Vlemny

Edzi rtkels a Padkc-DAC (0:4) kupamrkzs utn

Vlemny
| cs 15.8.2019, Krisztin Nagy

A kt vezetedz, Peter Hyballa s Andrej Dubovick nyilatkozott a tegnapi kupameccs utn.

Andrej Dubovick, Podkonice: gy gondolom, hogy ez egy csodlatos tallkoz volt a szmunkra, hiszen t ve mg a msodosztlyban szerepeltnk, most pedig a negyedik ligban vagyunk. A szlovk kupban bejutottunk a msodik fordulba, ahol a dunaszerdahelyi DAC-ot fogadhattuk. Szerintem kivl tallkozt abszolvltunk, de termszetesen lthat volt az els s a negyedik liga kztti markns klnbsg. Br a meccs vgre elfogyott az ernk, ki merem jelenteni, hogy a 70. percig megszenvedett velnk a DAC. A jtkosok a teljestkpessgk hatrn futballoztak, sokan grcst kaptak. Egy dolog bnt csak: hogy nem sikerlt betallnunk, br megvoltak a lehetsgeink. gy vlem, teljesen megrdemelt a DAC tovbbjutsa, szinte az egsz mrkzsen k irnytottak. Csak a nulla ltt gl bnt egy kicsit.

Peter Hyballa, DAC: Az ellenfl hat jtkosbl ll vdvonallal llt fel ellennk, s az els flidben nehz dolgunk volt, mert nem alkalmaztuk a rvid, mlysgi beindulsokat. Nem is volt sok lehetsgnk, br 3-4 helyzetet azrt kidolgoztunk. Vida Mt gynyr gljnl lthattuk, hogyan is kell egy passzal s egy mlysgi beindulssal terletet szerezni. Nagyon fontos volt, hogy meg tudtuk szerezni akkor a vezetst. A msodik jtkrszben is jobbak voltunk, m az ellenfl is feljtt s kialaktott nhny lehetsget. Ezzel azonban megnyitottk elttnk a teret, mi pedig kihasznltuk ezt. A tegnapi nem volt egy kiemelked mrkzs a rsznkrl, hiszen nincs ppen j hangulat a legutbbi kt veresg utn, de az a fontos, hogy sok ltt s nulla kapott gllal jutottunk tovbb a harmadik krbe. Lpsrl lpsre kell haladnunk, az arrogancia tvol ll tlnk. Tbb helyzetet kell kialaktanunk, a gyors visszatmadsnak is jobban kellene mkdnie, de ez idvel javulni is fog. A harmadik kr elrse fontos lps, hiszen a Slovnaft Cup a szezon egyik nagy kihvsa.