Az Atromitosz-DAC mérkőzés előtt: Bízni és győzni!

|
Előzetes
| csü 1.8.2019, Krisztián Nagy
'

A hazai 1:2-es vereség után bonyolult helyzetben, ám a sikerbe vetett hittel és elhatározással lép pályára a DAC az Európa-liga 2. selejtezőkörének visszavágóján. Az Atromitosz–DAC összecsapás csütörtökön közép-európai idő szerint 19:00 órakor kezdődik.

Bízva a fordításban

Egy hete csütörtökön a DAC az Európa-liga 2. selejtezőkörének keretén belül a harmadik találkozóját abszolválta. A fehérorosz Dinamo Minszk elleni 1:3-as és 1:4-es vereségek után harmadik alkalommal is vesztesen hagytuk el a pályát: ezúttal az athéni Atromitosz bizonyult jobbnak nálunk 1:2 arányban.

A MOL Arénában megrendezett mérkőzést követően a játékosainkon és edzőinken is nagy csalódottság látszódott. Úgy érezték ugyanis, hogy a görög Szuperliga tavalyi negyedik helyezettje elleni első felvonásból többet lehetett és kellett is volna kihozni. Egyúttal azonban hangsúlyozták az eltökéltségüket és abbéli meggyőződésüket, amely szerint még nem dőlt el a továbbjutás sorsa és hogy a visszavágón mindent megtesznek majd a 3. fordulóba lépésért.

Ehhez ma este győznünk és legalább két gólt kell szereznünk. Az 1:0-sikerünk esetén az ellenfél jutna tovább; ha 2:1-re nyernénk, abban az esetben hosszabbítás következne, minden további győzelmünk a mi csapatunk lépne a 3. előselejtezőbe. A fennmaradó végeredmények a hazaiaknak kedveznek.

Az Atromitosz elleni esetleges továbbjutás egy új klubrekord felállítását is jelentené, hiszen az európai kupákban eddig egy szezon során legfeljebb egy ellenfelet sikerült kiejtenünk.

Hyballa vezetőedző legénysége ottani idő szerint tegnap délben érkezett meg Athénbe (Görögországban egy órával több van, mint nálunk), és rögtön a mai összecsapás után indulnak is haza.

A szervezők nagyjából három-négyezer nézőt várnak az Athén egyik városrészében, a 130 ezer lakosú Perisztériben megrendezésre kerülő találkozóra, ami jócskán felülmúlja az Atromitosz tavalyi hazai átlagnézőszámát (mindössze 785 néző egy ligameccsre). A lelátókon minden bizonnyal hallani lehet majd a nagyjából 200-250 sárga-kék szurkoló hangját, akik elkísérték a csapatot a hosszú dél-európai úton.

Az eddigi mérleg az európai kupákban (Európa-liga, illetve annak elődjei – KEK / UEFA-kupa):

DAC: 17 5-3-9, gólarány: 24:29

Atromitosz: 15 5-2-8, gólarány: 18:26

A DAC–Atromitosz párharc továbbjutója a 3. selejtezőkörben a Legia Varsó–KuPS Kuopio párosítás győztesével méri össze az erejét (az első találkozón 1:0-s hazai siker született Lengyelországban, a visszavágót ma 18:00 órakor rendezik). A 3. előselejtező kör első felvonásait már jövő hét csütörtökön, a visszavágókat pedig hét nappal később abszolválják a csapatok.

Svéd játékvezetők dirigálnak

A holnapi összecsapáson az Irakban született 34 éves svéd játékvezető, Mohammed Al-Hakim fújja a sípot. A bíró nyolcéves korától él a skandináv országban, 2008 óta dolgozik profi játékvezetőként. 2015-ben került fel a FIFA listájára. Ugyanakkor Svédország legjobb játékvezetőjének választották. A holnapi lesz a kilencedik mérkőzése az európai kupaporondon. Asszisztensekként honfitársai, Mehmet Culum és Fredrik Klyver segítik a munkáját, míg a negyedik játékvezető Victor Wolf lesz. A találkozót a szlovén Danijel Jošt felügyeli ellenőrként.

Az Európa-liga 2. selejtezőkörének keretén belül megrendezésre kerülő Atromitosz FC – FC DAC 1904 párharc visszavágó mérkőzése ma közép-európai idő szerint 19:00 órakor kezdődik. A találkozót élőben megtekinthetik az RTVS 2 csatornán.