A Nyitra-DAC mérkőzés előtt: gólt, de még inkább hárompontos ajándékot

Előzetes
| pé 20.11.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

A sorozatban három idegenbeli találkozóból álló szériánkat a hagyományos riválisunk ellen kezdjük, amely a felsőházi részvételért küzd. A Nyitra-DAC összecsapás szombaton 17:00 órakor kezdődik.

Négy Európa-bajnoki résztvevővel

Az idei ősz harmadik és egyben utolsó válogatott szünetét követően a 14. fordulóval folytatódnak a szlovák élvonal küzdelmei. Igaz, hogy a holnapi zoboralji párharc csak a 13. mérkőzése lesz a DAC-nak a szezonban, mivel a Szered elleni 12. fordulóbeli találkozónkat december 2-ra halasztották az ellenfél soraiban felbukkanó koronavírus miatt.

Az elmúlt napokban válogatottjaink sikereinek örülhettünk, hiszen négy sárga-kék futballista is kiharcolta a jövőévi kontinenstornára való kijutást. A klubhoz való visszatérést követően rájuk és a csapattársaikra is sorozatban három idegenbeli összecsapás vár, amely a bajnoki tabella hatodik helyezettjének otthonában kezdődik.

A holnapi találkozón két olyan gárda csap össze, amely az idény során eddig a legtöbb gólt érte el szabadrúgásból. A DAC 6 találattal vezeti ezt a sorrendet (is), a Nyitra kettővel a második. A mezőny 12 csapata az idény eddigi során összesen 12 alkalommal talált be szabadrúgásból.

Blackman, Davis és Balić karanténja véget ért, Vida és Friede azonban továbbra is hiányzik sérülés miatt. Eric Ramireznek nem kell különösebb extra motivációt keresnie, hiszen ma ünnepli a 22. születésnapját. A csapattársaival megosztott torta elfogyasztása során felidézte, amikor még szenicei színekben négy gólt lőtt egy kupameccsen a Nyitrának. „Holnap eggyel is elégedett lennék, de a csapatsiker az elsődleges. Bízom benne, hogy a válogatott szünet után egy új győzelmi sorozatot indítunk. A három pont lenne a legszebb születésnapi ajándék.”

A szezon meglepetéscsapata

A Nyitrát a szezon előtt sok szakértő a kiesőzónába várta, Geri Gergely vezetőedző védencei azonban erőn felül teljesítenek. A 13. fordulót követően a 6. helyen állnak, és komoly harcot vívnak a felsőházba való bejutásért. A 7 góllal álló Michal Faško a gárda gólfelelőse, Dávid Šípoš pedig nemcsak a klubcsapatában, hanem a huszonegy éven alatti válogatottban is folyamatosan megbízható teljesítményt nyújt.

Holnapi ellenfelünk odahaza csak a Slovan (1. forduló, 0:5) és a Zsolna (13. forduló, 0:3) ellen maradt alul, ám mindkét említett csapatot képes volt idegenben legyőzni, amihez még a Nagyszombatból elhozott három pontot is hozzátettek. Az égszínkékek elleni sikerük a szezon eddigi legnagyobb szenzációja, amikor is november elsején eddigi egyetlen szlovákiai csapatként képesek voltak tétmérkőzésen bevenni az új Téglamezőt (1:0).

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:
2018.08.05. - Nyitra-DAC 2:3, gólszerzők: Šimončič, Vestenický - Pačinda, Bayo, Taiwo öngól, 6068 néző
2018.11.03. - DAC-Nyitra 1:0, gólszerzők: K. Vida, 8474 néző
2019.08.25. - Nyitra-DAC 1:2, gólszerzők: Ristovski - Koštrna, Fábry, 2155 néző
2019.11.30. - DAC-Nyitra 1:0, gólszerző: Divković, 7189 néző
2020.08.18. - DAC-Nyitra 6:0, gólszerző: Davis 2, Friede, Divković, Kalmár, Bednár, 5831 néző

Történelem

A Nyitra az ötödik leggyakoribb élvonalbeli ellenfelünk, 1986 óta folyamatosan találkozunk velük. A holnapi lesz a két csapat 45. találkozója, amelyen hosszú idő után végre ismét a magunk javára fordíthatjuk az egymás elleni mérleget (19-6-19). Ezt a statisztikát az idei szezon 3. fordulójában a 6:0-s sikerünk alkalmával egyenlítettük ki. Az volt a sorozatbeli ötödik sikerünk a Nyitra ellen, emellett az előző négyet mindegyik alkalommal egyetlen góllal nyertük meg. Tavaly és tavalyelőtt vesztes állásból fordítottunk a Zobor alatt: először 0:2-ről 3:2-re, majd 0:1-ről 2:1-re. A féltucat gól után vajon sikerül-e sorozatban féltucatnyi győzelmet is felmutatnunk a kék-fehérek ellen?

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Nyitra ellen:

4 - Rimanovský
2 - Pavlík, Mičinec, Fieber, Simon, Pačinda, Divković, Davis
1 - Kašpar, Takáč, Belanský, Plevka, Gőgh, Súkenník, Ürge, Diňa, Radványi, Greguška, Balla, Korobka, Korol, N´lend, Németh K., Adiaba, Filo, Melinho, Szarka, Matúš, Bayo, Vida K., Koštrna, Fábry, Friede, Kalmár, Bednár
öngól - Švrček, Taiwo
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol nézhetjük a mérkőzést?

A találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- az Orange Sport televízióállomás (a szabad hozzáférésről itt találnak több információt)

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A Fortuna Liga 14. fordulója:
Szombat, 2020. november 21., 14:00 ó: Pohronie-Trnava, Sereď-Ružomberok, Michalovce-Senica, 15:00 ó: Žilina-Trenčín, 17:00 ó: Nitra-DAC
Vasárnap, 2020. november 22., 15:00 ó: Slovan-Zlaté Moravce

A Nyitra-DAC bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Dohál - Poláček, Kováč.

Mint minden tétmeccsről, holnap Nyitráról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!