A Zsolna-DAC mérkőzés előtt: először akcióban a VAR

Előzetes
| szo 3.4.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

A válogatott találkozók miatti szünet után a húsvéti hétvégén folytatódik a Fortuna Liga. Csapatunkra egy fontos összecsapás vár a második helyért vívott harcban minket üldöző együttes ellen. A Zsolna-DAC összecsapás vasárnap 16:00 órakor kezdődik.

Kalmár és Schäfer nélkül

Az elmúlt napokban felnőttcsapatunk kilenc tagja teljesítette válogatottbeli kötelezettségeit (a zsolnaiaknál tizennégyen is képviseltették magukat a nemzeti színekben). Sajnos az örömteli pillanatok mellett szomorúakat is átéltünk a márciusi asszociációs időpontban: két magyar válogatottunk, Schäfer András és Kalmár Zsolt térdsérülést szenvedett – mindkettejükre hosszabb kihagyás vár. Előbbi a múlt pénteki edzésen sérült meg, csapatkapitányunk pedig az Andorra elleni vb-selejtezőn.

Kalmár ma egy térdspecialistánál is járt, de a pontos diagnózishoz még további kivizsgálásokat kell abszolválnia.

A többi játékosunk fokozatosan tért vissza Bernd Storck gárdájába, amely győzelemmel szeretné megörvendeztetni a szurkolókat húsvéthétvégén. Nagyon fontos lenne a siker, ugyanis a tabellára tekintve láthatjuk, hogy a holnapi csata rendkívüli jelentőséggel bírhat a második helyért folytatott harcban. A Zsolna hatpontnyi lemaradással követ minket, így a mérkőzést szimbolikusan is „hatpontosnak” nevezhetjük.

Bemutatkozik a VAR

2021 húsvéti hétvégéje nagy változást hoz a szlovákiai labdarúgásban. A Fortuna Liga ugyanis csatlakozik azon bajnokságok közé, ahol a játékvezetők munkáját a VAR (a játékvezető videó asszisztense) segíti. Mivel a rendszer működéséhez elég számú kamera szükséges, a honi élvonalban csak a televíziós mérkőzések alkalmával kerül bevetésre. Legelső alkalommal a mai Slovan-ViOn összecsapáson mutatkozik be a VAR, a mi holnapi mérkőzésünk lesz a második a sorban.

Az első hat tavaszi fordulóban egyetlen vereséget szenvedtek a zsolnaiak (1:2 Nagyszombatban), mind a három hazai találkozójukat megnyerték (ViOn 4:1, Rózsahegy 3:2, Nagyszombat 2:1), ehhez pedig a MOL Arénában (1:1) és legutóbb a Téglamezőn (2:2) is hozzátettek egy-egy pontot. A Slovan otthonában a már jól ismert módon estek el a győzelemtől – egy könnyű síppal befújt büntető által a hosszabbítás perceiben.

Pavol Staňo vezetőedző védencei a Slovan után (62) második legtöbb gólt szerezték a bajnokságban (53 gól); a DAC a lista harmadik helyén áll 52 találattal. A hazai találkozók tabelláján is a második helyen állnak a „sosonok”. Odahaza 29 pontot gyűjtöttek, ami 17-tel több, mint idegenben.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2019.09.29. – DAC-Zsolna 1:0, gólszerző: Davis, 8504 néző
2020.03.01. – Zsolna-DAC 2:2, gólszerzők: Balaj 2 – Ramirez 2, 2797 néző
2020.07.04. – DAC-Zsolna 2:0, gólszerzők: Sharani, Kalmár (11m), 5747 néző
2020.10.03. – Zsolna-DAC 4:1, gólszerzők: Iľko, Kurminowski, Bichakhchyan, Kružliak (öngól) – Balić, 0 néző
2021.02.21. – DAC-Zsolna 1:1, gólszerzők: Nicolaescu – Jibril, 0 néző

Történelem

A holnapi lesz a két csapat 56. élvonalbeli találkozása, azon belül pedig a jubileumi 50. az önálló szlovák ligában. Az egymás elleni mérleg nekünk kedvez, főleg annak a ténynek köszönhetően, hogy a legutóbbi 14 találkozóból mindössze egyet veszítettünk el. Ez a kudarc a jelenlegi idény 9. fordulójában született meg, és az első szezonbeli pontvesztésünket jelentette. Egyúttal hat meccs után az volt az első vereségünk Zsolnán (2-4-0).

Az a tény is érdekesen hangzik, hogy a legutóbbi nyolc találkozásunk alkalmával legalább egyszer mindig betaláltunk a Zsolna kapujába. A Fortuna Liga jelenlegi résztvevői elleni, hasonlóan jó sorozatot csak az Aranyosmarót ellen tudunk felmutatni (legalább 1 gól sorozatban 12 mérkőzésen).

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zsolna ellen:
4 - Kalmár
3 - Diňa, K. Vida, Ljubičić
2 - Majoros, Liba, Radványi, Fieber, Regedei, Tomčák, Delarge, Pačinda, Davis, Bayo, Herc, Ramirez
1 - Leško, J. Medgyes, Michalec, Bartoš, Pinte, Ürge, Weiss, Kuna, Trutz, Chytil, Kweuke, Brašeň, Ujlaky, Jurčo, Krišto, Szarka, Kwin, Polievka, Michalík, Divković, Ronan, Sharani, Balić, Nicolaescu
öngól - Králik
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- Orange Sport telvízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

BAJNOKI CÍMÉRT - FELSŐHÁZ
Szombat, 2021. április 3., 15:30 ó: Slovan-Zlaté Moravce, 17:00 ó: Trenčín-Trnava
Vasárnap, 2020. április 4., 16:00 ó: Žilina-DAC
KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2021. április 3., 17:00 ó: Nitra-Ružomberok, Pohronie-Sereď, Michalovce-Senica

A Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés holnap 16:00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Štrbo, Pozor.

Mint minden tétmeccsről, holnap Zsolnáról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!