Válogatottjaink akcióban: futballistáink júniusi fellépéseinek összegzése

|
| sze 9.6.2021, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)
'

A júniusi nemzetközi mérkőzések időszakában klubunk játékosai kilenc válogatott találkozón léptek pályára, a legjobb rész pedig még csak most következik!

Felnőttcsapatunk négy tagja és Szalma Dániel az U19-es együttesből összesen tíz válogatott összecsapáson kaptak szerepet. A júniusi program viszont folytatódik a Schäfer, Davis páros számára.

Schäfer András egyedüliként abszolválta az összes játékpercet. A 22 éves középpályás Magyarország a 2020-as Eb előtti mindkét felkészülési találkozóját végigjátszotta. Schäfer egyike volt annak a két játékosnak (Szalai Attila mellett), akik Marco Rossi szövetségi kapitány keretéből végig a pályán voltak a Ciprus és Írország elleni összecsapásokon és Schäfer volt az egyedüli, aki be is talált. Játékosunk az ötödik válogatottbeli fellépésén (első alkalommal szerepelt a kezdőcsapatban) szerezte meg első találatát. Bízzunk benne, hogy a megbízható teljesítményeivel kiharcolta kezdőcsapatbeli helyét a kontinensviadalon, amely során Magyarország fokozatosan Portugáliával, Franciaországgal és Németországgal találkozik.

Panama is sikeres volt, ennek köszönhetően pedig ők is pályára lépnek még júniusban. A közép-amerikai ország válogatottja sikerrel vette a 2022-es világbajnokság selejtezőinek első szakaszát, a második fázisban pedig a Curacao elleni oda- és visszavágón lép pályára a következő napokban. Az Anguilla felett aratott 13:0-s rekordgyőzelem alkalmával Eric Davis pihenőt kapott, ma éjjel azonban már a kezdőcsapat tagjaként kapott helyet a Dominikai Köztársaság elleni sikerrel megvívott találkozón.

Ion Nicolaescu Moldova mindkét felkészülési találkozóján csereként lépett pályára. Az Azerbajdzsán elleni győzelemmel kétéves nyeretlenségi sorozatot szakított meg a moldovai válogatott. Sebastian Nebyla csapatunk második gólszerzője a júniusi válogatott mérkőzések időszakában. A fiatal szlovákok két felkészülési találkozót abszolváltak, Nebyla mindkettőn egy félidőt töltött a pályán, Ausztria ellen pedig megszerezte első találatát a huszonegy éven alatti nemzeti csapat színeiben. A Finnország elleni tegnapi 4:0 alkalmával pedig a második találat előtti gólpasszal hívta fel magára a figyelmet.

A DAC felnőttcsapata játékosainak júniusi eredményei és további programja:

Schäfer András (Magyarország) – felkészülés és a 2020-as Eb
2021.6.4., péntek, 20.00 óra, Budapest, Szusza Ferenc Stadion: Magyarország-Ciprus 1:0 (1:0) Schäfer 90 perc és 1 gól
2021.6.8., kedd, 20.00 óra, Budapest, Szusza Ferenc Stadion: Magyarország-Írország 0:0. Schäfer 90 perc
2021.6.15., kedd, 18.00 óra, Budapest, Puskás Aréna: Magyarország-Portugália
2021.6.19., szombat, 15.00 óra, Budapest, Puskás Aréna: Magyarország-Franciaország
2021.6.23., szerda, 21.00 óra, München: Németország-Magyarország

Ion Nicolaescu (Moldova) – felkészülés
2021.6.3., csütörtök, 19.00 óra, Paderborn: Törökország-Moldova 2:0 (0:0), Nicolaescu 24 perc
2021.6.6., vasárnap, 18.00 óra, Kisinyov: Moldova-Azerbajdzsán 1:0 (1:0), Nicolaescu 33 perc

Eric Davis (Panama) – a 2022-es vb selejtezője
2021.6.6., vasárnap, 02.00 óra, Panamaváros: Anguilla-Panama 0:13 (0:4), Davis nem volt a keretben
2021.6.9., szerda, 03.00 óra, Panamaváros: Panama-Dominikai Köztársaság 3:0 (1:0), Davis 62 perc
2021.6.13., vasárnap, 01.05 óra: Panamaváros: Panama-Curacao
2021.6.15., szerda, 02.00 óra, Willemstad: Curacao-Panama

Sebastian Nebyla (Szlovákia U21) – felkészülés
2021.6.4., péntek, 19.10 óra, Ritzig: Ausztria-Szlovákia 2:1 (1:0) Nebyla 45 perc és 1 gól
2021.6.8., kedd, 14.00 óra, Nyitra: Szlovákia-Finnország 4:0 (4:0), Nebyla 45 perc

Szalma Dániel (Szlovákia U19) – felkészülés
2021.6.3., csütörtök, 17.00 óra, Szenc: Szlovákia-Csehország 0:4 (0:1) Szalma 76 perc
2021.6.6., vasárnap, 11.00 óra, Dunaszerdahely, MOL Akadémia: Szlovákia-Csehország 1:3 (1:1) Szalma 10 perc