(2:0)
ViOn
DAC 1904 - ViOn
Fortuna Liga 2021/22, 10.forduló • pé 1.10.2021, 17:00 • MOL Aréna
Gólok: 5. Hahn 1:0 , 9. Andzouana 2:0 , 51. Ďubek 2:1 , 54. Krstović 3:1 , 61. Hahn 4:1 , 90. Čögley 4:2
Játékvezető: Peter Ziemba • Asszisztensek: Milan Štrbo, Martin Vitko • Néző: 4017
90+2
A végére még marad egy pontrúgás a vendégek részéről. Látszott, hogy begyakorolt figuráról van szó, mégsem tudtuk kivédekezni. Čögley talált be – 4:2
90+2
A Moravce gólt szerzett!
Gólszerző ČÖGLEY.
90
Két perc lesz a hosszabbítás. A mai találkozóra 4017-en jöttek ki a MOL Arénába. Reméljük, nem bánták meg :)
90
Szendrei Ákos esik nagyot a tizenhatosban, de Ziemba sípja néma marad, nem kapunk büntetőt.
88
Fábry közeli gurítása centikkel gurul ki a jobb kapufa mellett!
87
Egy ötödik góllal fel is tehetnénk az i-re a pontot. Talpon a MOL Aréna közönsége, és vastapssal jutalmazza meg a fiúknak a ma mutatott teljesítményt.
85
Ki a jobb? – Dé-Á-Cé! – zendít rá a közönség öt perccel a rendes játékidő letelte előtt.
81
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Lamkel Zé, bejön Fábry.
81
Sharani elől pöcköli el az egyik védő gólhelyzetben a labdát – szöglet.
78
Közben a B-középben meggyújtott füstbomba füstje lengi be a páyát.
77
Čögley ment a gólvonalról! Nincs meg az ötödik találat. A hazai nevelésű Malý szerezhetett volna gólt. A játékba nagyon jól beszálló Szendrei tette a fejére a labdát.
76
Sikerült a kapujához szegeznünk az ellenfelet, és kerestük a legideálisabb pillanatot, hogy célba vegyük a kaput. Végül Blackman vállalkozott lövésre, de blokkolták a próbálkozását.
74
Yilmaz rövid sarokra tartó labdáját kellett szögletre ütnie Jedličkának.
72
A két gólt szerző Hahnt hatalmas taps kísérte a kispadig. Marco Rossi is elismerően bólintott a lelátóról a válogatott játékos teljesítménye láttán.
69
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Dimun, bejön Nebyla.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Hahn, bejön Szendrei.
64
A negyedik guriga után Lamkel Zé cselei után vártuk már az ötödiket is, de extravagáns kameruni csatárunk ezt sajnos az égbe lőtte.
63
Már néggyel vezetünk! Hatalmas védelmi hibát vét a ViOn. Hahn egy hazaadásnál megtámadta Lukáč kapust, aki belerúgta Hahnba a labdát, róla pedig a kapuba pattant – 4:1
63
Csere a FC ViOn Zlate Moravce-nél/nál: lemegy Tóth, bejön Švec.
61
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző HAHN.
60
Lamkel Zé is feliratkozhatott volna a góllövő listára! A frissen pályára lépő ciganiks üresbe belőtt labdáját csúsztatta fejjel kapura, de Lukáč az utolsó pillanatban védeni tudott.
59
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Andzouana, bejön Ciganiks.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Krstović, bejön Sharani.
54
Így már azért mégis jobban fest a dolog. Már Lamkel Zé is próbálkozhatott volna a lövessel, de nagyon önzetlenül lepasszolta a labdát Krtovićhoz, aki jobbal levette, ballal kapura tette – 3:1
54
Gólszerző KRSTOVIĆ.
51
Ez a játékrész is gyors találattal indul, de ennek most egyáltalán nem tudunk örülni. Leállt hátul a védelmünk, s szinte csak állva néztük, ahogy Ďubek Jedlička háta mögé helyezi a labdát – 2:1
45+1
Yilmaz maradt le egy balról érkező beadásról, melyet hárított Jedlička, az ellentámadás során pedig Schäfer fejelte kicsivel mellé.
45
Három perc hosszabbítás következik.
43
Megindulhattunk volna, miután a vendégek nem hoztak ki semmit a nekik megítélt szabadrúgásból, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy szabálytalankodtunk Mondekkel szemben. Pedig nem így történt.
41
Schäfer is próbálkozik, de ebben most nem volt kellő erő. A közönség így is tapssal jutalmazza a lövést.
38
Egy lövés Blackmantől! A 16-oson kívülről jött meg a panamai lövőkedve, a bal kapufa mellé célzott a labdával, de Lukáčnak sikerült szögletre mentenie.
35
Nem.
34
Ziemba most a VAR-t hívja segítségül. Arra kíváncsi, hogy Dimun kézzel ért-e labdához a tizenhatosban.
31
Ďubekkel szemben szabálytalankodik egy aprót Davis, majd elnézést is kér, de a vendégek játékosa szerencsétlenül ér földet. Ziemba játékvezető segít neki talpra állni.
28
Ziccert ront Blackman! Andzouana játszotta magát tisztára, majd okosan rúgta be a labdát a szélről középre, ahol Blackman érkezett, és megcélozta a kaput, de Lukáč az útjában állt. Nincs meg a harmadik gólunk!
25
Eljut a kapunkig az Aranyosmarót, és kis híján helyzetbe is kerülnek a vendégek, de Jedlička egy kis szerencsével el tudta takarítani a labdát a kapu elől.
21
Egy újabb támadás, most kisebb hatékonysággal: Lamkel Zé a hosszú sarokra érkező Dimun fejére ívelte a labdát, a fejes már mellé ment.
19
Nincs akkora tempó, mint vasárnap a Nagyszombat elleni meccsen, de nem is mi vagyunk most azok, akiknek futniuk kell az eredmény után.
16
Reméljük, nem korai kimondani, hogy innen ezt a meccset már csak mi magunk veszíthetjük el. Sok van még hátra, de teljesen felügyelet alatt tartjuk a játékot, a ViOn-t egyáltalán nem engedjük kibontakozni, és ami még ennél is sokkal fontosabb: vezetünk két góllal!
13
Lamkel Zé fejezte be lövéssel a szólót, de, Lukáč ezt most kivédte.
9
Micsoda 9 perc! Eddig ahány helyzet, annyi gól! Hahn kerül közel a kapuhoz Krstović labdájával, de a jobb pozícióban érkező Andzouanához passzolt, aki nem hibázott – 2:0
9
Gólszerző ANDZOUANA.
5
Ennél jobban nem is kezdődhetne számunkra a találkozó! Krstović lövését csak kiütni tudta Lukáč kapus, a kipattanóra pedig vércseként csapott le Hahn, s megszerezte első találatát csapatunk színeiben – 1:0
5
1
A mérkőzés elkezdődött.
Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, a DAC egykori edzője is itt van a MOL Arénában.
Egy helyen locsolják még a pályát, közben véget ért a játékosok bemutatása. Hamarosan felcsendül a Nélküled, és elkezdődik a mérkőzés.
A kezdők már ismertek, és megtekinthetők az ÖSSZEÁLLÍTÁS menüpontra kattintva.
Kellemes őszi idő fogadta a pályán melegítő csapatokat a MOL Aréna remekül előkészített gyepszőnyegén. Szurkolóink is lassacskán gyülekeznek a lelátón. Maradjanak velünk, és nem maradnak le a találkozó egyetlen fontos momentumáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00-kor kezdődik.