A Szered-DAC mérkőzés előtt: 11.1-e helyett 12.2-a

|
| ke 1.12.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Az angol hét közepén a 12. forduló bepótolt találkozója vár ránk, amely az ellenfél játékoskeretében felbukkanó koronavírus miatt nem kerülhetett megrendezésre az eredeti időpontban. A Szered-DAC összecsapás szerdán 16:00 órakor kezdődik Aranyosmaróton.

A huszadik bajnoki Bernd Storck irányítása alatt

November 1-jén, vasárnap a Szered átmeneti otthonában, Aranyosmaróton lépett volna pályára a DAC a 12. forduló keretén belül. Egy nappal a találkozót megelőzően azonban napvilágot látott a hír, hogy az ŠKF Szered csapatán elvégzett koronavírus-tesztelés több pozitív esetet is kimutatott, így ellenfelünknek nem volt kellő számú, rendelkezésre álló negatív futballistája ahhoz, hogy kiállhasson a mérkőzésre. A pótlás időpontját a klubok megegyezését követően december 2-ban határozta meg a LKU.

Holnap, az angol hét közepén zárul le csapatunk hárommeccses idegenbeli sorozata. A sárga-kékek szívesen folytatnák a nyitrai és a nagyszombati eredményességet, hiszen mindkét stadionból sikerült három ponttal távoznunk. „A pálya minőségére való tekintettel is inkább küzdelmes összecsapásra számítok, ám egyetlen cél lebeg csak a szemünk előtt. Győzni akarunk és hárompontos előnyre szert tenni a tabella élén” – mondta az egész öltöző nevében Kalmár Zsolt csapatkapitány.

Együttesünk szombaton Nagyszombatban a 400. idegenbeli mérkőzését abszolválta az élvonalban (odahaza eddig ez a szám 392), és Bernd Storck vezetőedző is átélt egy kisebbfajta jubileumot, hiszen 25. alkalommal vezette tétmérkőzésen a DAC-ot. Irányításával a csapat eddig a Fortuna Ligában 19, az Európa-ligában és a Slovnaft Cup-ban 3-3 találkozót abszolvált, amelyeken 17-4-4 a mérlegünk. A Szered ellen tehát Storck a 20. alkalommal vezeti csatába csapatunkat az élvonalban. A hosszabb ideje sérült Vida és Friede mellet ezúttal az eltiltott Kružliakra sem számíthat, aki a hétvégén begyűjtötte ötödik sárgalapját.

Ezúttal Aranyosmaróton

Holnap negyedik alkalommal mérkőzünk meg idegenben a Szereddel. Az előző összecsapásokat Nyitrán (2) és Miaván rendezték, az idei szezonban azonban a ViOn aranyosmaróti stadionjában lelt átmeneti otthonra ellenfelünk, ahonan a DAC a legutóbbi öt látogatása alkalmából képes volt három ponttal távozni. Tegyük hozzá, hogy ezek a sikerek a helyi klub ellen születtek.

Lérant Péter (1995 és 1998 között 75 alkalommal lépett pályára a DAC mezében az élvonalban, ezeken egy gólt szerzett) vezetőedző védencei ellen állítottuk fel az új klubrekordot az első fordulóbeli 6:0-s győzelmünk alkalmával. A szerediek azonban gyorsan magukhoz tértek, az azt követő hat összecsapáson veretlenek maradtak, és a 7. forduló után 12 megszerzett ponttal a tabella 3. helyén álltak. Szeptemberben azonban megakadt a gépezet, a Zsolna felett aratott 3:2-es sikerük óta kilenc fordulója nyeretlenek. Négy döntetlen mellett öt vereséget is elszenvedtek, így jelenleg 15 ponttal a nyolcadik helyen állnak.

A két csapat eddigi egymás elleni mérkőzései az élvonalban:
2019.04.13. - Szered-DAC 0:5, gólszerzők: Divković 2, Kalmár, Davis, Čmelík, 920 néző
2019.05.11. - DAC-Szered 3:4, gólszerzők: Vida K., Davis (11m), Bilenkyi - Špehar 2, Lačný, Ulrich, 9564 néző
2019.08.04 - Szered-DAC 3:1, gólszerzők: Ventúra, Hučko, Špehar - Kalmár (11 m), 658 néző
2019.11.02. - DAC-Szered 0:0, 6887 néző
2020.08.09. - DAC-Szered 6:0, gólszerzők: Balić 2, Ramirez, Divković, Davis, Kalmár, 5450 néző

Történelem

A szerediek a harmadik szezonjukat töltik az élvonalban, holnap nyolcadik alkalommal mérkőzünk velük. Az összes eddigi első ligás ellenfelünk közül pont az ŠKF elleni összecsapások a leggólgazdagabbak. Hét találkozón 28 esett, ami kereken négyes átlagot jelent. Ugyanúgy érvényes az is, hogy a Horalky keksz városának csapata ellen rendelkezünk a legjobb átlaggal a lőtt gólok tekintetében: 21-szer vettük be a hálójukat, ami meccsenként 3 találatnak felel meg. Vajon a holnapi találkozó is gólözönt hoz?

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Szered ellen:

4 - Kalmár
3 - K. Vida, Divković, Davis
2 - Balić
1 - Tretiakov, Šatka, Čmelík, Bilenkyi, Ramirez
öngól - Adekuoroye
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi mérkőzésta következő csatornák élőben közvetítik:
- Orange sport televízió
- Huste.sk internetes televízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

Az ellenfél otthonában: 3 2-0-1, 7:3

A Szered-DAC bajnoki mérkőzés holnap 16:00-kor kezdődik, játékvezetők Ziemba - Kováč, Hrmo. Helyszín az aranyosmaróti ViOn stadion.

Mint minden tétmeccsről, holnap Aranyosmarótról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!