Válogatottjaink akcióban: futballistáink fellépéseinek összegzése

|
| csü 16.6.2022, fscg.me (foto), Krisztián Nagy (text)
'

Íme, az összes mérkőzés, amelyen szerepet kaptak játékosaink a 2021/22-es szezon utolsó asszociációs terminusa során.

Együttesünk hétfőn elkezdte az új bajnoki idényre való felkészülést, ám a játékoskeret a válogatottak miatt még foghíjas. Néhányuknak már a múlt hét folyamán befejeződött a 2021/22-es szezon utolsó válogatott összetartása, többen azonban még a jelenlegi elején is pályára léptek hazájuk színeiben.

A leghosszabb, de ugyanakkor legsikeresebb nemzetközi szereplést Andrejs Ciganiks tudhatja maga mögött, a lettek ugyanis mind a négy mérkőzésüket megnyerték a Nemzetek Ligája D divíziójában, nagyon közel kerülve a szintlépéshez. Ciganiks mindegyik találkozón szerepet kapott, és a Moldovában elért 4:2-s győzelem alkalmával kiosztott egy gólpasszt is.

Ugyanebben a versenysorozatban, de a CONCACAF-zónában (Észak- és Közép-Amerika, Karib-térség) Panama három összecsapást abszolvált. Eric Davis kisebb sérülés miatt a másodikat kihagyni kényszerült, ám az elsőn és harmadikon végig a pályán volt. Cesar Blackman a Martinique ellen hazai találkozón kapott 90 percet.

Nikola Krstović a montenegrói U21-es válogatottban kezdte meg az összetartást, amelynek színeiben Írországban – csapatkapitányként – lépett pályára a jövőévi korosztályos Európa-bajnokság selejtezőjén. Ezt követően a DAC tavalyi szezonbeli legeredményesebb játékosaátkerült a felnőttekhez, ahol kétszer is lehetőséget kapott, a bosnyákok elleni hazai döntetlen alkalmával gólpasszal vétette magát észre az egyenlítő találat előtt.

A már említett 2023-as Eb selejtezőiben Veszelinov Dániel is bemutatkozhatott a korosztályos nemzeti csapatban, aki a Németország és Lettország elleni idegenbeli összecsapásokon őrizte a magyar kaput. A lettek ellen kapott gól nélkül járult hozzá Gera Zoltán szövetségi kapitány védenceinek győzelméhez.

A szlovák huszonegy éven alatti nemzeti csapat szövetségi kapitánya, Jaroslav Kentoš a Sebastian Nebyla, Malý Matúš DAC-duónak is küldött meghívót, ám utóbbi időközben Rózsahegyre igazolt. Nebyla a Máltán aratott siker alkalmával kapott szerepet, amely selejtezőt ért a fiatal szlovákoknak, majd ínproblémák miatt kénytelen volt elhagyni a csapatot. Malý a Románia elleni felkészülési találkozón lépett pályára, a 4:3-as fordítással végződő találkozón gólpasszt jegyzett.

Sainey Njie az Egyesült Arab Emírségekben lejátszott felkészülési meccsen harmadszor futballozhatott nemzete színeiben, majd az Afrika-kupa ezt követő mindkét selejtezőmérkőzését a kispadról nézte végig.

A DAC játékosainak válogatott mérkőzéseken elért eredményei a júniusi asszociációs időszakban:

Eric Davis, Cesar Blackman (Panama) – CONCACAF Nemzetek Ligája
2022.6.3., péntek, 01:30 óra, Panamaváros: Panama-Costa Rica 2:0 (0:0) Davis 90 perc, Blackman kispados
2022.6.10., péntek, 02: 00, Panamaváros: Panama-Martinique 5:0 (2:0) Blackman 90 perc, Davist nem nevezték
2022.6.13., hétfő, 00:00 óra, Fort-de-France: Martinique-Panama 0:0 Davis 90 perc, Blackman kispados

Andrejs Ciganiks (Lettország) – UEFA Nemzetek Ligája
2022.6.3., péntek, 18:00 óra, Riga: Lettország-Andorra 3:0 (1:0) Ciganiks 66 perc
2022.6.6., hétfő, 18:00 óra, Riga: Lettország-Liechtenstein 1:0 (0:0) Ciganiks 34 perc
2022.6.10., péntek, 18:00 óra, Kisinyov: Moldova-Lettország 2:4 (1:2) Ciganiks 60 perc
2022.6.14., kedd, 20:45 óra, Vaduz: Liechtenstein-Lettország 0:2 (0:2) Ciganiks 86 perc

Nikola Krstovic (montenegrói U21 és A) – a 2023-as Eb selejtezői és az UEFA Nemzetek Ligája
2022.6.6., hétfő, 18:00 óra, Dublin: Írország U21-Montenegró U21 3:1 (1:0) Krstović 90 perc
2022.6.11., szombat, 20:45 óra, Podgorica: Montenegró-Bosznia-Hercegovina 1:1 (0:0) Krstović 24 perc
2022.6.14., kedd, 20:45 óra, Bukarest: Románia-Montenegró 0:3 (0:1) Krstović 87 perc

Sebastian Nebyla, Malý Matúš (Szlovákia U21) – a 2023-as Eb selejtezője és felkészülés
2022.6.3., péntek, 18:30 óra, Ta’ Qali: Málta U21-Szlovákia U21 1:3 (1:1) Nebyla 13 perc, Malýt nem nevezték
2022.6.7., kedd, 17:30 óra, Szenc: Szlovákia U21-Románia U21 4:3 (1:2) Malý 64 perc

Veszelinov Dániel (Magyarország U21) – a 2023-as Eb selejtezője
2022.6.3., péntek, 18:15 óra, Osnabrück: Németország U21-Magyarország U21 4:0 (2:0) Veszelinov 90 perc
2022.6.7., kedd, 18:00 óra, Riga: Lettország U21-Magyarország U21 0:2 (0:1) Veszelinov 90 perc

Sainey Njie (Gambia) – felkészülés és az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezője
2022.6.29., szombat, 17:40 óra, Dubai: Egyesült Arab Emírségek-Gambia 1:1 (1:0), Njie 3 perc
2022.6.4., szombat, 18:00 óra, Thiès: Gambia-Dél-Szudán 1:0 (1:0) Njie kispados
2022.6.8., szerda, 18:00 óra, Brazzaville: Kongó-Gambia 1:0 (0:0) Njie kispados