A Nagyszombat - DAC 1904 mérkőzés előtt: Búcsú a rájátszástól, Joao Janeiro nélkül

|
| pé 20.5.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

A szezon rájátszása a végéhez közeledik, a felsőházi küzdelmek utolsó fordulójában a kerületi rivális otthonában lépünk pályára egy rangadón. A Nagyszombat-DAC összecsapás szombaton 17:00 órakor kezdődik.

Martin Raška a kispad főnöke

Véget ér a Fortuna Liga rájátszása, a csapatoknak a zárófordulóra csengettek be. Immár hagyományosan az utolsó játéknap találkozóit egyidőben játsszák.

Szombaton egy nagyszombati kerületi rangadó vár a sárga-kékekre, amely azonban már nem befolyásolja a végleges sorrendet. A táblázatban ugyanis minden csapat helye egy kivétellel eldőlt már: a 8. pozícióért a Liptószentmiklós és a Nagymihály küzd meg közvetetten.

A rangadó azonban rangadó, és eszerint zajlik a holnapi összecsapásra való felkészülés is. A hét folyamán a LKU az Európa Konferencia Liga play-offjáról hozott döntése kavarta fel az állóvizet, amelyben csapatunk első alkalommal vesz részt.

Ahogyan az ismert, a Szered nem kapott licencet a következő idényre, és mivel nem fellebbezett a döntés ellen, a jövő idényben nemcsak a Fortuna Ligában, de Európában sem indulhat. Ezzel kapcsolatban feszülten vártuk a végleges döntést, hogyan is zajlik majd a play-off. Eredetileg ugyanis a tabella negyedik helyezettjeként a hetedik Trencsénnel kellett volna megütköznünk, az ötödik Szered pedig a hatodik Zsolnával mérkőzött volna. Végül negyedik csapatként a 8. helyezett vesz részt a play-offban, amelynek elődöntőjében pont velük csapunk össze május 24-én, kedden a MOL Arénában, míg a Zsolna a Trencsént fogadja. A két győztes a pénteki döntőben találkozik. Mivel a DAC az említett négy gárda közül a legmagasabb helyen végez a bajnokságban, az elődöntőben és a döntőben is élvezheti a hazai pálya előnyét.

Múlt héten lejátszottuk a rájátszás utolsó hazai mérkőzést, amelyen 2:3-as vereséget szenvedtünk a Rózsahegytől. A találkozón Joao Janeiro vezetőedző begyűjtötte szezonbeli harmadik sárga lapját, és ez azt jelenti, hogy Nagyszombatban nem ülhet le a kispadra. A csapatot ezért a kapusedző és asszisztens Martin Raška irányítja majd.

Martin Škrtel búcsúja

A holnapi rangadó lesz Martin Škrtel aktív pályafutásának utolsó összecsapása. A szlovák labdarúgás egyik legnagyobb alakja, a nemzeti csapat egykori kapitánya, a 2010-es vb és a 2016-os Eb résztvevője, a Zenit, Liverpool vagy a Fenerbahce oszlopa, a 104-szeres válogatott 37 évesen döntött a búcsú mellett. Nagyszombatba tavaly nyáron érkezett, és holnap gazdag pályafutása utolsó felvonásán lép pályára.

A Spartak bronzérmesként zárja a bajnokságot, emellett pedig két hete sikerült elhódítaniuk a Slovnaft Cup serlegét. Michal Gašparík vezetőedző védencei 31 forduló alatt mindössze 17 gólt kaptak, ami messze a legjobb mutató a pontvadászatban. Bár igaz, hogy csak 35 alkalommal találtak be az ellenfelek kapujába – a felsőházban csak a Szerednek van kevesebb lőtt gólja (33).

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2021.03.21. – Nagyszombat-DAC 3:2, gólszerzők: Cabral, Bamidele, Ristovski – Ramirez, Taiwo, 0 néző
2021.05.22. – DAC-Nagyszombat 2:0, gólszerzők: Divković, Balić, 500 néző
2021.09.26. – DAC-Nagyszombat 0:3, gólszerzők: Ristovski 2, Cabral, 7030 néző
2022.02.13. – Nagyszombat-DAC 1:1, gólszerzők: Savvidis – Kružliak (11m), 2765 néző
2022.03.13. – DAC-Nagyszombat 1:1, gólszerzők: Balogh – Ristovski, 4668 néző

Történelem

A Nagyszombat a Slovannal együtt a két leggyakoribb élvonalbeli ellenfelünk. Holnap a 69. alkalommal csapunk velük össze (ugyanennyi meccsünk van a pozsonyi égszínkékek ellen is).

A 2019/20-as szezon óta öt alkalommal léptünk pályára nagyszombati stadionban, a mérleg a mi szemszögünkből nézve 3-1-1. A jelenlegi idényben először odahaza 0:3-as vereséget szenvedtünk, a tavaszi nyitófordulóban 1:1-es döntetlen született idegenben, és ugyanilyen eredményt láthatott a MOL Aréna közönsége március közepén is. Mindkét alkalommal az ellenfél egyenlített, a másodiknál a meccs legutolsó támadásából voltak eredményesek a piros-feketék.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Nagyszombat ellen:
5 - Ramirez
4 - Pavlík, Pačinda
3 - Divković
2 - Fieber, Šoltés, Liba, Radványi, Diňa, Ürge, Kráž, Matůš, Gašparík, Taiwo, Balić
1 - Šrámek, Majoros, Bartoš, Krištof, Maixner, Simon, Vytykač, Rimanovský, Bari, Chytil, Bogora, Balla, Landerl, Boya, Kweuke, Németh K., Parvin, N´Kendo, Adiaba, Bajevski, Halimi, Ujlaky, Gergel, Szabó, Štepanovský, Bayo, Fábry, Vida K., Nicolaescu, Kružliak, Balogh
öngól - Ekhardt, Kopčan
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Nova Sport televízió 1-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2022. május 21., 17:00 ó: Pohronie-Senica, Liptovský Mikuláš-Zlaté Moravce, Trenčín-Michalovce

A Nagyszombat-DAC bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Gemzický - Hancko, Ferenc.

Mint minden tétmeccsről, holnap Nagyszombatból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!