Csalódás: csak egy pont a kilencven perces emberelőnyből

Hír
| va 1.3.2015, Wimmer Gábor
'
'

Az év első ligamérkőzésén az aranyosmaróti tabellaszomszédot fogadtuk. Nem sikerült kihasználni a kilencvenperces emberelőnyt, ráadásul a rájátszás perceiben még tizenegyest is hibáztunk. Maric edző minden bizonnyal nem így képzelte el bemutatkozását.

Sok év után újra tradicionális felszerelésben lépett pályára a DAC, ezúttal már sportszáraink is sárga-kék színűek voltak. A remek hangulatban zajló meccs rakétarajtot vett: röviddel a sípszó után Krišto ugratta ki Brašeňt, aki egyedül iramodott meg a kapu felé, Pavlenda hátulról felrúgta és húsz másodperc elteltével mehetett is le a pályáról. Sesar a megítélt szabadrúgást fölé küldte. A tíz emberre fogyatkozott aranyosmarótiak egyből behúzódtak, és kilencven percen át kerestük a kulcsot Kováč kapujától. Eleinte főleg a baloldalunk volt aktív, de íveléseink után felszabadított a vendégvédelem. Negyed óra után Brašeň fejese gyengére sikeredett, és Krišto lövéseit is leblokkolták. Fél óra elteltével először kellett Polačeknek résen lennie, egy hosszú indítást a söprögető pozíciójából tisztázott. A félidő vége felé is változatlanul nyomás alatt tartottuk a vendégek védelmét, de akcióinkból hiányzott a veszélyesebb befejezés, ráadásul játékunkban sok volt a pontatlanság. A 42. percben Brašeň ívelése találta meg Szarkát, fejese azonban épp hogy elkerülte Kováč kapuját.

Fordulás után sem változott a játék képe, továbbra sem unatkoztak a vendégek védői. Állandó nyomásunk az 57. percben érett góllá, amikor Brašeň egy jobb oldali szabadrúgásból ívelt a kapu elé, ahol Ljubicic ugrott fel a legmagasabbra - 1:0! Öt perc múlva majdnem sikerült megduplázni az előnyünket, amikor Majerník fejese a felsőlécen csattant. Egy percre rá Szarka fejesét már szinte mindenki bent látta a kapuban, de végül lest intett a partjelző. A 68. percben hidegzuhanyként érkezett a vendégek egyenlítő találata, amikor Majerník csak megcsúsztatta Mikinič ívelését, és a pár másodperce beállt Mazannak már csak be kellett gurítania a labdát a kifutó Polaček lábai alatt - 1:1. Egy perc múlva majdnem jött a válasz Sarr részéről, de végül nem sikerült bepofoznia a labdát a kapuba. Negyed órával a vége előtt Michalík fejesénél már örültünk, csakhogy a sípmester lökésért érvénytelenítette a gólt. Két percre rá Brašeň kissé kisodródott helyzetből leadott lövésénél Kováč zárta a szöget. A meccs utolsó tíz percében már szinte felborult pálya, ám Štepanovský, Šnirc és Michalík kísérletei sem voltak eredményesek. A sárga lapok száma viszont egyre nőtt, végül a tíznél állt meg. A ráadás perceiben a ViOn kapuja előtti óriási kavarodás végén felrúgták Ljubicicet, és büntetőt ítélt Trutz játékvezető. A megadott tizenegyest Štepanovský végezte el, Kováč azonban hárítottt, majd bravúrral védte Sarr lövését is a kipattanóból. Kihagytuk a kihagyhatatlant!

Nézőink ismét kitettek magukért, tizenkettedik játékosként buzdítva csapatunkat. Alig találhattunk üres helyet a B-középben és a főtribünön, köszönjük szépen! A jövő héten szintén otthon játszunk, ezúttal szombaton (márc. 7.) Zólyombrézó együttesét fogadjuk a Fortuna Liga 21. fordulójában, kezdőrúgás 17:30-kor.

Edzői értékelés:

Tomislav Maric, DAC: „Gratulálok a ViOn-nak a döntetlenhez. Nem játszottunk rossz mérkőzést, de végül kiderült, hogy pszichikailag nem tudtuk feldolgozni a hazai pálya előnyét. Mindenki, aki játszott focit tudja, hogy ha a játékvezető ilyen hamar előhúzza a piros lapot, az könnyen felkavarhatja a játékosok gondolatait. Próbáltunk nyomást gyakorolni a vendégekre, de ez nem volt elég arra, hogy begyűjtsük a három pontot, egygólos vezetésünk ellenére sem. Hogyha az egész mérkőzés így alakul, akkor szinte törvényszerű, hogy a tizenegyes is kimarad, mivel nem érdemeltük meg. Sokat kell még dolgoznunk, fejlődnünk.“

Branislav Mráz, ViOn: „Gratulálok csapatomnak a döntetlenhez, önfeláldozó teljesítményt nyújtottunk. Nagyot küzdöttek játékosaink a kiállítás után, buzdították egymást. Nagyra becsüljük az egy pontot, ha a játékosaink ugyanígy fognak szívből játszani, akkor a győzelmek is jönni fognak.“