Első tavaszi vereség, Trencsénben továbbra is pont nélkül

|
| szo 21.3.2015, Wimmer Gábor
'
'

Nem termett számukra sok babér a trencséni műfüvön, három légiós találatával háromgólos vereséget szenvedtünk. A hazaiak győzelme megérdemelt, első trencséni pontszerzésünk a legfelsőbb osztályban nyolc lejátszott mérőzés után is várat magára. Közel 200 szurkolónk csalódottan távozott Csák Máté vára alól.

Szarka lövésével indult a mérkőzés, ám már a harmadik perctől hátrányban voltunk: Čögley átadása után Van Kessel iramodott meg a jobb szélen, majd a tizenhatosból a hosszú sarokba bombázott - 1:0. A 8. percben majdnem sikerült egyenlíteni: Sesar beívelése csapódott veszélyesen a hosszú sarok felé, ám Šemrinec kitenyerelte a labdát. Öt percre rá Jairo indította Rabiut a baloldalon, ívelésére Mondek érkezett a kapunk elé, ám épphogy lemaradt a labdáról. Negyed óra után Kwin vetődött bele Bero lövésébe, majd a huszadik percben  kényszerű cserét kellett végrehajtanunk: Šnirc rosszullét miatt távozott, helyére Ujlaky állt be, és Štepanovský húzódott vissza balhátvéd pozícióba. Félóra elteltével Van Kessel célzott Polaček kapuja fölé. A 37. percben Mondek szerzett gólt, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette. A 41. percben Sesar ívelése Szarkához került, de lövése pont a kapu közepébe érkezett. A félidő utolsó pillanataiban még a hazaiak alakítottak ki egy gólhelyzetet, a labda útja Jairo-Van Kessel-Mondek volt, utóbbi lövése azonban elszállt Polaček kapuja felett.

A második játékrészben sem változott a játék képe, a hazaiak támadófocija az 50. percben érett újabb góllá: Mondek lapos lövését Polaček csak maga elé tudta ütni, a kipattanóra Rabiu reagált a leggyorsabban és az üres kapuba pofozta a labdát - 2:0. Két perc múlva az aktívan játszó Van Kessel cselszólója és lövése után Polaček volt a helyén. A hazaiak nagy kedvvel játszottak, játékosainkat csak távoli kísérletekhez engedték. Ilyen volt a 66. percben Ljubicic próbálkozása is, amit Šemrinec kiütött. Három percre rá Sesar passzolt Pape Sarrnak a hazai tizenhatosba, ám szenegáli légiósunk lövését leblokkolta a hazai védelem. A 75. percben jártunk legközelebb a gólszerzéshez: Ujlaky passzolt Szarkához a tizenhatos vonalánál, csatárunk jól helyezett lövését vetődve védte Šemrinec. Az ellentámadásból Van Kessel kereste beadásával Jairot, fejese kapunk közepébe szállt és Polaček hárított. Négy perccel a rendes játékidő vége előtt újabb gólt szereztek a hazaiak - Edmond és Koolwijk kényszerítőzött a tizenhatoson belül, utóbbi sarokkal ugratta ki Edmondot, ő pedig teljesen üresen hagyva, hálóőrünknek kötényt adva állította be a meccs végeredményét - 3:0.

A mai volt a tavaszi idény, és egyben Maric edző első veresége. Visszacsúsztunk a nyolcadik helyre, míg a trencséniek minimum egy napra az élre álltak. Köszönet szurkolóinknak, akik a kudarc ellenére kitartóan biztatták csapatunkat! Az EB-selejtezők miatt szünet következik, ennek keretén belül jövő pénteken, március 27-én, Budapesten a Honvéddal játszunk felkészülési mérkőzést. Következő tétmérkőzésen április 3-án (pénteken), a nagyszombati Spartakot fogadjuk a Fortuna Liga 24. fordulójában.

Edzői nyilatkozatok:

Tomislav Maric, DAC: „Gratulálok a trencséni csapatnak a győzelemhez. Nagyon korán kaptunk gólt, úgyszintén a második félidőben, ami után már nehéz visszajönni a mérkőzésbe, főleg egy ilyen ellenfél ellen. Húsz éve mozgok a professzionális futballban, és a meccs előtt analizáltuk az ellenfél játékát. Arra számítottunk, hogy műfüvön fogunk játszani, ám ennek nem sok köze volt a műfűhöz. Ez egy nappali szobába való szőnyeg. Trencsénnek sok minőségi légiósa van, de pontjai nagy részét otthon szerzi, nagyon nehéz a vendégcsapatoknak ezen a talajon játszani. De ezt nem szánom kifogásnak, Trencsén egyszerűen jobban játszott. Ma nem voltunk megfelelően felkészülve mentálisan, sem fizikailag.”

Ivan Vrabec, Trencsén: „Jó mérkőzést láthattunk, kiválóan kezdtünk, az ellenfelet nem engedtük komolyabb helyzetekbe, mi pedig sok gólhelyzetet dolgoztunk ki. A nézőknek biztosan tetszettek a látottak, gratulálok a játékosaimnak.”