Az őszi bajnoktól elszenvedett vereséggel búcsúzunk az évtől

|
| va 30.11.2014, Wimmer Gábor
'
'

A tabellát vezető Zsolna otthonába látogattunk a 2014-es esztendő utolsó mérkőzésén, amelyen hazai részről Čmelík, Jelić és Škriniar volt eredményes, csapatunk szépítő találatát Szarka szerezte. A kilencedik helyről várjuk a tavaszi folytatást.

A fagyos időben jó iramú mérkőzést láttak a gyéren megtelt lelátók. Az első helyzet Čmelík nevéhez fűződik, a 6. percben leadott veszélyes lövése az oldalhálót találta el. Két perc múlva mi is eljutottunk a kapuig, ám Krišto fejeséből és Štepanovský távoli lövéséből hiányzott a pontosság. A 13. percben kis híján összejött a vezető gól: Horváth szöglete után Krišto még le is kezelhette a labdát a tizenhatoson belül, és gólba tartó lövését Pečovský az utolsó pillanatban tisztázta. Játékosaink gólt reklamáltak, a partjelző szerint azonban a labda nem haladt át a gólvonalon. Ezután Pernecký volt résen Mabouka és Lupčo lövéseinél. A kezdeti kiegyenlített játék után fölénybe került a Zsolna, aminek meg is lett a következménye: a 27. percben Lupčo első mai szögletére Čmelík érkezett, és Pernecký kapujába talált - 1:0. Alig fél óra után Mihálik futott el a bal szélen, lapos beadásával Jelićet kereste, aki az oldalhálót lőtte telibe. A 35. percben Letić pontrúgásánál Jelićet hagytuk szabadon fejelni - 2:0. A félidő hátralevő részében a két tizenhatos közt folyt a játék, így kétgólos hátránnyal mentünk pihenőre.

Aktívan kezdtük a második félidőt, előbb Jurčo, majd Ujlaky felejt pár lépésre Volešák kapujától, ám mindkét helyzet után kirugás következett. Az 52. percben összejött a szépítő találat: Ujlaky ívelt Szarkához, aki félfordulatból a bal kapufához célzott - 2:1. Kezdeti nyomásunk után a félidő derekán inkább a nagy küzdelem dominált, nem láttunk igazi gólhelyzetet. A 76. percben Štepanovskýt indítottuk a jobb szélen, de kissé kisodródott, így végül visszazárt a hazai védelem. Egy perc múlva egy jobb oldali begurítás után Jelić belsőzött pár lépésre a kaputól, Pernecký fantasztikus reflexszerű mozdulattal életben tartotta egyenlítési reményeinket. Ezek szertefoszlottak a 83. percben, amikor Letić szöglete után nem sikerült felszabadítanunk, amit Škriniar használt ki - 3:1. Három perccel később Szarka lövése tartott a bal felső sarokba, Volešák nagyot vetődve védett. Az utolsó percekben Sabler és Szarka próbálkozásai után is érintetlen maradt a hazai háló.

Ez a mérkőzés sem maradt el DAC-szurkolás nélkül, kb. negyven lelkes sárga-kék drukker kísérte el csapatunkat Észak-Szlovákiába. Köszönjük szépen! Három hónapos szünet következik, majd folytatás február végén, amikor Aranyosmarótot fogadjuk a Fortuna Liga 20. fordulójában.

Radványi Miklós, DAC: „Aktívan kezdtük a mérkőzést, az első húsz percben jól játszottunk, Krištonak volt óriási helyzete, de egy pontrúgás után a zsolnaiak szerezték meg a vezetést. Ami nagyban bánt engem, hogy az összes gólt rögzített szituációból kaptuk. Alig engedtük a hazaiakat kapunk elé, de a focit gólra játsszák.“

Adrián Guža, Zsolna: „Egy jó képességű csapatot győztünk le, az első félidőben kétszer pontrúgásból voltunk eredményesek. A második játékrészben a bekapott góllal megnehezítettük saját helyzetünket, de nem ijedtek meg a fiúk, és sikerült újabb gólt szereznünk, így hoztuk a meccset. Örülök, hogy egy fizikailag jól felkészült csapat ellen nyertünk.“

Lövések: kapura 7:5, mellé 2:8