fordulótól volt maródi. A horvát középpályás legutóbb augusztus 14-én Szenicén lépett pályára. Admir Kozlić segédedző személyében egy újabb régi ismerőst üdvözölhetünk, aki tegnap csatlakozott a stábhoz, és a naptári év végéig segíti Németh Antal vezetőedző munkáját.

Azt követően, hogy odahaza legyőztük az Aranyosmarótot (4:2) és a Nagymihályt (1:0), eközben pedig Zsolnáról (2:0) is három ponttal távoztunk, a csapat szeretné a negyedik darabkát is hozzátenni a győztes mozaikhoz. További cél a gólnélküli széria meghosszabbítása is, amely jelenleg 180 percet számol, és ez a második leghosszabb ilyen jellegű sorozatunk a jelenlegi szezon során. Martin Jedlička csak augusztus végén-szeptember elején őrizte meg hosszabb ideig a hálóját a kapott góltól, amikor is 228 percen keresztül nem kapitulált.

„Egy újabb nehéz mérkőzésre számítok, ami a Liptószentmiklós esetében semmiképpen sem egy klisé. Egy nagyot szívós ellenfél vár ránk, amelynek nehezen lehet betalálni. Tisztában vannak azzal, mit akarnak elérni a bajnokságban, ezért nem esik nehezükre kimondottan védekező stílusban futballozni, ha a helyzet úgy kívánja. Ezzel képesek mindegyik ellenfél dolgát megnehezíteni. Legutóbb a Trencsént győzték le odahaza, és a kiállításig a Slovan otthonában is jól tartották magukat. Ez ráadásul a piros lap után is igaz volt, a második félidő elején több helyzetet kidolgoztak. Semmiképpen sem lesz tehát könnyű dolgunk, ráadásul idegenben lépünk pályára, más környezetben, más pályán, ami mindig bonyodalmat jelent a támadószellemben futballozó csapatoknak. Ám az említett körülmények ellenére sem lehet más célunk, mint a három pont, és a tabella élbolyához való felzárkózás” – jelentette ki Németh Antal vezetőedző, aki ezúttal sem számíthat a sérült Kalmár Zsolt, Brahim Moumou, Sainey Njie, Mateus Brunetti, Szendrei Ákos ötösfogatra.

Abszolút újonc

A Tatran Liptószentmiklós tavaly négypontos előnnyel nyerte meg a második liga küzdelmeit a Besztercebánya előtt, a klub 87 éves történelmének a legnagyobb sikerét elérve. 12 évnyi másodosztályú szereplés után első alkalommal jutottak fel a legjobbak közé. Ők lettek így az önálló szlovák liga 1993/94-es fennállásának a 29. élvonalbeli csapata.

A feljutást az egykori első ligás futballista, Marek Petruš irányításával sikerült kivívni, aki a Sároseperjes vagy a Slovan mezét is viselte, de Izraelben, Törökországban és Oroszországban is idegenlégióskodott. Az ő vezérlete alatt 10 pontot szereztek az első 12 forduló során, aminek köszönhetően jelenleg a tabella 10. helyén állnak. Az említett 10 pontból 9-et otthon gyűjtöttek be, ahol a Zsolnát (2:1), a Pohroniet (5:1) és a Trencsént (2:1) is legyőzték. Poprádról csak a Slovan (1:4) és a Szenice (1:2) volt képes három ponttal távozni.

Történelem

A két csapat 2. fordulóbeli összecsapása rémálomszerűen indult számunkra, hiszen a vendégek Andrić góljával már az 1. percben megszerezték a vezetést a MOL Arénában. Schäfer azonban röviddel a félidei szünet előtt a hónap legszebb góljának választott találattal egalizált, majd Taiwo és Sharani góljaival meg is fordítottuk a találkozót.

A felső-liptói együttessel a 2. ligában is összecsaptunk, pontosabban a 2012/13-as idényben. Akkor mindhárom összecsapáson a hazai csapat diadalmaskodott (DAC 3:0, Tatran 1:0 és 2:1). Remélhetőleg szombaton sikerül megtörnünk ezt a hagyományt.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Liptószentmiklós ellen:
1 - Schäfer, Taiwo, Sharani
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2021. október 29., 17:00 ó: Trnava-Senica
Szombat, 2021. október 30., 18:00 ó: Michalovce-Pohronie, Žilina-Zlaté Moravce, Ružomberok-Sereď, Liptovský Mikuláš-DAC
Vasárnap, 2021. október 31., 17:00 ó: Trenčín-Slovan

A Liptószentmiklós-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Somoláni - Poláček, Vitko.

Mint minden tétmeccsről, holnap Poprádról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!