Aktuality

Hetrik: DAC mužstvom roka aj za 2020, Kalmár s cenou Športovec roka

Hetrik: DAC mužstvom roka aj za 2020, Kalmár s cenou Športovec roka

Aktuality
| ut 14.9.2021, dunaszerdahelyi.sk (foto), Krisztián Nagy (text)

Kvôli pandémii koronavírusu sa galavečer s odovzdávaním cien najúspešnejším športovcom Dunajskej Stredy za rok 2020 uskutočnil až včera. Medzi kolektívmi skončilo na čele naše A mužstvo, Zsolt Kalmár vyhral v kategórii jednotlivcov.

article_bannerarticle_banner

Včera sa v Mestskom kultúrnom stredisku uskutočnil 6. ročník slávnosti Športovec roka Mesta Dunajská Streda. Ocenenie si prevzali športovci v piatich kategóriách: jednotlivci do 15 rokov, jednotlivci od 15 do 20 rokov; dospelí jednotlivci, kolektívy a tréneri.

V kategórii kolektívy bolo na prvých troch miestach nasledovné poradie:
1. A-mužstvo DAC 1904
2. Megy sport (atletika)
3. Sportujsnami (akrobatický rock and roll)

A-mužstvo dospelých DAC skončilo v sezóne 2019/20 najvyššej súťaže Fortuna liga na 3. mieste, čím prvýkrát v histórii dosiahol medailové umiestnenie v troch ročníkoch za sebou. Počas jesene 2020 prekonalo množstvo klubových rekordov: vyradilo až dvoch súperov v Európskej lige, vyhralo prvých osem kôl ligovej súťaže (rekord nielen klubu, ale aj celej slovenskej ligy), v 11 kolách viedlo ligovú tabuľku, získalo najviac bodov, víťazstiev a strelilo najviac gólov, atď. Až štyria hráči klubu sa podieľali aj na úspechu svojej reprezentácie v podobe postupu na majstrovstvá Európy.

V kategórii dospelých jednotlivcov sa zrodilo nasledovné poradie:
1. Zsolt Kalmár (futbal)
2. Balázs Hakszer (zápasenie)
3. Balázs Gányovics (zápasenie)
4-5. Peter Plavec (diaľkové plávanie), Richárd Nyáry (diaľkové plávanie)
6. Tamás Petényi (šach)

Zsolt Kalmár bol kapitánom, najlepším strelcom a hlavným ťahúňom A-mužstva dospelých DAC, ktoré získalo v sezóne 2019/20 najvyššej súťaže Fortuna liga bronzové medaily a jeseň 2020 ukončila na druhej priečke. V oficiálnej štatistike Fortuna ligy InStat získal najvyššie hodnotenie, vyhral tiež bodovanie redaktorov denník Šport o najlepšieho hráča jesene 2020. Vlani na jeseň bol najlepším strelcom Fortuna ligy a prispel tiež k vytvoreniu viacerých klubových a ligových rekordov. Ako stabilný člen základnej zostavy mal veľký podiel aj na postupe maďarskej reprezentácie na ME 2020, ktoré sa uskutočnili v júni 2021.