Rozhovor

Bálint Csóka: Ako dieťa som sníval o drese áčka DAC-u

Bálint Csóka: Ako dieťa som sníval o drese áčka DAC-u

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 23.1.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő, Cséfalvay Á.András
article_banner
article_banner
article_banner

Talentovaný ofenzívny hráč nastúpil v zápase proti Košiciam prvýkrát v základnej zostave áčka DAC-u pod trénerom Adrianom Guľom.

V sobotňajšom prípravnom stretnutí DAC-Košice (2:1) bol najmladším členom prvopolčasovej zostavy trénera Adriana Guľu 19-ročný Bálint Csóka (nar. 20. marca 2003), ktorý hral na krídle. Pre ofenzívneho hráča pochádzajúceho z Gabčíkova to bol štvrtý štart v drese áčka, zakaždým nastúpil v príprave. V septembri 2021 odohral 90 minút v Rohožníku, vlani v novembri proti Slovanu aj pred týždňom proti Soroksáru absolvoval druhý polčas. Pod trénerom Guľom sa premiérovo objavil na ihrisku od prvej minúty. „Ako malý chlapec som sníval o tom, že raz budem nastupovať za A-mužstvo DAC-u. Nemusím teda vysvetľovať, aké neskutočné pocity prežívam. Znamená to pre mňa obrovskú motiváciu do ďalšej práce. Veľmi ma teší, že množstvo driny, absolvovanej aj v našej akadémii, prináša ovocie. Kto tvrdo a veľa pracuje, časom môže veľa dosiahnuť,“ povedal očividne dojatý odchovanec nášho klubu.

Bálint bol jedným z najpríjemnejších prekvapení druholigovej jesene, v drese farmy zo Šamorína strelil päť gólov. K tomu pridal aj dva pohárové, ktorými prispel k postupu cez Žilinu a Púchov až do štvrťfinále Slovnaft Cupu. Do tabuľky produktivity sa zapísal aj v sobotu proti Košičanom, keď asistoval pri druhom góle Krstovića. „Hralo sa mi veľmi dobre, na ihrisku som sa cítil fajn. Chcel som sa strelecky presadiť, ale mám asistenciu, takže som spokojný. V prvom polčase sme hrali vynikajúco, boli tam dobré prechody z obrany do útoku. Podobne ako ďalší spoluhráči z ofenzívy, aj ja som mal nejaké strelecké príležitosti, no s premieňaním šancí sme mali problém. Aj takto sme však strelili dva góly, čo stačilo na víťazstvo,“ doplnil člen reprezentačnej dvadsiatky, ktorý sníva o účasti na tohtoročnom svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v Indonézii na prelome mája a júna.