Aktuality

Dániel Veszelinov predĺžil zmluvu

Dániel Veszelinov predĺžil zmluvu

Aktuality
| ut 5.4.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dvadsaťročný brankár, ktorý si počas uplynulého víkendu odkrútil debut v našej najvyššej súťaži, podpísal nový kontrakt platný do leta 2024.

article_bannerarticle_banner

Vedenie nášho klubu sa dohodlo na predĺžení zmluvy s 20-ročným brankárom Dánielom Veszelinovom o dva roky, do leta 2024. Jeho pôvodný kontrakt platil do konca aktuálnej sezóny.

Dániel Veszelinov k nám prišiel v lete 2020 z klubu legendárneho Gábora Királya, 108-násobného maďarského reprezentanta. Rodák zo Szegedu (nar. 5.7.2001) sa v stal šestnástich rokoch hráčom Király SZE v Szombathelyi, kde sa postupne prepracoval až na pozíciu brankára dospelého tímu.

Počas pôsobenia v Dunajskej Strede pravidelne chytal druhú ligu v drese nášho partnerského klubu zo Šamorína. Stal sa tiež členov maďarskej reprezentácie do 21 rokov.

Minulú sobotu si v zápase DAC-Sereď odkrútil premiéru vo Fortuna lige. Stal sa jubilejným 400. hráčom prvoligovej histórie nášho klubu, z toho 33. brankár a len 6., ktorý si pri premiére udržal čisté konto.

„Prežívam veľmi príjemné pocity, rád by som v tréningoch a zápasoch opätoval dôveru klubu a potvrdil svoj potenciál. Som veľmi šťastný, že sme sa dohodli na predĺžení zmluvy o ďalšie dva roky. Mám za sebou dlhú cestu, počas ktorej mi pomohlo veľmi veľa ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. Aj doteraz som sa snažil ísť na tréningoch naplno, na tom sa nič nemení. Máme vytvorené výborné podmienky na prácu, skvelých fanúšikov, krásny štadión. V Dunajskej Strede som našiel prostredie, v ktorom je všetko dané pre úspešnú prácu a napredovanie. Verím, že ma v drese DAC-u čaká ešte veľa úspešných zápasov a pekných momentov,“ vyhlásil dnes krátko po podpise zmluvy Dániel Veszelinov.