Előkészületi mérkőzésen: DAC 1904 - Slovan 0:0

|
Mérkőzés
| sze 22.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

A nyári felkészülés második mérkőzését a bajnok pozsonyi Slovan ellen abszolválta Adrian Guža legénysége. Helyzetek voltak, a kapufát is eltaláltuk, de a gól ma egyik csapatnak sem jött össze.

A DAC akadémiája adott otthont csapatunk második mérkőzésének a nyári felkészülési időszakban. A szombati, Pohronie elleni 3:1-s siker után ezúttal még nagyobb kihívás állt a sárga-kékek előtt: a bajnoki címvédő látogatott Dunaszerdahelyre. A két rivális ritkán játszik egymással edzőmeccset, az utolsó ilyet még 2007 januárjában rendezték.

Adrian Guža ma tizenegy játékost is nélkülözött: Ricardo, Rymarenko, Balić, Pinto, Bögi, Kalmár és Szendrei sérülés miatt hiányzott, míg négy válogatottunk, Ciganiks, Davis, Blackman és Krstović csak az utolsó 24 órában tért vissza.

A szombati meccshez hasonlóan ezúttal is a keretben volt néhány játékosunk az akadémiánkról (Raška, Lehotský, Kňaze, Demjanovič) és a somorjai farmcsapatunkból (Trnovský, Yarosh, Nagy, Marić-Bjekić, Vrábel). A győri középpályás Vitális Milán személyében pedig egy régi-új arcot is láthattunk.

A biztonsági okokból nézők nélkül játszott találkozó elején Šaponjić járt közel a gólszerzéshez, ám Veszelinov bravúrosan védett. Az 18. percben is kapusunk volt a főszereplő, amikor Dražić kísérletét hárította, húsz perccel később pedig Holman lövésénél Andzouana mentett a gólvonalról.

Fordulás után Szánthó jó 25 méterről eresztett meg nagyszerű lövést szabadrúgásból, a vendégeket a felső léc mentette meg. Ezt követően Hahn került helyzetbe, ám fölé célzott. A vendégek Adler révén szerezhették volna meg a vezetést, aki a 82. percben teljesen egyedül az üres kapu mellé lőtt. A 0:0-s eredmény csalóka, lehetőségek születtek mindkét oldalon, és a nehéz megterhelés közepette lévő két csapat meccsénél a tempóra sem lehetett panasz.

Csapatunk négy mérkőzést abszolvál a nyári felkészülési időszakba. A harmadikat szombaton, június 25-én, 11:00 órától ismét a MOL Akadémián rendezik, ahol az NBII mosonmagyaróvári újoncát fogadjuk.

DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava 0:0
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2022. június 22., szerda, 17:30 ó, felhős, meleg idő, +27°C