A MOL Aréna jubileuma: a 100 mérkőzés számokban

| sze 24.11.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

Szombaton a jubileumi 100. találkozóját játszotta a MOL Arénában a DAC. Ezzel kapcsolatban összegyűjtöttünk néhány érdekességet.

Pontosan 5 évvel és 1 nappal azután, hogy 2016. november 19-én legelső alkalommal léptünk pályára MOL Arénában (DAC-Trencsén 2:0), jött el csapatunk jubileumi századik összecsapása a klub új otthonában. Ezt a 100 meccset a következő mérleggel abszolváltuk:

Fortuna Liga 81 48-22-11 148:71
Európai kupasorozatok (EL, KL) 6 1-2-3 9:12
Slovnaft Cup 5 2-2-1 4:2
Felkészülés 8 4-3-1 11:8
Összesen 100 55-29-16 172:93
(magyarázat: versenysorozat, meccsszám, győzelmek-döntetlenek-vereségek, gólarány)

A felsoroltakon kívül további hat hivatalos találkozónak is otthont adott a MOL Aréna: négy alkalommal a szlovák 21 éven alatti válogatott, kétszer pedig a II. ligás Somorja lépett nálunk pályára.

5 év és 100 mérkőzés a MOL Arénában – érdekességek:

Az 1. gólt Marko Zsivkovics szerezte a DAC-Trencsén találkozó (2:0, 2016.11.19.) 72. percében

Az eddigi utolsó – és összességében a 265. gól – Brahim Moumou nevéhez fűződik, aki a DAC-Szenice összecsapás (1:0, 2016.11.20.) 68. percében talált be

Az össznézőszám 546 399, ami 5464 meccsenkénti átlagot jelent

31 találkozót kellett csökkentett nézőszámmal lejátszani a járványhelyzet miatt (ezek átlaga 2383)

Ezek közül 10 meccs néző nélkül zajlott a járvány miatt

69 összecsapást abszolváltunk a koronavírus-járvány kitörését megelőzően; ezek átlagnézőszáma 6848 volt

6 találkozón született 10 000 feletti nézőszám

A MOL Aréna eddigi nézőrekordja 12 135 (DAC-Slovan 0:1, 2019.2.16.)

80 mérkőzésen találtunk be, 44-en nem kaptunk gólt

Legtöbbször egy meccsen a Szered és a Nyitra hálóőrét mattoltuk: a 2020/21-es szezon elején mindkét csapat ellen 6 gólt szereztünk (DAC-Szered 6:0, 2020.8.9. és DAC-Nyitra 6:0, 2020.8.15.)

Egy összecsapáson a Szered ellen kaptuk a legtöbb gólt, 4-et 2019 májusában (DAC-Szered 3:4, 2019.5.11.)