(2:0)
Liptószentmiklós
DAC 1904 - Liptószentmiklós
Fortuna Liga 2021/22, EKL play-off, elődön • ke 24.5.2022, 19:30 • MOL Aréna
Gólok: 8. Nebyla 1:0 , 27. Ciganiks 2:0 , 58. Andzouana 3:0 , 64. Krstović 4:0 , 67. Káčerík 4:1 , 79. Flak 4:2
90+3
És itt a vége, de csak a mai találkozónak, mert pénteken jön a folytatás! Ha azt a meccset megnyerjük, idén nyáron ott leszünk az Európa Konferencia Ligában! Tartsanak velünk akkor is! Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket! Hajrá, DAC!
90+1
Jó kis zárás lett volna, ha ez bemegy! Többen is szerették volna kapura rúgni a labdát, végül Davis Krstovićnak "tálalta fel" lövésre. A lapos löket azonban centikkel elkerülte a kaput. Marad a 4:2.
90
Három perc lesz végül a hosszabbítás.
89
Két perc van hátra a meccsből, sokat nem fog hosszabbítani a spori, a szurkolók boldogan énekelnek, és készülhetnek a pénteki meccsre a Trencsén ellen.
87
Blackman kap egy elefántpuszit a liptószentmiklósiak csapatkapitányától, Geráttól. A játékvezető csak némi spéttel fúj a sípjába. Szerencsére nem nagy a baj, de azért egy sárgát kioszthatott volna a csékának.
84
Csere a MFK Tatran Liptovský Mikuláš-nél/nál:
lemegy Pavúk, bejön Bielák.
lemegy Švec, bejön Voško.
82
Az ellenfélnél mindkét cserejátékos, Kačerík és Flak is góllal hálálja meg az edzőnek a bizalmat.
79
GÓL! Flak duplázza meg a vendéggólok számát. Két védőnk között kapott labdát, majd a hosszúba gurított – 4:2
79
A L. Mikulᚠcsapata gólt szerzett!
Gólszerző FLAK.
78
Nagyon jó hangulat uralkodik a MOL Arénában, ahová ezúttal 4338-an váltottak jegyet. Nem rossz ez ahhoz képest, hogy kedd este van, és holnap munkanap. Köszönjük a szurkolók buzdítását.
75
Krstović lökete vágódik le szögletre.
72
A B-középben közben görögtüzek gyúlnak. Szurkolóink érzik, hogy ez a győzelem zsebben kell, hogy legyen. Szűk 20 perc van még hátra, három góllal vezetünk, és nagyon úgy néz ki, hogy pénteken újabb meccsre készülhetünk, méghozzá a Trencsén ellen. A tét: Európa.
70
Mind az öt cserelehetőségünket kihasználtuk, de két csere közt összejött a szépítés a Liptószentmiklósnak. A csereként beállt Kačerík egy Veszelinov lábáról levágódó labdát juttatott másodjára a hálónkba – 4:1
64
GÓÓÓL! Krstovićnak a vendégkapus ad gólpasszt. Montenegrói csatárunk pedig bombagólt lő – 4:0
60
A csere előtti percben Švec puskázott el egy nagy lehetőséget. Nem tudta kellően leszorítani a labdát.
60
lemegy Verlinden, bejön Davis.
58
GÓÓÓL! A harmadik! Eldőlni látszik a mérkőzés.
Krstović üresbe tette a védők között a labdát Andzouanának, a kapus egy ütemet késett, jött a gól – 3:0
58
Gólszerző ANDZOUANA.
56
Ismét Pinte próbálkozik, de ezt a lövést nem fogják visszajátszani az esti sporthírekben.
53
Pinte lövése talál kaput a vendégeknél. Veszelinovnak ott kellett lennie, hogy ne legyen gól. Csak kiütni tudta a veszélyesen szálló labdát.
49
Pavúk hatalmas bedobása landol a tizenhatosunkban, ahol Kružliak tisztáz szögletre, majd rögtön utána újabb vendégszöglet. Ez már veszélyesebb volt az elsőnél, de Andrić fejese elszáll a kapunk felett.
46
lemegy Szánthó, bejön Andzouana.
46
45+1
45
A játékvezetö nem pakol rá, lefújja az első félidőt.
43
Balogh szabálytalankodik lapot érően, utána kis kakaskodás alakul ki a pályán, melynek végén Martin Raša kapusedzőnknek is kioszt egy sárgát Krážovič bíró.
42
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Balogh).
41
Pavúk hálóba tartó labdáját fejeli ki a gólvonalról Brunetti. Az akciót egy pontrúgás előzte meg, Krčík ívelte a 16-osunkba a labdát. Brunettinek köszönhetően nincs szépítés.
39
Szánthó kicsiben oldja meg a sarokrúgást, Krstović passzolja neki vissza a labdát, amelyet aztán kapura küld a magyar légiósunk. Sváček nyújtózkodva bokszolja tovább, nincs gól.
39
Blackman jut el egy csellel az alapvonalig, a beadásába viszont beleér egy láb, szöglet jön.
37
Nebyla cseni el a labdát a tétova Pavúktól, majd egyből szökteti Krstovićot, de ő már nincs olyan jó pozícióban, ezért egy bedobással elhal az egyébként ígéretes kontra.
36
Veszelinov remek ütemben lép ki a kapujából a vendégek sarokrúgásánál, és kétséget sem hagy afelől, hogy ő fogja elütni a labdát.
34
Nagy helyzetet hagy ki Krstović!
Ciganiks tanári labdával hozza őt gólhelyzetbe, de csak a kapust, Sváčeket találja el! Akár már hárommal is vezethetnénk.
31
"Ki a jobb?"
"Dé-Á-Cé!" – szól a MOL Arénában.
27
GÓÓÓL! Már kettővel vezetünk!
A felezővonalról jött az indítás Krstovićnak, aki oldalazva kereste az ideális lövőrést a védelem közt, majd rá is küldte a labdát. Sváčekről azonban kipattant a lövés, a szemfüles Ciganiks pedig ott termett, és közelről bevágta – 2:0
27
Gólszerző CIGANIKS.
26
Szánthó rúgta a hosszúra, ahonnan Kružliak fejelte a kapu elé, de Sváček mindenkinél magasabbra ugorva kiütötte a labdát. Ráadásul neki az az előnye is megvan, hogy kézzel is labdához érhet.
25
Kružliak megpattanó lövése után jön a mérkőzés első szöglete.
23
Közben véget ért a másik mérkőzés: Zsolna-Trencsén 0:2.
Ez azt jelenti, hogy a pénteki play-off egyik biztos résztvevője a Trencsén. Vajon fogadhatja őket a MOL Aréna? Nagyjából másfél óra múlva kiderül.
20
Verlinden próbálkozik egy jobb lábas lövéssel. Sváček nagyot nyújtózkodik ugyan, de nem éri el a labdát, amely centikkel száll el az ellenfél kapuja fölött. Ha kicsivel lejebb megy, beakad.
19
Helyzet adódik a Liptószentmiklós előtt!
Gerát a 16-os sarkáról a bal kapufa mellé, Pinte fejére emelte a labdát, de a fejes már pontatlan volt.
18
Dimun csúszik el a 11-es pont mellett egy felszabadításnál. Szerencse, hogy nincs körülötte senki az ellenfél játékosai közül, különben nagy lenne a baj.
17
Az élvonalban eddig kétszer találkozott a két csapat, mindkétszer az idei szezon alapszakaszában. Az augusztusi 2. fordulóban 3:1-re győztünk, bár a vendégek Andrić találatával már az 1. percben előnybe kerültek. Röviddel a félidei szünet előtt Schäfer a hónap góljával egyenlített, majd Taiwo és Sharani is betalált. A 13. fordulóban Voško a 29. percben szerzett találatával sokkolt minket az újonc, amelyre nem jött válasz a részünkről.
14
Verlinden talpalja le a pálya közepén Gerátot, szusszanhat egyet a vendégcsapat, míg elvégzi a szabadrúgást. Nagy rajtuk a nyomás, jól jön nekik a levegővétel.
11
Krstović fejese száll a bal felsőbe, de Sváček kapus nagyot tornázva kivédi, közben pedig Krážovič játékvezető sípszava is hallatszik: jelzi, hogy les előzte meg az akciót.
8
GÓÓÓL! Vezet a DAC!
Szánthó jobb oldalról ballal a hosszú sarokra tette a labdát, ahonnan Verlinden visszafejelte az ellenkező oldali kapufa elé, ott pedig Nebyla érkezett, és megszerezte a vezetést – 1:0
8
Gólszerző NEBYLA.
7
Kedd van, munkanap, ennek ellenére egész csinosan megtelt a MOL Aréna!
4
Krstović gyenge próbálkozása hozza meg az első kaput eltaláló lövésünket. Gyors támadás előzte meg a befejező lövést. Elsősorban Verlindet és Ciganikset illeti a dicséret, ők csinálták meg a helyzetet Krstovićnak.
4
Az elődöntőkön és a döntőn is egy meccsen dől el a továbbjutó kiléte, döntetlen esetén 2 x 15 perces hosszabbítás következik, és ha az sem hoz döntést, akkor jön a büntetőpárbaj. A VAR mindhárom mérkőzésen jelen lesz.
1
Sárga-kék füst lengi be a pályát, ugyanilyen színű szerelésben játszunk ma, a vendégek pedig narancssárga mezben és nadrágban.
A play-off másik meccsén a Trencsén két góllal veri otthon a Zsolnát. Máris megvan a pénteki play-off döntő első szereplője? Hamarosan kiderül. A MOL Arénában pedig hamarosan újtára indul a labda, most már ne menjenek messzire. Kövessék szöveges közvetítésünket, és nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem.
A DAC a 118 éves klubtörténelme során eddig hét alkalommal jutott ki az európai kupaporondra, ebből négyszer a legutóbbi négy évben. A play-offban tehát összességében a nyolcadik szereplésünkért küzdünk meg, sorozatban pedig az ötödikért.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30-kor kezdődik.