Válogatottjaink akcióban: a márciusi mérkőzések összegzése

| csü 1.4.2021, fmf.md (foto), Krisztián Nagy (text)
'
'

A márciusi asszociációs időszakban játékosaink 16 nemzetközi találkozón kaptak szerepet.

A 2021-es év első válogatott szünetében a DAC felnőttcsapatából kilenc és az ifjúsági együttes egy tagja képviselhette hazája színeit.

A legtöbb kontinensen kezdetét vette a jövő évi katari világbajnokság selejtezősorozata. Magyarország, Moldova és Panama a DAC futballistáival a fedélzeten vágott neki a kvalifikációnak. Sajnos nem kerültek el minket a sérülések sem: a múlt héten Schäfer András vált harcképtelenné, ami miatt a hétvége folyamán el is kellett hagynia a válogatott összetartását. Az Andorra elleni tegnapi összecsapást Kalmár Zsolt fejezte be idő előtt egy térdsérülés miatt, amelynek súlyosságáról a mai orvosi vizsgálatokat követően tudunk meg többet.

Ion Nicolaescu góllal és egy piros lappal is bekerült a statisztikákba: moldovai támadónk hazája mindhárom mérkőzésén a kezdőcsapatban kapott helyet. Eric Davis is a pályán töltötte az összes játékpercet, míg Cesar Blackman Panama második győzelmében játszott tevékeny szerepet.

Az U21-es korosztály csúcspontja a jelenleg zajló Európa-bajnokság, amelynek csoportkörét az elmúlt napokban rendezték Magyarországon és Szlovéniában. Martin Jedlička a cseh válogatottkulcsembere volt, ám az ő remek teljesítményével sem sikerült kiharcolni a nyári kieséses szakaszba való továbbjutást. A fiatal csehek 2 ponttal a nem továbbjutó harmadik helyen végeztek a két favorit, Spanyolország és Olaszország mögött.

Ennél a horvátok mindössze egy ponttal gyűjtöttek többet, de egy drámai végjátékot követően így is a legjobb nyolc közé jutottak. Csoportjuk egyeduralkodója, Portugália mind a 9 pontot megszerezte, akiket sorrendben Horvátország, Anglia és Svájc követte. A svájciak legyőzték Angliát, a horvátok a svájciakat, tegnap pedig az angolok 2:0-ra vezettek Horvátország ellen. A minitabellán ez az ő továbbjutásukat jelentette volna. Csakhogy Bradarić a 91. percben szerzett gólja azt jelentette a horvátok szempontjából, hogy a jobb gólkülönbségüknek köszönhetően végül ők mentek tovább. Számunkra örömteli hír, hogy Marko Divković testközelből figyelhette az eseményeket, hiszen az utolsó mérkőzés 86. percében lépett pályára először a kontinenstornán.

Sebastian Nebyla és Szalma Dániel egy törökországi összetartást abszolvált. Nebyla és társai megnyerték az Antalya Cup négyes tornáját, Szalma pedig a Oroszország elleni felkészülési találkozón kapott szerepet.

A DAC felnőttcsapata tagjainak eredményei a márciusi válogatott mérkőzéseken:

Kalmár Zsolt, Schäfer András (Magyarország) – a 2022-es vb selejtezője
2021.3.25., csütörtök, 20.45 óra, Budapest, Puskás Aréna: Magyarország-Lengyelország 3:3, Kalmár 80 perc, Schäfer cserepad
2021.3.28., vasárnap, 20.45 óra, Serravalle: San Marino-Magyarország 0:3, Kalmár 45 perc, Schäfer sérülés
2021.3.31., szerda, 20.45 óra, Andorra la Vella: Andorra-Magyarország 1:4, Kalmár 28 perc, Schäfer sérülés

Ion Nicolaescu (Moldova) – a 2022-es vb selejtezője
2021.3.25., csütörtök, 20.45 óra, Kisinyov: Moldova-Feröer-szigetek 1:1, Nicolaescu 90 perc, 1 gól
2021.3.28., vasárnap, 18.00 óra, Koppenhága: Dánia-Moldova 8:0, Nicolaescu 74 perc
2021.3.31., szerda, 20.45 óra, Kisinyov: Moldova-Izrael 1:4, Nicolaescu 49 perc

Eric Davis és Cesar Blackman (Panama) – a 2022-es vb selejtezője
2021.3.26., péntek, 01.00 óra, Panamaváros: Panama-Barbados 1:0, Davis 90 perc, Blackman cserepad
2021.3.28., vasárnap, 22.00 óra, Roseau: Dominikai Köztársaság-Panama 1:2, Davis 90 perc, Blackman 90 perc

Martin Jedlička (Csehország U21) – a 2021-es eb zárótornája
2021.3.24., szerda, 18.00 óra, Celje: Csehország-Olaszország 1:1, Jedlička 90 perc
2021.3.27., szombat, 18.00 óra, Celje: Szlovénia-Csehország 1:1, Jedlička 90 perc
2021.3.30., kedd, 21.00 óra, Celje: Spanyolország-Csehország 2:0, Jedlička 90 perc

Marko Divković (Horvátország U21) – a 2021-es eb zárótornája
2021.3.25., csütörtök, 21.00 óra, Koper: Portugália-Horvátország 1:0, Divković cserepad
2021.3.28., vasárnap, 18.00 óra, Koper: Horvátország-Svájc 3:2, Divković cserepad
2021.3.31., szerda, 18.00 óra, Koper: Horvátország-Anglia 1:2, Divković 5 perc

Sebastian Nebyla (Szlovákia U21) – felkészülés (Antalya Cup 2021)
2021.3.25., csütörtök, 15.00 óra, Lara: Üzbegisztán U23-Szlovákia 0:2, Nebyla 45 perc
2021.3.27., szombat, 15.00 óra, Lara: Észak-Macedónia-Szlovákia 2:2, Nebyla 63 perc
2021.3.29., hétfő, 17.00 óra, Belek: Ukrajna-Szlovákia 2:3, Nebyla 13 perc

Szalma Dániel (Szlovákia U18) – felkészülés
2021.3.26., péntek, 14.00 óra, Belek: Oroszország-Szlovákia 2:1, Szalma cserepad
2021.3.29., hétfő, 15.00 óra, Belek: Oroszország-Szlovákia 4:0, Szalma 90 perc