Edzői értékelés a DAC-Máriatölgyes (2:3) felkészülési mérkőzés után

|
Vélemény
| va 31.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Bernd Storck és Peter Jakuš értékelte a tegnapi edzőmérkőzést.

Bernd Storck, DAC: „Láthattuk, hogy egy nagyon nehéz hét van a játékosok mögött, két nappal a mérkőzés előtt is még dupla edzést abszolváltak. A Máriatölgyes elleni egy tipikus felkészülési meccs volt, ezért is játszottunk 2x60 percet, nem csak kilencvenet. Azt gondolom, hogy mi irányítottuk a találkozó menetét, de kihagytuk a tizenegyest. Azt követően azonban sikerült betalálnunk és további lehetőségeink is voltak. Látható volt, hogy fáradt volt a gárda, erőnlétileg nem voltunk olyan jó formában, mint múlt héten. Viszont három hét felkészülés után teljesen normális, hogy egy ilyen mélyponthoz ér a csapat. Jó teszt volt számunkra a tegnapi. Jól játszott az ellenfél, sokat futottak és mindent megtettek a győzelemért. Egy balszerencsés Müller-öngóllal egyenlítettek ki 1:1-re, de ezt követően is megvoltak a nagy helyzeteink, hogy eldöntsük a mérkőzés kimenetelét. Az eredmény másodlagos számomra. Az volt a fontos, hogy lehetőséget adjak az új játékosoknak, mint például Isaac Christie-Daviesnek, aki csak pár napja edz velünk és szerintem jó munkát végez. Láthattuk, mit tud és meggyőződésem, hogy a bajnokságban nagy segítségére lesz a csapatnak. A találkozó második felében a fiataloknak is lehetőséget adtunk. Kár, hogy picit saját magunkat vertük meg az elkövetett hibáinkkal. További helyzeteket dolgoztunk ki, de sajnos csak egyet sikerült értékesítenünk. Számomra fontos volt az olyan új játékosokat akcióban látni, mit Luciano Vera, Mateus Brunetti vagy Creighton Braun. Ezt a csapatot olyan módon raktam össze, amilyenben eddig sosem játszott együtt, és ez a hatvan perc pedig jó volt a meccsrutin felvétele miatt. Egy nagyon kemény hetet zártunk, általában máshogy néz ki a mérkőzésekre való felkészülés, ám a téli időszakban a saját irányvonalamat kell követnem. Ez a meccs segített abban, hogy a jövőben jobbak legyünk. Jövő héten már inkább a Trencsén elleni taktikai elemeket fogjuk gyakorolni. Szintén fontos feladat az új játékosok csapatba való beillesztése, hogy megtanulják a labdás és a labda nélküli játékot. Azt gondolom, jól fel vagyunk készülve a tavaszi indulásra. A Nagymihály elleni legközelebbi edzőmeccset is természetes borításon abszolváljuk annak ellenére is, hogy minőségi műfűvel rendelkezünk. Minden szintetikus borítás ugyanis már.”

Peter Jakuš, Dubnica: „A mérkőzés első harmadában a legerősebb összeállításban lépett pályára a DAC, a találkozó azon szakaszában főleg a labda után futottunk. Egy ilyen minőségi ellenfél ellen a jó szervezettségen alapuló, őszinte futballt kellett mutatnunk. A meccs második harmada már jobb volt a részünkről. Sikerült góllal befejezni az egyik gyors ellentámadásunkat, sokkal jobban futballoztunk. A küzdeni tudásunkkal és a futásra való hajlandóságunkkal elégedett vagyok. Egy kiváló mérkőzés volt a tegnapi, amely remek tapasztalatszerzési lehetőség volt számunkra. Örülünk, amiért a Dunaszerdahely minket választott ellenfélnek.”