Előkészületi mérkőzésen: DAC 1904 - FK Máriatölgyes 2:3 (1:1)

|
Mérkőzés
| szo 30.1.2021, Krisztián Nagy

Öt gólt hozott a téli felkészülés harmadik mérkőzése, részünkről Ramirez és Sharani voltak eredményesek. Kalmár gólnélküli állásnál tizenegyest hibázott.

A téli felkészülés legkeményebb hetét egy 120 perces edzőmeccsel zárta a DAC, amelyen a szlovák II. liga tavalyi győztesét és jelenlegi 10. helyezettjét fogadtuk ma a MOL Akadémián. Az első 60 perc után teljes sort cserélt Bernd Storck, így összesen 24 játékost láttunk a pályán. A sérülteket leszámítva tehát a teljes keret játéklehetőséget kapott.

A nagyközönségnek bemutatkozott a héten igazolt Isaac Christie-Davis és Mateus Brunetti, míg az ifiből ezúttal Molnár Jakab kapott lehetőséget.

Az első 60 percre egy posztot leszámítva azonos kezdőcsapattal álltunk ki, mint egy hete a Győr ellen: Nebyla helyére Christie-Davies került. Szinte állandóan az ellenfél térfelén folyt a játék, de a jól szervezett védelmükben nehezen találtunk rést. A 23. percben Kalmár szerezhette volna meg a vezetést, ám a Divković buktatásáért megítélt tizenegyesnél a vendégek kapusa kiütötte csapatkapitányunk kísérletét. Öt perc múlva azonban már Vavruš is hiába nyújtózkodott, miután Divković kiugratását Ramirez bombázta a hálójába – 1:0.

Harminc perc után következett az első rövid, ötperces szünet, majd nagyon korán érkezett az egyenlítő találat is. A 33. percben Sedláček lapos beadása Müller lábáról pattant Jedlička hálójába – 1:1. A Máriatölgyes még lövést sem jegyzett eddig, viszont gólt már igen.

A második játékrészre teljes sort váltott Bernd Storck – tizenegyen le, tizenegyen be. A vendégek ekkor öt poszton változtattak (később még haton). A 66. percben egy védelmi megingást Čurik büntetett – 1:2. Az egyenlítés előbb Andzouana, majd Nicolaescu lábában maradt, Sharani viszont a 102. percben már nem hibázott. A ghánai támadó Andzouana átadását pofozta pár lépésről a hálóba – 2:2. Alig telt egy perc, amikor Petrᚠbeívelt labdája Vera lába alatt átcsúszva a teljesen üresen álló Cypriánhoz került, aki ajtó-ablak helyzetben beállította a végeredményt – 2:3.

Jövő szombaton, 2020. február 6-án, 14:00 órától a tavaszi idény előtti főpróbán a Dunaszerdahelyen edzőtáborozó Nagymihállyal mérkőzünk a MOL Akadémián.

DAC 1904 - FK Dubnica 2:3 (1:1)
Játékidő: 4x30 perc. MOL Akadémia, füves pálya, Dunaszerdahely, 2021. január 30., szombat, 14:00 ó, borult, szeles idő, +9°C
Góllövők: 28. Ramirez, 102. Sharani - 33. Müller (öngól), 66. Čurik, 103. Cyprian
Sárga lap: -
Játékvezető: Smolák - Pozor, Hegedűs, 0 néző
DAC - 1. félidő: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Beskorovainyi - Christie-Davies, Schäfer (53. Nicolaescu), Balić - Divković, Ramirez, Kalmár. 2. félidő: Száraz - Vera, Molnár (100. Bögi), Braun, Brunetti - Moumou, Njie, Nebyla, Andzouana - Taiwo, Nicolaescu (100. Sharani). Edző: Bernd Storck.
Dubnica: Vavruš – Knižka, Pagáč, Švec, Nomilner – Vaculík, Bilovský, Sedláček – Janco, Kuzma, Cyprian. Cserék: Chudý, Hodál – Kubiš, Rešetka, Martinek, Ondrášek, Párkaň, Dudnyk, Petráš, Čurik, Straka, Levai. Edző: Peter Jakuš.