Mrkzs

Elkszleti mrkzsen: DAC 1904 - FC Petralka 5:1 (3:1)

Mrkzs
| szo 15.1.2022, Nagy Krisztin, foto: Lelkes Ern

Magabiztos gyzelemmel kezdte a tli felkszlst a DAC. Moumou, Ciganiks, Sharani s Krstovi (2) gljai mellett szmos tovbbi helyzetet is kialaktottunk, Bali tizenegyest hagyott ki.

A 2022-es v els felkszlsi mrkzsn a II. liga 7. helyn telel Ligetfalu csapatt fogadtuk ma dleltt a MOL Akadmin.

Davis s Blackman a panamai vlogatottal kszlnek a vb-selejtezkre, Kalmr, Szendrei, Schfer (izomproblma) s Hahn (krmgy-gyullads a jobb lbn) srltek, Vera beteg, Jedlika pedig reggel edzett, majd a mrkzsre pihent kapott. k mind hinyoztak Joao Janeiro mai keretbl, Njie s Brunetti viszont elszr lptek plyra szeptemberi slyos srlsk ta.

Jv szombatig hazai krnyezetben folytatjuk a felkszlst, majd msnap, janur 23-n trkorszgi edztborba utazik a DAC. Addig mg egy edzmrkzst is lejtszunk, amelyen szerdn, janur 19-n 16:30 rtl a Ferencvrost fogadjuk a MOL Arnban.

Mr a 3. percben htrnyba kerltnk, miutn egykori ifjsgi jtkosunkrl, Kelemenrl Vantruba hljba pattant a labda 0:1. Kt percben bell azonban egyenltettnk, Shrani beadst Moumou kldte kapsbl a hlba 1:1. Alig telet el negyedra, s mr vezetett a DAC. Egy tetszets akcit vezettnk a bal oldalon, Ciganiks lefutotta vdjt, majd pontosan clzott 2:1. A flidei sznetre ktglos elnnyel vonultunk: a vendgek msodik szglete utn elcsptk a labdt, Dimun kiugratsbl pedig Sharani megszerezte a harmadik tallatunkat 3:1.

Forduls utn sem llt le a glgyrts. A 68. percben Bali s Fbry akcija vgn Krstovi pofozta kzelrl hlba a jtkszert 4:1. A montenegri csatr nevhez fzdik a meccs pillanata is. A 79. percben Bali velst vette le mellel, jobbrl a bal lbra tette a labdt, rfordult a kapura s kapsbl kiltte a bal fels sarkot 5:1. Csodaszp mozzanat volt! A 85. percben Bali lbban maradt a hatodik talltunk, gyenge tizenegyest ugyanis Kriiak hrtotta.

Az egsz 90 perc sorn aktvan jtszottunk, sszesen 34 lvsi ksrletnk volt, amibl 21 kaput tallt. Mindkt ligetfalui kapus tbb bravrt is bemutatott, gy vgl ngyglos gyzelemmel kezdtk meg a tli felkszlst.

Jv szombatig hazai krnyezetben gyakorol a csapat, majd msnap, janur 23-n elutazik a trkorszgi sszpontostsra. Addig mg egy edzmrkzst is lejtszunk, amelyen szerdn, janur 19-n 16:30 rtl a Ferencvrost fogadjuk a MOL Arnban.

DAC 1904 - FC Petralka 5:1 (3:1)
MOL Akadmia, Dunaszerdahely, 2022. janur 15., szombat, 10:00 , napos id, +4C
Gllvk: 5. Moumou, 17. Ciganiks, 43. Sharani, 68. Krstovi, 79. Krstovi - 3. Kelemen
Jtkvezet: Ruc - Pozor, Lalo, 100 nz
DAC, 1. flid: Vantruba - Andzouana, Kruliak, Beskorovainyi, Ciganiks - Nebyla, Dimun - Sharani, Bgi, Moumou - Krstovi. 2. flid: Veszelinov - Andzouana, Mal, Muhamedbegovi, Brunetti - Njie, Bali - Verlinden, Veselovsk, Fbry - Krstovi. Edz: Joao Janeiro.
Petralka: Sokol (46. Krik) - Kunk (30. Vlask), Tth (46. Redeky), Nemec, Koht (76. Krisztn) - Hronec (46. Slivka) - Danek, Gaparovi, tefanec (46. Rizni), Sliacky (61. Hurn) - Kelemen (61. Harba). Edz: Mrio Auxt.