A Nagyszombat-DAC mérkőzés előtt: felkészülten és eltökélten

|
| pé 27.11.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Kerületi rangadó, a forduló slágermeccse, a Hónap mérkőzése. Nagyszombatban a tabella negyedik és második helyezettje mérkőzik meg, a két csapatot tizenkét pont választja el egymástól. A Spartak-DAC összecsapás szombaton 16:15 órakor kezdődik.

Háromból a második

A DAC 12 nap alatt sorozatban három idegenbeli mérkőzést abszolvál. Ennek első felvonását sikerrel vették a sárga-kékek, hiszen múlt szombaton Divković találatával 1:0-s győzelmet arattunk Nyitrán. Már holnap egy újabb nehéz találkozó vár ránk egy felsőházi gárda ellen, amikor is Bernd Strock vezetőedző védencei a nagyszombati City Arénában a tabella jelenlegi negyedik helyezettje ellen lépnek pályára.

A Ligás Klubok Uniója a Hónap mérkőzésének választotta a Nagyszombat-DAC rangadót. A holnapi találkozón megpróbáljuk sorozatban harmadszor is legyőzni a Spartakot – nemcsak összességében, hanem az idegenbeli összecsapások tekintetében is. A tavalyi szezonban 2:1-re (2019 októberében) és 2:0-ra (2020 júniusa) múltuk őket felül saját otthonukban, eközben azonban a piros-feketék győztesen távoztak a MOL Arénából (1:0, 2020 márciusa). Az aktuális idény első egymás elleni párharcát (2:1) a kétgólos Ramirez döntötte el, akinek az említett rangadón szerzett első találatát választották meg a Hónap góljának. Akkor született meg az idény eddigi legmagasabb nézőszáma is (6297 néző). Azt a találkozót még augusztusban rendezték, amikor a stadionok befogadóképességét félig tölthették meg a szurkolók.

Krištoftól Balićig

A két csapat eddigi 62 egymás elleni élvonalbeli találkozóján 63 gólt lőtt a DAC. A legelsőt Šrámek szerezte 1985 őszén (DAC-Nagyszombat 2:0). Idegenben 1987 májusáig kellett várnunk az első találatunkra, amely a hazai Ekhardt nevéhez fűződött, aki a saját kapuját vette be. A sárga-kékek közül először Karol Krištof lőtt gólt a nagyszombati stadionban, méghozzá ugyanazon a mérkőzésen (Nagyszombat-DAC 3:2, bár a 82. percben még 2:0-ra vezettünk). Az eddigi legutolsó idegenbeli gólszerzőnk pedig Andrija Balić, aki öt hónappal ezelőtt beállította a 2:0-s végeredményt.

„Szívesen emlékszem vissza arra a gólra és a sikerre, de ez már a múlt. A holnapi egy nehéz és kemény összecsapás lesz mindkét fél számára. A Nagyszombat is igyekszik játszani a futballt, így közönségszórakoztató meccsre számítok. Felkészültek vagyunk, és a három pontért utazunk. Ilyen a stílusunk, szeretnénk minden egyes találkozót megnyerni. A legutóbbi két alkalommal legyőztük a nagyszombatiakat, de egyáltalán nem volt könnyű dolgunk, főleg a hazai 2:1-es siker alkalmával. Az első félidő kiegyenlített futballt hozott, de a másodikban már jobbak voltunk és megérdemelten diadalmaskodtunk. Valami hasonlóra számítok holnap is, felkészültek és eltökéltek vagyunk megtenni mindent a siker érdekében” – mondta Andrija Balić.

Šarmír után Hrnčár

A nagyszombati Spartak egyike annak a három Fortuna Ligás klubnak, amely a szezon során edzőt váltott. Az idényt Marián Šarmír irányításával kezdték meg, és elég jól is sikerült elkapniuk a rajtot, hiszen a két csapat 4. fordulóbeli egymás elleni mérkőzésén a tabella első két helyezettje találkozott. A Dunaszerdahelyen elszenvedett vereség azonban az első volt a sorozatban jövő három közül, és az utolsót követően, amelyet a Slovan otthonában szenvedtek el, Norbert Hrnčár váltotta Šarmírt. Az ő irányítása alatt a Spartak odahaza legyőzte a ViOn-t és a Trencsént, kikapott viszont a Nyitra és a Nagymihály ellen. Idegenben Szenicéről és Rózsahegyről sikerült három ponttal távozniuk, a Pohronie otthonában döntetlent értek el, Zsolnán pedig vereséget szenvedtek. Nyolc forduló alatt tehát 13 pontot gyűjtöttek, összességében pedig 20 ponttal a táblázat 4. helyén állnak.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2019.02.23. - Nagyszombat-DAC 3:1, gólszerzők: Yilmaz 2, Markoski - Taiwo, 4020 néző
2019.10.05. - Nagyszombat-DAC 1:2, gólszerzők: Lovat - Fábry, Vida K., 3949 néző
2020.03.07. - DAC-Nagyszombat 0:1, gólszerző: Sobczyk, 8619 néző
2020.06.21. - Nagyszombat-DAC 0:2, gólszerzők: Ramirez, Balić, 285 néző
2020.08.22. - DAC-Nagyszombat 2:1, gólszerzők: Ramirez 2 - Pačinda, 6297 néző

Történelem

Holnap 63. alkalommal találkozik a két együttes, amivel ismét a Spartak válik a leggyakoribb élvonalbeli ellenfelünkké (a Slovannal is 62-szer csaptunk össze). A 2019/20-as rövidített szezon mindhárom találkozóját az idegenbeli csapat nyerte, a Slovnaft Cup a MOL Arénában lejátszott nyolcaddöntőjén azonban a DAC tizenegyespárbajban kerekedett felül. A jelenlegi idény első kerületi rangadóján 2:1-es siket arattunk.

Az eddigi 31 nagyszombati látogatásunk során három alkalommal sikerült elhozni a pontokat: 2014 tavaszán és a múlt szezon mindkét találkozóján. Ehhez mindegyik esetben elég volt két lőtt gól (2:1, 2:1 és 2:0).

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Nagyszombat ellen:

4 - Pavlík, Pačinda
3 - Ramirez
2 - Fieber, Šoltés, Liba, Radványi, Diňa, Ürge, Kráž, Matůš, Gašparík, Divković
1 - Šrámek, Majoros, Bartoš, Krištof, Maixner, Simon, Vytykač, Rimanovský, Bari, Chytil, Bogora, Balla, Landerl, Boya, Kweuke, K. Németh, Parvin, N´Kendo, Adiaba, Bajevski, Halimi, Ujlaky, Gergel, Szabó, Štepanovský, Bayo, Taiwo, Fábry, K. Vida, Balić
öngól - Ekhardt, Kopčan
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol nézhetjük a mérkőzést?

A találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- a szlovák közszolgálati RTVS televízió 2-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A Fortuna Liga 15. fordulója:
Szombat, 2020. november 28., 14:00 ó: Žilina-Pohronie, Ružomberok-Nitra, Zlaté Moravce-Michalovce, 16:15 ó: Trnava-DAC
Vasárnap, 2020. november 29., 14:00 ó: Trenčín-Sereď, 15:00 ó: Senica-Slovan

A Nagyszombat-DAC bajnoki mérkőzés holnap 16:15-kor kezdődik, játékvezetők Kružliak - Hancko, Pozor.

Mint minden tétmeccsről, holnap Nagyszombatból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!