Beszámoló: DAC-Trencsén 1:1 (1:1)

|
| va 22.8.2021, Kiss Balázs

Két gól az első félidőben, kisebb dráma a meccs végén, egy pont az eredmény. A Fortuna Liga idei nézőcsúcsa előtt döntetleneztünk a Trencsénnel. Kadák találatára Beskorovainyi fejesével válaszoltunk, s mivel több gól már nem esett, be kell érnünk a döntetlennel.

Győzelmi kényszerrel léptünk pályára a Trencsén ellen, amely az első négy forduló során hét pontot gyűjtött. Mi ennél hárommal kevesebbet. Németh Antal ebben a fordulóban is új kezdőt küldött a pályára. A hiányzók között ott találtuk a sérült Schäfer, Balić, Kružliak triót, Davis és Blackman, a két panamai visszatérőnk azonban már a kezdő sípszónál is a pályán voltak. Ezúttal 4-3-3-mas felállásban kezdtük a találkozót, a belső védőpárosunkat a Brunetti-Beskorovainyi duó alkotta. A 6. percben mindketten fellélegezhettek, mert kevésen múlott, hogy nem szerzett vezetést a vendégcsapat. Egy balról érkező labdát pöcköltek kapura, de Jedlička épp ott állt, ahol kellett.

A 8. percben a dob is megszólalt a B-középben, ez pedig azonnal más formát adott a szurkolásnak. A lelátó fokozatosan erősödő hangja mégis mintha a trencsénieket tüzelte volna jobban, hiszen a 13. percben már a második góllal kecsegtető lehetőségüket hagyták ki. Davis mellett sikerült beadni középre, ahol Ibrahim érkezett a legjobb ütemben, de lövése pontatlannak bizonyult.

Nehezen jutottunk el Kukučka kapujáig, és a kísérleteink száma is egyenlő volt a nullával, pedig a félidő harmadán már túl voltunk. A közönség legfeljebb Davis 18. percben bemutatott szép cselének tudott tapsolni, amellyel egyszerre két fehér mezest hagyott faképnél. Közben görögtüzek gyúltak a B-középben, de a hamar szertefoszló füstben egyik gárda sem került gólhelyzetbe. A 24. percben viszont már a hálónkban táncolt a labda. A védelmünk nem tudta megoldani az elsőre megoldhatónak tűnő feladatot, Kadák pedig 16 méterről büntetett – 0:1.

Nem voltunk egyszerű helyzetben: hazai pályán vesztésre álltunk, és a statisztikai mutatók is a Trencsénnek kedveztek, de aztán szabadrúgást kaptunk, lendült Davis bal lába, Beskorovainyi pedig egy szép csúsztatással kiegyenlített – 1:1.

Az eső is eleredt a MOL Arénában, amikor egy távoli lövéssel próbálkozott Lavrinčík, de nem talált célt. Sajnos az első félidőben előttünk sem adódott már góllal kecsegtető helyzet. Ciganiks ballábas beadásában volt még némi remény a legvégén, de Nicolaescut nem találta meg a labda.

Térfélcserét követően azonban már sokkal jobban működött a lett és a moldáv játékosunk közt a kémia. Nicolaescu előbb egyik lábával megszelídítette Ciganiks passzát, majd a másikkal tüzelt, de csak a felső lécet találta telibe. Láthatóan nagyobb lendülettel játszottunk, Davis pontrúgásai pedig állandó veszélyt rejtettek magukban, de a védők és Kukučka kapus is számítottak a beadásaira.

Az 56. percben a videóbírót is segítségül kellett hívnia Glova játékvezetőnek, de a VAR is megerősítette, hogy nem kezeztünk a tizenhatosunkban. Enélkül is sikerült kis híján átvenniük a vezetést a vendégeknek, amikor egy hiba után a jobb oldal teljesen szabaddá vált a trencséniek előtt. A kontratámadást viszont Azango nem tudta góllal lezárni, pedig igencsak közel állt hozzá.

A 69. percben a csereként beállt Fábry csúsztatott meg fejjel egy mélyről érkező indítást, de Nicolaescunak túl hosszú volt a labda, Kukučka pedig együtt élt a játékkal, és megkaparintotta a játékszert. Ennél sokkal veszélyesebb volt viszont a szintén csereként érkező Rymarenko bólintása: Blackmantől kapta a passzt, de tiszta gólhelyzetben fölé fejelt. Szűk tíz perccel később Divković fordíthatta volna javunkra az állást, de bombáját Kukučka szögletre tolta.

A mérkőzés legizgalmasabb pillanatai a rájátszás pillanataira maradtak. A 90. percben a villámgyors Sharanit kaszálta el a pálya sarkában az egy ütemmel elkéső trencséni kapus, a játékvezető pedig némi hezitálás és VAR-os ellenőrzés után végül felmutatta a pirosat a vendégek hálóőrének. Mivel többször már nem cserélhettek, a mezőnyjátékosok közül Madu húzta fel a kapusmezt. Idegessé vált a játék, ezekben a percekben már az ösztöneik irányították a játékosokat. A bíró pedig nem nézte jó szemmel a feldúlt futballisták ténykedését, és három sárgát is kiosztott a piros után. A lapokból a trencséni edzőnek, Peter Hlinkának is kijutott egy a kispadon. Ellenfelünk azonban kibírta a rá nehezedő nyomást, és hazavitt egy pontot Dunaszerdahelyről.

Az első félidőben gyorsan ledolgoztuk az egygólos hátrányunkat, de újabb találattal már nem tudtuk elrontani a vendégek kedvét. A MOL Arénába kilátogató 4542 néző így be kellett, hogy érje az egy ponttal. Másodszor döntetleneztünk ebben a szezonban. A következő fordulóban a Pohronie otthonában vendégeskedünk. A találkozót rendhagyó módon pénteken este játsszuk. Utána pedig válogatott szünet következik, majd három hét múlva a címvédő Slovant fogadjuk.

Németh Antal (DAC): „Az első félidőben a Trencsén volt a jobb csapat. Sok hibával játszottunk, nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amit megbeszéltünk és amit szerettünk volna. A félidei szünetben megpróbáltunk ezen változtatni, igyekeztem segíteni a játékosoknak, és úgy érzem, hogy a második játékrész már a miénk volt, noha még mindig sok volt a hiba. Két dolgot is ki kell emelnem. Az egyik, hogy a szurkolóink végig velünk voltak. Megmondom őszintén, használtam is őket a motiválásnál, és úgy érzem, ez meg is látszott a teljesítményünkön. Bízom benne, hogy a szurkolóink továbbra is mellettünk lesznek, hiszen számukra ez a klub többet jelent a pályán elért eredményeknél. A másik dolog pedig a mentalitásunk. A hibák ellenére is jó volt a küzdőszellem. Kružliak, Schäfer és Balić ma sérülés miatt nem játszott. Előbbi kettő esete nem súlyos, remélem, hogy a Pohronie ellen már hadra foghatók lesznek. Balić állapotát pedig hétfőn fogjuk tisztábban látni. Az első öt fordulóval nem vagyok elégedett. Sokkal több pontot szerettünk volna gyűjteni. Remélem, hogy újabb öt forduló után már elégedettebb leszek.”

Peter Hlinka (Trencsén): „Érdekes mérkőzést láttunk. Az első félidőben domináltunk. Nem emlékszem, hogy a hazaiaknak a gólt leszámítva lett volna nagy helyzetük. Néhány lehetőségig eljutottunk, de a második játékrészben fordított volt a helyzet. Azt nagyon jól kezdték a vendéglátóink, az elején a felső lécet is eltalálták, és ők domináltak. Fifti-fifti volt annak esélye, ki talál be. Úgy érzem, amelyik csapat gólt lő, megnyeri a meccset. Egy támadó szellemű, nyílt találkozó volt, a döntetlent megérdemeltnek tartom. Fiatal csapatunk van, amely éhezik a sikerre. A saját játékunkat szeretnénk játszani. Kombinatív, dinamikus, presszingelős futballt. Lépésről lépésre haladunk, de ez az út. Persze vannak hibák, melyeket ki kell elemeznünk, de öt forduló után 70-80 százalékban elégedett vagyok.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - AS TRENCSÉN 1:1 (1:1)

Fortuna Liga, 5. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahaly, 2021.08.22., 20:00
Játékvezetők: Glova - Poláček, Vorel