Ciganiks-siker az áprilisi „Hónap Gólja” szavazáson

|
| sze 11.5.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A Fortuna Liga legszebb áprilisi találatáért kiírt szavazást Andrejs Ciganiks nyerte a Zsolna elleni góljával.

Sorozatban másodszor, a szezonban harmadszor került hozzánk a Hónap Gólja-trófea. Andrejs Ciganiks a DAC következő játékosa, aki feliratkozott a Ligás Klubok Uniója (LKU) és a TV Markíza által meghirdetett ankét győzteseinek névsorába.

A lett játékos ritkán lő gólt, mezünkben bajnoki mérkőzésen eddig egyszer rezegtette meg a hálót, de az egy igazán nagyszerű találat volt. A felsőházi rájátszás 6. fordulójában rendezett DAC-Zsolna (2:0) találkozó 13. perce volt számára szerencsés, amikor egy jól eltalált kapáslövéssel vette be a vendégek kapuját.

Egy hónapja is DAC-siker született a Hónap Góljáért kiírt szavazáson, akkor Brahim Moumou a voksok 48,02 százalékát söpörte be (szintén a Zsolnának talált be, de ő idegenben). Most Andrejs Ciganiks egyetlen egy ezreddel gyűjtött többet. Köszönjük szurkolóink szavazatait!

A 2022-es április legszebb góljáért tartott szavazás végeredménye:
1. Andrejs Ciganiks (DAC) 48,03 %
2. Ivan Šaponjić (Slovan) 31,89 %
3. Igor Žofčák (Michalovce) 9,66 %
4. Philip Azango (Trenčín) 8,51 %
5. Tomáš Ďubek (ViOn) 1,91 %

A bajnokságot irányító LKU a 2013/14-es idény során hívta újra életre az ankétot, azóta Ciganiks lett a 17 játékosunk, aki nyerte el a díjat – Vida Kristophernek, Eric Davisnek, Eric Ramireznek, Kalmár Zsoltnak és Andrija Balićnak ez két alkalommal is sikerült. A mostani a 22. győzelmünk.